Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Matczyn, etap I
Gmina Bełżyce
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00321595
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00321595/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-03 09:55
- Lokalizacja
- Bełżyce, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3a24e9ea-82c5-4598-898e-0efda1937a80
- Identyfikator
- 7132984379
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00321595 z dnia 2026-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Matczyn, etap I
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bełżyce
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431020084
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lubelska 3
1.5.2.) Miejscowość: Bełżyce
1.5.3.) Kod pocztowy: 24-200
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.7.) Numer telefonu: 815162737
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: p.grzegorczyk@belzyce.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://belzyce.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13132511.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Matczyn, etap I2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3a24e9ea-82c5-4598-898e-0efda1937a80
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321595
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00024399/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Matczyn, etap I
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00250118
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2026.PG
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana, polegająca na budowie drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Matczyn, etap I o długości 0,479 km.
Uwaga! zakres robót w dokumentacji technicznej jest szerszy (dotyczy całej drogi), niż objęty niniejszym przetargiem.
Zamawiający określił zakres wykonywanych prac w ramach tego zadania w 2 przedmiarach robót. Wykonawca winien wycenić tylko zakres robót wskazany w przedmiarach robót, tj. od km 0+000 do 0 + 479 km.
Wykonawca jest zobowiązany do wykonania projektu czasowej organizacji ruchu. Przed jej wprowadzeniem należy dokonać zatwierdzenia w Starostwie Powiatowym w Lublinie. Wykonawca zapewni pełną obsługę geodezyjną.
Na Wykonawcy od momentu przekazania terenu budowy do czasu odbioru spoczywa utrzymanie drogi.
Wykonawca zapewni (zakupi i zamontuje) 2 jednostronne tablice in-formacyjne o wymiarach 90 x 70 cm (na początku oraz na końcu drogi) zgodnie z projektem będącym załącznikiem do niniejszej SWZ. Wzór tablicy został określony w załączniku nr 2 do „Zasad dotyczących trybu postępowania w zakresie, rozliczania i kontroli zadań określonych w ustawie z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych ze środków celowych budżetu Województwa Lubelskiego Uchwały nr CCVI/4059/2026 Zarządu Województwa Lubelskiego z dnia z dnia 20 stycznia 2026 r. i znajduje się pod linkiem:
https://umwl.bip.lubelskie.pl/index.php?id=52&action=details&document_id=2263562
Wymagania Zamawiającego w zakresie przedmiotu zamówienia należy po-traktować jako wymagania minimalne. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie asortymentu o wyższej specyfikacji jakościowej, który spełnia pozostałe wymagania określone w dokumentacji technicznej chyba, że Zamawiający wskazał górną i dolną granicę (widełki od – do) parametru.
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia z należytą starannością, zgodnie z:
a) dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót, decyzjami administracyjnymi, przepisami prawa, normami oraz zasadami wiedzy technicznej,
b) wymaganiami Zamawiającego określonymi w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz umowie.
Wykonawca jest zobowiązany m.in. do:
a) zapewnienia wykwalifikowanej kadry technicznej, w tym kierownika budowy spełniającego wymagania ustawy – Prawo budowlane,
b) powiadomienia Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o rozpoczęciu i zakończeniu robót (w przypadku robót wymagających takiego zawiadomienia) oraz uzyskaniu zgody na użytkowanie przed wykonaniem wszystkich robót budowlanych.
Wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu:
a) Kopie zaświadczeń o wpisie kierownika budowy i kierowników robót na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego,
b) Kopie decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych w odpowiedniej specjalności dla kierownika budowy i kierowników robót,
Wszelkie koszty związane z realizacją wymagań, o których mowa w niniejszej SWZ, w tym koszty pozyskania decyzji, uzgodnień, opracowania i zatwierdzenia dokumentacji związanej z organizacją ruchu, zabezpieczeniem terenu budowy, utrzymaniem czystości oraz utylizacją odpadów, Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w cenie ofertowej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji technicznej, stanowiącej załącznik nr 4 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 374606,10 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 645925,72 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 374606,10 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. w Lublinie
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7120151231
7.3.3) Ulica: ul. Grygowej 23
7.3.4) Miejscowość: Lublin
7.3.5) Kod pocztowy: 20-260
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-03
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 374606,10 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zadanie dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg| 2026-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |