Dostawa mebli wraz z montażem do żłobka przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 5A/U1 oraz żłobka przy ul. Fregaty 14/U1 w Szczecinie w ramach programu „Aktywny Maluch 2022-2029”

GMINA MIASTO SZCZECIN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00321768
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00321768/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-03 10:28
Lokalizacja
Szczecin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1a42ce90-bd2f-4ba5-8e24-94f37f95a702
Identyfikator
8510309410
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Różne meble i wyposażenieMeble przedszkolneRóżne siedziska i krzesłaInstalowanie zabudowanych mebliMeble i wyposażenie kuchniPrzemysłowy sprzęt kuchennySprzęt kuchennyInstalowanie stolarki niemetalowejElektryczny sprzęt gospodarstwa domowego

Wykonawcy

5 przyznanych

TRONUS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
257 792,25 PLN
XXLGASTRO INTERNATIONAL TRADING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 1
64 041,89 PLN
GABI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKolbuszowa, PL · lot 2
147 600 PLN
GABI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKolbuszowa, PL · lot 3
249 921,01 PLN
PROEQUIP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWrocław, PL · lot 4
32 754,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00321768 z dnia 2026-07-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa mebli wraz z montażem do żłobka przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 5A/U1 oraz żłobka przy ul. Fregaty 14/U1 w Szczecinie w ramach programu „Aktywny Maluch 2022-2029”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO SZCZECIN

1.3.) Oddział zamawiającego: Biuro ds. Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Szczecin

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811684232

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Armii Krajowej 1

1.5.2.) Miejscowość: Szczecin

1.5.3.) Kod pocztowy: 70-456

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin

1.5.7.) Numer telefonu: 91 424 50 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.szczecin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.um.szczecin.pl/chapter_11760.asp

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1a42ce90-bd2f-4ba5-8e24-94f37f95a702

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa mebli wraz z montażem do żłobka przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 5A/U1 oraz żłobka przy ul. Fregaty 14/U1 w Szczecinie w ramach programu „Aktywny Maluch 2022-2029”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1a42ce90-bd2f-4ba5-8e24-94f37f95a702

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321768

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Aktywny Maluch 2022-2029

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272024

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZŻM/2/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I zamówienia obejmuje dostawę mebli wraz z transportem, rozładunkiem, wniesieniem, ustawieniem i montażem do żłobka przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 5A/U1 w Szczecinie. Zakres obejmuje w szczególności meble zwykłe, meble wolnostojące, siedziska, elementy wyposażenia pomieszczeń oraz elementy wykonywane albo dopasowywane na wymiar, zgodnie z dokumentami zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39161000-8 - Meble przedszkolne

39113000-7 - Różne siedziska i krzesła

45421153-1 - Instalowanie zabudowanych mebli

4.5.5.) Wartość części: 127162,52 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II zamówienia obejmuje dostawę mebli gastronomicznych oraz urządzeń gastronomicznych wraz z transportem, rozładunkiem, wniesieniem, ustawieniem, montażem, wypoziomowaniem i przygotowaniem do użytkowania do żłobka przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 5A/U1 w Szczecinie. Zakres obejmuje w szczególności meble gastronomiczne, meble ze stali nierdzewnej, urządzenia gastronomiczne, chłodnicze i zmywalnicze, elementy wyposażenia zaplecza gastronomicznego oraz akcesoria i elementy montażowe, zgodnie z dokumentami zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39141000-2 - Meble i wyposażenie kuchni

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39314000-6 - Przemysłowy sprzęt kuchenny

39221000-7 - Sprzęt kuchenny

39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

4.5.5.) Wartość części: 65902,23 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część III zamówienia obejmuje wykonanie, dostawę i montaż przepierzeń w formie zabudów meblowych w salach dla dzieci w Żłobku Publicznym przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 5A/U1 w Szczecinie, po dokonaniu pomiarów z natury i zgodnie z dokumentami zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39161000-8 - Meble przedszkolne

45421153-1 - Instalowanie zabudowanych mebli

45421150-0 - Instalowanie stolarki niemetalowej

4.5.5.) Wartość części: 36782,11 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część IV zamówienia obejmuje dostawę mebli wraz z transportem, rozładunkiem, wniesieniem, ustawieniem i montażem do żłobka przy ul. Fregaty 14/U1 w Szczecinie. Zakres obejmuje w szczególności meble zwykłe, meble wolnostojące, siedziska, elementy wyposażenia pomieszczeń oraz elementy wykonywane albo dopasowywane na wymiar, zgodnie z dokumentami zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39161000-8 - Meble przedszkolne

39113000-7 - Różne siedziska i krzesła

45421153-1 - Instalowanie zabudowanych mebli

4.5.5.) Wartość części: 109322,77 PLN

Część 5

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część V zamówienia obejmuje dostawę mebli gastronomicznych oraz urządzeń gastronomicznych wraz z transportem, rozładunkiem, wniesieniem, ustawieniem, montażem, wypoziomowaniem i przygotowaniem do użytkowania do żłobka przy ul. Fregaty 14/U1 w Szczecinie. Zakres obejmuje w szczególności meble gastronomiczne, meble ze stali nierdzewnej, urządzenia gastronomiczne, chłodnicze i zmywalnicze, elementy wyposażenia zaplecza gastronomicznego oraz akcesoria i elementy montażowe, zgodnie z dokumentami zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39141000-2 - Meble i wyposażenie kuchni

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39314000-6 - Przemysłowy sprzęt kuchenny

39221000-7 - Sprzęt kuchenny

39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

39710000-2 - Elektryczny sprzęt gospodarstwa domowego

4.5.5.) Wartość części: 30862,71 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 208751,91 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 290009,69 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 257792,25 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TRONUS POLSKA SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5272680141

7.3.3) Ulica: PLAC BANKOWY 2

7.3.4) Miejscowość: WARSZAWA

7.3.5) Kod pocztowy: 00-095

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 257792,25 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 42 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 64041,89 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 234942,34 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 64041,89 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: XXLGASTRO INTERNATIONAL TRADING SP. Z O. O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 366662737

7.3.3) Ulica: UL. GRZYBOWSKA 78

7.3.4) Miejscowość: WARSZAWA

7.3.5) Kod pocztowy: 00-844

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 64041,89 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 42 dni

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 147600,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 380106,90 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 147600,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GABI SP. Z O. O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 369832306

7.3.3) Ulica: UL. KOŚCIUSZKI 9

7.3.4) Miejscowość: KOLBUSZOWA

7.3.5) Kod pocztowy: 36-100

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 147600,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 dni

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 249921,01 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 364373,79 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 249921,01 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GABI SP. Z O. O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 369832306

7.3.3) Ulica: UL. KOŚCIUSZKI 9

7.3.4) Miejscowość: KOLBUSZOWA

7.3.5) Kod pocztowy: 36-100

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 249921,01 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 42 dni

Część 5

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 5)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 32754,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 158854,51 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 32754,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 5)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PROEQUIP SP. Z O. O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 543457012

7.3.3) Ulica: UL. KARMELKOWA 33-35 PAW. 4

7.3.4) Miejscowość: WROCŁAW

7.3.5) Kod pocztowy: 52-437

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 5)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 32754,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 42 dni

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wszystkie ceny podane w niniejszym ogłoszeniu zostały wskazane przez Zamawiającego jako kwoty ustalone po poprawieniu oczywistych omyłek rachunkowych, jeżeli takie omyłki wystąpiły w danej ofercie, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek, zgodnie z art. 223 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
2026-07-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy