Organizacja wizyt studyjnych dla koordynatorów dostępności i innych pracowników JST zajmujących się dostępnością – II tura

ŚLĄSKI ZWIĄZEK GMIN I POWIATÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00321576
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00321576/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-03 09:51
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a5db83c6-3ab1-45ff-a241-d632bd1a8388
Identyfikator
6341087850
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie transportu drogowegoUsługi hotelarskieUsługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłkówUsługi w zakresie organizacji imprez

Wykonawcy

1 przyznane

Konsorcjum: Lider: Krajowe Centrum Realizacji Sp. z o.o.Lublin, PL · lot 0
176 700 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00321576 z dnia 2026-07-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Organizacja wizyt studyjnych dla koordynatorów dostępności
i innych pracowników JST zajmujących się dostępnością – II tura

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ŚLĄSKI ZWIĄZEK GMIN I POWIATÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271062442

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 43 lokal 5

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-048

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zwiazek@silesia.org.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.silesia.org.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a5db83c6-3ab1-45ff-a241-d632bd1a8388

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - związki podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt 1 lub 2 ustawy lub podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt. 3 ustawy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


działalność na rzecz jednostek samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Organizacja wizyt studyjnych dla koordynatorów dostępności
i innych pracowników JST zajmujących się dostępnością – II tura

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a5db83c6-3ab1-45ff-a241-d632bd1a8388

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321576

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie realizowane w ramach projektu pn. „Dostępny samorząd 2.0”, w ramach Działania 3.3 „Systemowa poprawa dostępności” programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00279895

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.2/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 217975,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

I. Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest organizacja 3 wizyt dla koordynatorów dostępności i innych pracowników JST zajmujących się dostępnością, której celem jest zapoznanie się uczestników z ciekawymi rozwiązaniami z zakresu zapewnienia dostępności realizowanymi przez jednostki samorządu terytorialnego.
Opis usługi:
1. Ramowy program każdej z wizyt:
1.1. I wizyta: Lublin–Rzeszów (6–8 lipca 2026 r.):
Dzień 0 : nocleg w Lublinie (hotel musi znajdować się w odległości nie większej niż 1,5 km od Placu Litewskiego)
Dzień 1:
a) wizyta w Urzędzie Miasta Lublin
b) przerwa kawowa
c) zwiedzanie 3–4 lokalizacji na terenie Lublina (Dworzec Metropolitarny, Motor Lublin Arena, Park Ludowy, Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne/Dzienny Ośrodek Adaptacyjny)
d) obiad (w restauracji znajdującej się na trasie pomiędzy poszczególnymi zwiedzanymi obiektami lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie)
e) kontynuacja zwiedzania
f) przejazd do Rzeszowa
g) kolacja
h) nocleg w Rzeszowie (hotel musi znajdować się w odległości nie większej niż 1,5 km od Rynku)
Dzień 2:
a) śniadanie
b) zwiedzanie 3–4 lokalizacji na terenie Rzeszowa (Teatr Maska – spektakl sensoryczny, Międzynarodowe Centrum Integracji Feniks, Rzeszowskie Piwnice )
c) obiad (w restauracji znajdującej się na trasie pomiędzy poszczególnymi zwiedzanymi obiektami lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie)
d) kontynuacja zwiedzania
e) zakończenie wizyty, powrót do centrum Lublina
1.2. II wizyta: Kraków (21–23 lipca 2026 r.):
Dzień 0: nocleg w Krakowie (hotel musi znajdować się w odległości nie większej niż 2 km od Rynku)
Dzień 1:
a) wizyta w dostępnym urzędzie (wskazany przez Zamawiającego budynek administracji samorządowej)
b) przerwa kawowa
c) zwiedzanie 3–4 lokalizacji na terenie Krakowa (WOMAI – Centrum Nauki i Zmysłów, Pałac Muzeum Książąt Czartoryskich, spacer „Drogą Królewską dla turysty z niepełnosprawnością – makiety”, integracyjny plac zabaw Plantuś)
d) obiad (w restauracji znajdującej się na trasie pomiędzy poszczególnymi zwiedzanymi obiektami lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie)
e) kontynuacja zwiedzania
f) kolacja
g) nocleg w Krakowie (hotel musi znajdować się w odległości nie większej niż 2 km od Rynku)
Dzień 2:
a) śniadanie
b) zwiedzanie 3–4 lokalizacji na terenie Krakowa (Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon, MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA)
c) obiad (w restauracji znajdującej się na trasie pomiędzy poszczególnymi zwiedzanymi obiektami lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie)
d) kontynuacja zwiedzania
e) zakończenie wizyty w centrum Krakowa
1.3. III wizyta: Kielce–Łódź (3-5 sierpnia 2026 r.):
Dzień 0: nocleg w Kielcach (hotel musi znajdować się w odległości nie większej niż 1 km od Rynku)
Dzień 1:
a) zwiedzanie 3–4 lokalizacji na terenie Kielc (Dworzec Autobusowy, Kieleckie Centrum Kultury, Energetyczne Centrum Nauki Industria, Geonatura Kielce – Centrum Geoedukacji wraz z Geologicznym Ogrodem Doświadczeń)
b) przerwa kawowa
c) kontynuacja zwiedzania
d) obiad (w restauracji znajdującej się na trasie pomiędzy poszczególnymi zwiedzanymi obiektami lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie)
e) kontynuacja zwiedzania
f) przejazd do Łodzi
g) kolacja
h) nocleg w Łodzi (hotel musi znajdować się w odległości nie większej niż 2 km od dworca Łódź Fabryczna)
Dzień 2:
a) śniadanie
b) zwiedzanie 3–4 lokalizacji na terenie Łodzi (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 6 im. mjr. Hieronima Baranowskiego, Black World – Niewidzialna Wystawa, Muzeum Miasta Łodzi)
c) obiad (w restauracji znajdującej się na trasie pomiędzy poszczególnymi zwiedzanymi obiektami lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie)
d) kontynuacja zwiedzania
e) zakończenie wizyty, powrót do centrum Kielc
2. Całość zamówienia musi zostać wykonana zgodnie ze Standardami Dostępności w Samorządzie – publikacją wypracowaną w ramach projektu „Dostępny samorząd 2.0”. Publikacja dostępna jest pod linkiem Standardy Dostępności w Samorządzie - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - Portal Gov.pl.
c.d w rozdziale II SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55100000-1 - Usługi hotelarskie

55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków

79952000-2 - Usługi w zakresie organizacji imprez

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 176700,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 217000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 176700,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Krajowe Centrum Realizacji sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7123459774

7.3.3) Ulica: M. C. Skłodowskiej 36

7.3.4) Miejscowość: Lublin

7.3.5) Kod pocztowy: 20-029

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 176700,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-08-31
2026-07-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi