Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli- remont zabezpieczeń przeciwpożarowych
Gmina Kołbiel
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00321932
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00321932/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-03 11:01
- Lokalizacja
- Kołbiel, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fd33b27e-3db0-4ecf-a484-e369b93b1ded
- Identyfikator
- 8221020459
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00321932 z dnia 2026-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli- remont zabezpieczeń przeciwpożarowych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kołbiel
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582687
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szkolna 1
1.5.2.) Miejscowość: Kołbiel
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-340
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@kolbiel.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kolbiel.biuletyn.net
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://kolbiel.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli- remont zabezpieczeń przeciwpożarowych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fd33b27e-3db0-4ecf-a484-e369b93b1ded
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321932
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00001043/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Modernizacja Budynku Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli-remont zabezpieczeń przeciwpożarowych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00249402
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: INW.271.16.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli w zakresie przebudowy otworów w stropie pod klapy dymowe, poszerzenia otworów w ścianie zewnętrznej oraz zmianie sposobu użytkowania w zakresie warunków ochrony przeciwpożarowej (dostosowanie do wymagań ochrony przeciwpożarowej).
2. Przedmiot zamówienia będzie podlegał na przebudowie budynku Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli w zakresie m.in.:
1) wykonania otworów w stropie pod klapy dymowe,
2) poszerzeniu otworów w ścianie zewnętrznej oraz zmianie sposobu użytkowania w zakresie warunków ochrony przeciwpożarowej (dostosowanie go do wymagań ochrony przeciwpożarowej),
3) wyposażenie budynku w awaryjne oświetlenie ewakuacyjne na drogach ewakuacyjnych (korytarze i klatki schodowe) o czasie pracy awaryjnej 1 h, natężenie oświetlenia co najmniej 2 lx w osi drogi – według projektu branży elektrycznej,
4) wykonanie podziału na strefy pożarowe,
5) zapewnienie obudowy poziomej drogi ewakuacyjnej elementami o klasie odporności ogniowej co najmniej EI 30,
6) likwidacja z dróg ewakuacyjnych i komunikacji ogólnej materiałów bez parametru trudnopalności lub zastosowanie w ich miejsce materiałów co najmniej trudnozapalnych (ewentualnie potwierdzanie klasy reakcji na ogień dokumentacją produktu),
7) wyposażenie budynku w instalację wodociągową przeciwpożarową z hydrantami 25 z wężem półsztywnym uwzględniającą nowy podział na strefy pożarowe,
8) wydzielenie klatek schodowych K1, K2 i K6 ścianami o klasie odporności ogniowej REI 60 oraz drzwiami o klasie odporności ogniowej EIS 30,
9) montaż klap oddymiających w stropodachu/dachu na klatkach schodowych K1, K2 i K6 (szczegółowe rozwiązania zawarte w projekcie technicznym konstrukcji),
10) montaż siłowników do automatycznego otwierania drzwi na klatce schodowej K6, K1 i K2,
11) zapewnienie podziału korytarzy na odcinki o długości do 50 m przegrodami
z drzwiami dymoszczelnymi,
12) wstawienie drzwi do pomieszczeń szatni i WC,
13) wykonanie przepustów instalacyjnych w elementach oddzielenia przeciwpożarowego (ścianach i stropach), które powinny mieć klasę odporności ogniowej (EI) wymaganą dla tych elementów,
14) wyposażenie drzwi stanowiących wyjście z pomieszczeń na drogę ewakuacyjną, które po całkowitym otwarciu skrzydła zawężają szerokości dróg ewakuacyjnych w samozamykacze,
15) wydzielenie kotłowni drzwiami przeciwpożarowymi w klasie odporności ogniowej EI 60 otwierającymi się na zewnątrz z zamknięciem otwieranym pod naciskiem (dźwignia antypaniczna od wewnątrz pomieszczeń kotłowni),
16) likwidacja drewnianej ściany oddzielającej pomieszczenie 1.8 od korytarza
i zastąpienie jej ścianą z płyt g-k o klasie odporności ogniowej EI 30,
17) wydzielenie pomieszczenia wentylatorowni ścianami o klasie odporności ogniowej EI 60 stropem o klasie REI 60 oraz drzwiami o klasie odporności ogniowej EI 30,
18) wydzielenie pomieszczenia hydroforni ścianami o klasie odporności ogniowej REI 120 stropem o klasie REI 120 oraz drzwiami o klasie odporności ogniowej
EI 60,
19) zapewnienie parametru nierozprzestrzeniania ognia NRO dla drewnianych elementów konstrukcji dachu,
20) instalacji kontroli dostępu w budynku Szkoły.
3. Nazwy i kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone zgodnie ze Wspólnym Słownikiem Zamówień (CPV):
1) 45214200-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem
2) 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
3) 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, a także opis wymagań Zamawiającego
w stosunku do realizacji przedmiotu zamówienia i jego odbioru określa dokumentacja projektowa (załącznik nr 8 do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 9 do SWZ).
5. Podstawą obliczenia ceny oferty dla Wykonawcy winna być jego kalkulacja własna wynikająca z rachunku ekonomicznego, wykonanego w oparciu o wiedzę techniczną oraz opis przedmiotu zamówienia, w tym dokumentację projektową oraz STWiO. Ze względu na sposób wynagradzania (ryczałt) przedmiary robót stanowiące załącznik do niniejszej dokumentacji mają charakter pomocniczy i służą – wraz z pozostałymi elementami SWZ – do wyceny zamówienia przez potencjalnych Wykonawców.
6. Ofertę należy przygotować na podstawie załączonej dokumentacji, załączników do SWZ.
7. W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1213 ze zm.), zmianami w przepisach ustawy – Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725 ze zm.) oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiające zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG (z dnia 21 grudnia 1988 r. w sprawie zbliżenia przepisów ustawowych, wykonawczych i administracyjnych państw członkowskich odnoszących się do wyrobów budowlanych) obowiązującym w pełnym zakresie od dnia 1 lipca 2013 r. i określającym warunki wprowadzenia do obrotu i udostępniania na rynku wyrobów budowlanych, przez ustanowienie zharmonizowanych zasad wdrażania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz oznakowania CE na tych wyrobach Zamawiający wymaga by wyroby/ materiały użyte do wykonania zamówienia:
1) posiadały obowiązkowe oznakowanie CE, objętych zakresem zharmonizowanej specyfikacji technicznej (tj. norm zharmonizowanych – hEN, oraz europejskich dokumentów oceny EDO) – dotychczas nieobowiązkowe,
2) posiadały deklaracje właściwości użytkowych wyrobu, która wiąże producenta w zakresie wybranych przez niego, z normy, właściwości użytkowych wyrobu, związanych z jego określonym zastosowaniem, które deklarowane jest przez tego producenta, Obowiązek sporządzania deklaracji właściwości wyrobu dla wyrobów oznakowanych CE i dostarczania jej do każdego wyrobu udostępnianego na rynku (wraz z wyrobem/materiałem na plac budowy),
3) dla materiałów nie objętych harmonizacją powinny one posiadać oznakowanie znakiem „B”.
8. Zamówienie będzie realizowanie zgodnie z polskim prawem, w szczególności z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 418 ze zm.). Wykonawca musi zapewnić wykonanie robót zgodnie z prawem, w szczególności z przepisami techniczno-budowlanymi, przepisami dotyczącymi samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz przepisami dotyczącymi wyrobów, materiałów stosowanych w budownictwie.
9. Umowa, która będzie zawarta w celu realizacji przedmiotowego zamówienia, przewiduje wynagrodzenie ryczałtowe na podstawie wyboru najkorzystniejszej oferty, której cena wynika z przedstawionej przez Wykonawcę oferty.
10. Po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązany jest uporządkować teren budowy i przekazać go Zamawiającemu przed upływem terminu zakończenia robót.
11. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność – zarówno wobec Zamawiającego, jak i wobec osób trzecich – za szkody i inne zdarzenia powstałe w związku z wykonywaniem robót wchodzących w zakres przedmiotu umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45214200-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 829700,02 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1128857,10 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 829700,02 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ARKADA-KOD NADOLNI Sp. j.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5591419554
7.3.3) Ulica: ul. Witosa 7B
7.3.4) Miejscowość: Świecie
7.3.5) Kod pocztowy: 86-100
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
START SYSTEM Paweł Zawadzki - Branża elektryczna
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 829700,02 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-08-21| 2026-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |