Wykonanie robót budowlanych na placu zabaw w Przedszkolu nr 235 przy ul. Chroszczewskiej 3/5 w ramach zadania pn. „Modernizacja placów zabaw w przedszkolach”
Urząd m.st. Warszawy Dzielnica Praga-Południe
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00321967
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00321967/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-03 11:10
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7a61ca11-6f37-42f1-81b1-f51886f826f8
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00321967 z dnia 2026-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych na placu zabaw w Przedszkolu nr 235 przy
ul. Chroszczewskiej 3/5 w ramach zadania pn. „Modernizacja placów zabaw w przedszkolach”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd m.st. Warszawy Dzielnica Praga-Południe
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Grochowska 274
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 03-841
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pragapoludnie.wzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pragapld.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/287200/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych na placu zabaw w Przedszkolu nr 235 przyul. Chroszczewskiej 3/5 w ramach zadania pn. „Modernizacja placów zabaw w przedszkolach”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7a61ca11-6f37-42f1-81b1-f51886f826f8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321967
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00016483/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Wykonanie robót budowlanych na placu zabaw w Przedszkolu nr 235 przy ul. Chroszczewskiej 3/5 w ramach zadania pn. „Modernizacja placów zabaw w przedszkolach”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00230522
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UD-VI-ZP/22/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na placu zabaw w Przedszkolu nr 235 przy ul. Chroszczewskiej 3/5 w ramach zadania pn. „Modernizacja placów zabaw w przedszkolach”. Inwestycja zlokalizowana jest na działkach ew. nr 42/1, 42/2 obręb 30503. Celem inwestycji jest modernizacja istniejącego placu zabaw poprzez wymianę nawierzchni bezpiecznych i urządzeń zabawowych.
2. Zakres rzeczowy robót stanowiący przedmiot zamówienia, w szczególności obejmuje:
1) Zamówienie podstawowe (gwarantowane):
a) prace przygotowawcze tj. zabezpieczenie terenu budowy - BHP, sporządzenie planu BIOZ, przygotowanie zaplecza, wytyczenie geodezyjne,
b) prace rozbiórkowe, w szczególności nawierzchni poliuretanowej wraz podbudową
i obrzeżami, w tym wywóz, utylizacja lub przekazanie do recyklingu materiałów z rozbiórki,
c) zdemontowanie wraz z fundamentami, zabezpieczenie w celu ponownego zainstalowania oraz montaż w nowym miejscu urządzeń zabawowych w dobrym stanie technicznym,
d) wykonanie: podbudowy, obrzeży i nawierzchni bezpiecznej, poliuretanowej, kolorowej, bezspoinowej, wykonanej w miejscu wbudowania,
e) wykonanie pola i opaski betonowej (pod urządzeniem zabawowym a2 i wokół piaskownicy c6) z wraz z obrzeżami,
f) zakup, dostawa i montaż nowych urządzeń zabawowych:
1.f.1 zestawu „4 wieże” (poz. a1 wg. projektu),
1.f.2 zestawu warsztat/kwiaciarnia (poz. a2 wg. projektu),
1.f.3 huśtawki „bocianie gniazdo” (poz. a3 wg. projektu),
1.f.4 bujaka „konik” (poz. a4 wg. projektu),
1.f.5 zestawu „statek” (poz. b1 wg. projektu),
1.f.6 trampoliny gruntowej (poz. b3 wg. projektu),
1.f.7 bujaka „łódź” (poz. b4 wg. projektu),
1.f.8 karuzeli słupkowej (poz. b5 wg. projektu),
1.f.9 zestawu z piramidą linową (poz. c1 wg. projektu),
1.f.10 zestawu „wóz strażacki” (poz. c2 wg. projektu),
1.f.11 bujaka „zwierzaki” (poz. c3 wg. projektu),
1.f.12 piaskownicy (poz. c6 wg. projektu),
g) zakup, dostawa i montaż nowych donic do upraw 4 szt. (poz. d2 wg. projektu),
h) przełożenie chodnika i rekultywacja trawnika,
i) przygotowanie dokumentacji powykonawczej, w tym uzyskanie certyfikatu z kontroli pomontażowej stwierdzającego wysokie bezpieczeństwo placu zabaw.
2) Zamówienie opcjonalne – „prawo opcji”:
a) wykonanie boiska o nawierzchni poliuretanowej wraz z podbudową, obrzeżami, piłkochwytami i bramkami piłkarskimi (poz. d1 wg. projektu), w tym prace przygotowawcze oraz przygotowanie dokumentacji powykonawczej, w tym uzyskanie certyfikatu z kontroli pomontażowej stwierdzającego wysokie bezpieczeństwo boiska,
b) wykonanie chodnika z betonowej kostki brukowej i przygotowanie dokumentacji powykonawczej,
c) zakup, dostawa i montaż tablic do rysowania kredą 5 szt. (poz. d3 wg. projektu) oraz przygotowanie dokumentacji powykonawczej, w tym uzyskanie certyfikatu z kontroli pomontażowej stwierdzającego wysokie bezpieczeństwo urządzeń.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa tj. Projekt wykonawczy pn. „REMONT I PRZEBUDOWA OGRODU Przedszkola nr 235 ul. Chroszczewska 3/5, Warszawa dz. nr 42/1, 42/2 obręb 30503” – załącznik 11 do SWZ, Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – załącznik 13 do SWZ, autorstwa pracowni projektowej Woźnicki, Zdanowicz Architekci.
4. W zakresie robót do wykonania znajdują się wszystkie prace, jakie należy wykonać, aby wykonane elementy spełniały zakładaną funkcję oraz te, które wynikają z technologii robót, sztuki budowlanej, przepisów prawa budowlanego, nawet jeśli nie były oddzielnie opisane w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, wraz z usunięciem wszelkich wad i usterek związanych z wykonaniem robót.
5. Dodatkowe obowiązki Wykonawcy wynikające z klauzuli społecznej w oparciu o art. 95 ust. 1 ustawy Pzp
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca lub Podwykonawca przez cały okres realizacji zamówienia zatrudniał na podstawie stosunku pracy w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. Kodeks Pracy (Dz.U. z 2025 poz. 277 t.j.) pracowników/pracownika bezpośrednio wykonujących czynności związane m.in.: z wykonaniem nawierzchni bezpiecznej poliuretanowej oraz montażem urządzeń zabawowych.
Powyższy warunek zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na umowę o pracę nowych pracowników/pracownika lub wyznaczenie do realizacji zamówienia pracowników/pracownika zatrudnionych już u Wykonawcy lub Podwykonawcy.
Szczegółowe wymogi określa §5 Wzoru umowy – załącznik nr 9 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1007611,08 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1060781,46 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1007611,08 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GREENTICA Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5242975771
7.3.3) Ulica: Nowodworska 35 lok 48
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 03-133
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1007611,08 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 126 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Cena brutto zadania opcjonalnego wybranego wykonawcy : 76 137,00 zł brutto. Termin wykonania przedmiotu umowy rozszerzonego o opcję ustala się do 20 tygodni od dnia zawarcia umowy.| 2026-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |