Dostawa środków przymusu bezpośredniego
Zakład Karny w Łowiczu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00321689
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00321689/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-03 10:10
- Lokalizacja
- Łowicz, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8fa27079-38b4-4a5e-b04c-4e38f59c4806
- Identyfikator
- 8341008076
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00321689 z dnia 2026-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa środków przymusu bezpośredniego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Karny w Łowiczu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000782942
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wiejska 3
1.5.2.) Miejscowość: Łowicz
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-400
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zk_lowicz@sw.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sw.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8fa27079-38b4-4a5e-b04c-4e38f59c48061.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Zakład Karny w Łowiczu
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa środków przymusu bezpośredniego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8fa27079-38b4-4a5e-b04c-4e38f59c4806
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321689
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00132495/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.6 Dostawy środków przymusu bezpośredniego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00252816
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DKW.2232.2.2026.JA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
• Kask zabezpieczający (35 sztuki)
– kask przeznaczony dla osób u których występuje autoagresja, konstrukcja kasku ma zapobiec przed:
- samookaleczeniem – poprzez uderzenia w twarde elementy, ostro zakończone krawędzie, narożnik ścian itp.
- atakiem osoby u której występuje agresja w stosunku do funkcjonariuszy (między innymi: gryzieniem, pluciem, uderzeniem głową.
Wymagania gwarancyjne: Gwarancja minimum 24 miesiące licząc od daty dostawy do Zamawiającego.
• Pas obezwładniający – jednoczęściowy (21 sztuk)
– pas obezwładniający przeznaczony dla osób u których występuje autoagresja, stosowany w głównej mierze wraz z kaskiem zabezpieczającym. Głównym zadaniem takiego pasa obezwładniającego – jednoczęściowego jest uniemożliwienie usunięcia z głowy kasku zabezpieczającego osoby w stosunku do której jest stosowany pas obezwładniający.
- Rodzaj materiału – pas jednoczęściowy ma być skórzany, zapięcia klamrowe, metalowe. Materiały odporne na przetarcia i niebarwiące uszkodzenia odzieży użytkownika, jak również, rozmieszczenie oraz konstrukcja zapięć nie powoduje uszkadzania odzieży użytkownika. Czyszczenie i konserwacja musi się odbywać przy użyciu ogólnie dostępnych środków. Materiał użyty do wykonania systemu pasków mocujących pasu obezwładniającego nie może wywoływać podrażnień i chorób skóry, elementy metalowe użyte w konstrukcji pasu muszą być odporne na korozję. Blokowanie zapadki w dowolnym miejscu aby nie zaciskać zbyt mocno obezwładnionej osoby. Konstrukcja i krawędzie kajdanek mocowanych do pasa przy właściwym użyciu nie powodują otarć i okaleczeń, w komplecie mają być po dwa kluczyki umożliwiające otwieranie, blokowanie
i odblokowywanie kajdanek zamocowanych na pasie. Uniemożliwienie osobie skrępowanej uwolnienie się za pomocą siły własnej lub przy pomocy prostych podręcznych przedmiotów, ręce muszą być skrępowane przy pasie po swojej naturalnej stronie, w odległości oddalonej od siebie.
Wymagania gwarancyjne: Gwarancja minimum 24 miesiące licząc od daty dostawy do Zamawiającego.
• Pas obezwładniający - wieloczęściowy (trzy częściowy przypinany do łóżka – 15 kompletów)
- pasy wieloczęściowe mają być skórzane, zapięcia klamrowe, metalowe. Materiały odporne na przetarcia
i niebarwiące uszkodzenia odzieży użytkownika, jak również, rozmieszczenie oraz konstrukcja zapięć nie powoduje uszkadzania odzieży użytkownika. Czyszczenie i konserwacja musi się odbywać przy użyciu ogólnie dostępnych środków. Materiał użyty do wykonania systemu pasków mocujących pasu obezwładniającego nie może wywoływać podrażnień i chorób skóry, elementy metalowe użyte w konstrukcji pasu muszą być odporne na korozję. Blokowanie klamry w dowolnym miejscu aby dopasować do każdego nadgarstka, łydki, czy też klatki piersiowej. Uniemożliwienie osobie skrępowanej uwolnienie się za pomocą siły własnej lub przy pomocy prostych podręcznych przedmiotów.
Wymagania gwarancyjne: Gwarancja minimum 24 miesiące licząc od daty dostawy do Zamawiającego.
CPV – 35000000-4
Warunki ogólne:
1) Towar dostarczany będzie środkami transportu i w opakowaniach odpowiadających obowiązującym polskim przepisom i normom.
2) Transport towaru nastąpi na koszt Wykonawcy, do magazynu Zakładu Karnego w Łowiczu, w godz. 8:30-14:00, pojazdem nie przekraczającym wysokości 4,0 m., szerokości 4,4 m. i długości 27 m. z uwagi na rozmiary bramy wjazdowej.
3) Sposób płatności – płatne przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy, w ciągu 30 dni od dnia doręczenia prawidłowo wystawionej faktury za faktycznie zrealizowane dostawy, w wysokościach odpowiadających danej części.
4.5.3.) Główny kod CPV: 35000000-4 - Sprzęt bezpieczeństwa, gaśniczy, policyjny i obronny
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 79300,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 79300,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 79300,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Polska Grupa SW Przedsiębiorstwo Państwowe
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8880200355
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 79300,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-09-25| 2026-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |