Roboty budowlane realizowane w ramach zadania pn. DOSTOSOWANIE BUDYNKU ASP PRZY UL. FRANCISZKAŃKIEJ 76/78 DLA POTRZEB OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00321925
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00321925/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-03 11:01
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-82492d1d-7801-47d0-bcbd-a8542e4d4a1e
- Identyfikator
- 7240005348
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00321925 z dnia 2026-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane realizowane w ramach zadania pn. DOSTOSOWANIE BUDYNKU ASP PRZY UL. FRANCISZKAŃKIEJ 76/78 DLA POTRZEB OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000275790
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wojska Polskiego 121
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 91-726
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@asp.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.asp.lodz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13149461.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlane realizowane w ramach zadania pn. DOSTOSOWANIE BUDYNKU ASP PRZY UL. FRANCISZKAŃKIEJ 76/78 DLA POTRZEB OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-82492d1d-7801-47d0-bcbd-a8542e4d4a1e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321925
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00259979
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KBZ.261.11.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W ramach planowanej inwestycji przewiduje się wykonanie wszelkich prac niezbędnych i celowych do wykonania przewidzianych w dokumentacji projektowej, w szczególności obejmuje to wykonanie następujących prac:
a. rozbudowa budynku o dwa zewnętrzne szyby dźwigowe w konstrukcji stalowej, przeszklonej wraz z wykonaniem fundamentów, powiększeniem otworów okiennych w elewacji w celu montażu drzwi do szybów dźwigowych, wykonaniem zadaszenia szybów oraz montażem 2-ch dźwigów;
b. wykonanie prac budowlanych związanych ze zmianami w układzie funkcjonalnym obiektu, tj. z udrożnieniem ciągów komunikacyjnych pozwalających na swobodne przemieszczanie się po obiekcie (roboty rozbiórkowe, roboty wykończeniowe);
c. prace budowlane związane z dostosowaniem 7 sanitariatów dla potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich (roboty rozbiórkowe, roboty budowlane, roboty instalacyjne, wykonanie glazury, terakoty, montaż sedesu, umywalki, lustra, pochwytów, powiększenie otworu drzwiowego, wymiana drzwi wejściowych do sanitariatów, itp.);
d. prace budowlane związane z wymianą drzwi do pomieszczeń w tym pracowni, sanitariatów ogólnych, na drzwi o szerokości dostosowanej do potrzeb osób poruszających się na wózku (poszerzenie otworów drzwiowych, wymiana stolarki drzwiowej).
e. prace budowlane związane z wykonaniem podjazdu dla niepełnosprawnych wraz z przebudową podestu i schodów wejściowych od strony ulicy Franciszkańskiej;
f. prace budowlane związane z usunięciem niezgodności z przepisami techniczno – budowlanymi, wynikającymi z ekspertyzy pożarowej w tym: wykonanie instalacji oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego w obiekcie, montaż okien ppoż. w ścianie oddzielenia pożarowego, wydzielenie pożarowe klatek schodowych i piwnicy, montaż przeciwpożarowego wyłącznika prądu;
g. zakup i montaż platformy przyschodowej;
h. wykonanie systemu informacji wizualnej (oznaczenia pomieszczeń, toalet, pomieszczeń technicznych, wind, schodów, tablic tyflogralicznych);
Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentacji projektowej oraz przedmiarach robót dla zadania.
Ze względu na niewystarczające środki finansowe w budżecie zadania z zakresu robót opisanych w projekcie wykonawczym Zamawiający wyłącza z zamówienia podstawowego poniżej wymienione typy robót:
• Roboty budowlane w klatkach schodowych, w tym demontaż balustrad
w klatkach schodowych oraz dostawę i montaż nowych balustrad schodowych stalowych wg projektu; do realizacji w klatkach schodowych pozostaje zakres prac opisany w przedmiarach.
• Roboty budowlane, sanitarne i elektryczne w 8 zwykłych sanitariatach; W tych sanitariatach wymienione zostaną drzwi wejściowe z koniecznym powiększeniem otworów i wykonaniem nadproży – zgodnie z projektem konstrukcyjnym;
• Wymiana 5 szt. drzwi wewnętrznych. Dzrwi do pom. 0.12; pomiędzy pom. 0.10 a 0.11; do wc dla niepełnosprawnych pom. nr 0.07; do pom. 0.23; w pom. 1.08 drzwi na schody – nie podlegają wymianie.
SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA OKREŚLAJĄ:
- Dokumentacja projektowa,
- Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót,
- Przedmiar robót (pomocniczo).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45313100-5 - Instalowanie wind
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
45312310-3 - Ochrona odgromowa
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
45223110-0 - Instalowanie konstrukcji metalowych
45223200-8 - Roboty konstrukcyjne
45223821-7 - Elementy gotowe
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232460-4 - Roboty sanitarne
45262110-5 - Demontaż rusztowań
45262120-8 - Wznoszenie rusztowań
45262300-4 - Betonowanie
45262310-7 - Zbrojenie
45262311-4 - Betonowanie konstrukcji
45262321-7 - Wyrównywanie podłóg
45262522-6 - Roboty murarskie
45262700-8 - Przebudowa budynków
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45314310-7 - Układanie kabli
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45421141-4 - Instalowanie przegród
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3269397,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3742808,06 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3269397,80 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Budowlano-Instalacyjny OL-BUD Jerzy Olek
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7271396723
7.3.4) Miejscowość: Łódź
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3269397,80 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-10| 2026-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |