Dostawa kruszyw
Powiatowy Zarząd Dróg w Koszalinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00322062
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00322062/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-03 11:26
- Lokalizacja
- Manowo, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ea23a955-8836-49c9-8db6-8a13edaf284a
- Identyfikator
- 6692216215
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Kruszywo
Wykonawcy
3 przyznane
MARIUSZ RALLubań, PL · lot 0
387 880 PLNZBIGNIEW BDZIKOTMiastko, PL · lot 1
201 904,5 PLNMARIUSZ AUGUSTYNIAKPrzydargiń - Kolonia, PL · lot 2
19 140 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00322062 z dnia 2026-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa kruszyw
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Koszalinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330960575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Cisowa 21
1.5.2.) Miejscowość: Manowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-015
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: 94 3407-276
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd@powiat.koszalin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://pzd.powiat.koszalin.ibip.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13124181.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie i administrowanie drogami w odniesieniu do dróg powiatowych w zakresie planowania, budowy, modernizacji, utrzymania i ochrony dróg zgodnie z ustawą o drogach publicznych.
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa kruszyw2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ea23a955-8836-49c9-8db6-8a13edaf284a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00322062
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00019262/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa piasku
1.2.3 Dostawa grysów
1.2.4 Dostwa kruszywa łaamanego o ciągłym uziarnieniu 0-31,5 mm
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274312
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZD 26.10.2026.IK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 546875,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Pierwsza część zamówienia: dostawa grysu bazaltowego płukanego frakcji 2-5mm i grysu bazaltowegopłukanego frakcji 5-8 mm:
a) Prognozowana ilość grysu do zamówienia:
- bazaltowego płukanego frakcji 2-5mm minimum 700 ton przy ewentualnym prawie opcji możliwość rozszerzenia do 1000
ton,
- bazaltowego płukanego frakcji 5-8 mm minimum 700 ton przy ewentualnym prawie opcji możliwość rozszerzenia do 1000
ton,
b) Zamawiający zgodnie z zapisem art. 441 ust. 1 ustawy Pzp przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji obejmującej
swoim zakresem możliwość zwiększenia zakupu:
- grysu bazaltowego płukanego frakcji 2-5mm będącego przedmiotem zamówienia maksymalnie do 1000 ton. Oznacza to,
że Zamawiający dokona zamówienia na minimum 700 ton grysu , zaś pozostałe 300 ton grysu zostanie zamówione w
zależności od potrzeb Zamawiającego, zależnych od ceny jednostkowej zaoferowanej przez Wykonawcę oraz zwolnienia i
zabezpieczenia dodatkowych środków finansowych.
- grysu bazaltowego płukanego frakcji 5-8 mm będącego przedmiotem zamówienia maksymalnie do 1000 ton. Oznacza to,
że Zamawiający dokona zamówienia na minimum 700 ton grysu , zaś pozostałe 300 ton grysu zostanie zamówione w
zależności od potrzeb Zamawiającego, zależnych od ceny jednostkowej zaoferowanej przez Wykonawcę oraz zwolnienia i
zabezpieczenia dodatkowych środków finansowych.
Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego
zamówienia.
W przypadku nie skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego
tytułu.
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ
Ponadto warunki wykonania przedmiotu zamówienia określa wzór umowy, stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 14212200-2 - Kruszywo
4.5.5.) Wartość części: 366000,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Druga część zamówienia: dostawa kruszywa łamanego o ciągłym uziarnieniu 0-31,5 mm:Prognozowana ilość kruszywa do zamówienia minimum 650 ton przy ewentualnym prawie opcji możliwość rozszerzenia do 1225 ton.
Zamawiający zgodnie z zapisem art. 441 ust. 1 ustawy Pzp przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji obejmującej swoim zakresem możliwość zwiększenia zakupu kruszywa będącego przedmiotem zamówienia maksymalnie do 1225ton.
Oznacza to, że Zamawiający dokona zamówienia na minimum 650ton kruszywa , zaś pozostałe 575 ton kruszywa zostanie zamówione w zależności od potrzeb Zamawiającego, zależnych od ceny jednostkowej zaoferowanej przez Wykonawcę
oraz zwolnienia i zabezpieczenia dodatkowych środków finansowych.
Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu.
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr 1a do SWZ.
Ponadto warunki wykonania przedmiotu zamówienia określa wzór umowy, stanowiący Załącznik nr 4a do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 14212200-2 - Kruszywo
4.5.5.) Wartość części: 160475,00 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Trzecia część zamówienia: dostawa piasku płukanego frakcji 0-2 mm:Prognozowana ilość piasku do zamówienia do minimum 500 ton przy ewentualnym prawie opcji możliwość rozszerzenia do 600 ton.
Zamawiający zgodnie z zapisem art. 441 ust. 1 ustawy Pzp przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji obejmującej swoim zakresem możliwość zwiększenia zakupu piasku będącego przedmiotem zamówienia maksymalnie do 600 ton. Oznacza to, że Zamawiający dokona zamówienia na minimum 500 ton piasku , zaś pozostałe 100 ton piasku zostanie zamówione w zależności od potrzeb Zamawiającego, zależnych od ceny jednostkowej zaoferowanej przez Wykonawcę oraz zwolnienia i zabezpieczenia dodatkowych środków finansowych.
Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego zamówienia.
W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego
tytułu. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr 1b do SWZ.
Ponadto warunki wykonania przedmiotu zamówienia określa wzór umowy, stanowiący Załącznik nr 4b do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 14212200-2 - Kruszywo
4.5.5.) Wartość części: 20400,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 387880,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 551000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 387880,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Usługowo - Handlowa. Export - Import. Mariusz Ral
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6131007744
7.3.4) Miejscowość: Pisarzowice
7.3.5) Kod pocztowy: 59-800
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 387880,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 201904,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 210945,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 201904,50 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zbigniew Bdzikot Usługi Transportowe i Wykonawstwo Drogowe
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8421326803
7.3.3) Ulica: Górna
7.3.4) Miejscowość: Miastko
7.3.5) Kod pocztowy: 77-200
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 201904,50 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 19140,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 22140,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 19140,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MARIO FHU Mariusz Augustyniak
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6721348736
7.3.4) Miejscowość: Przydargiń - Kolonia
7.3.5) Kod pocztowy: 76-020
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 19140,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
| 2026-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |