Dowóz i odwóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Łazisk Górnych uczęszczających do szkół w Mikołowie, Wyrach i Tychach wraz z opieką nad nimi
Miasto Łaziska Górne
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00322118
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00322118/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-03 11:36
- Lokalizacja
- Łaziska Górne, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-21f13288-3739-4e85-9b28-40696157d658
- Identyfikator
- 6351834018
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00322118 z dnia 2026-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz i odwóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Łazisk Górnych uczęszczających do szkół w Mikołowie, Wyrach i Tychach wraz z opieką nad nimi
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Łaziska Górne
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257601
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Ratuszowy 1
1.5.2.) Miejscowość: Łaziska Górne
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-170
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.7.) Numer telefonu: 323248000
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@laziska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.laziska.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-21f13288-3739-4e85-9b28-40696157d6581.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dowóz i odwóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Łazisk Górnych uczęszczających do szkół w Mikołowie, Wyrach i Tychach wraz z opieką nad nimi2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-21f13288-3739-4e85-9b28-40696157d658
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00322118
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00032789/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.6 Dowóz i odwóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Łazisk Górnych uczęszczających do szkół w Mikołowie, Wyrach i Tychach wraz z opieką nad nimi
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00264402
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 343880,37 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług dowozu i odwozu uczniów niepełnosprawnych z terenu Łazisk Górnych uczęszczających do szkół w Mikołowie, Wyrach i Tychach wraz z opieką nad nimi, realizowanych w ramach trzech tras:
Trasa nr 1- Dowóz i odwóz 35 uczniów niepełnosprawnych z terenu Łazisk Górnych uczęszczających do Zespołu Szkół nr 2 Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Mikołowie, ul. Pokoju 4 wraz z opieką sprawowaną przez 2 opiekunów nad uczniami w czasie tych przewozów do szkoły i z powrotem. Ilość km do przejechania w jedną stronę–około 22 km, czyli w ciągu dnia około 44 km. Uczniowie nie mogą być wcześniej dowiezieni tj. przed godziną 7.30 ze względu na rozpoczęcie o tej godzinie dyżuru w szkole.
Trasa nr 2 – Dowóz i odwóz 3 uczniów niepełnosprawnych z terenu Łazisk Górnych uczęszczających do Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Otwarte Okno” w Tychach wraz z opieką nad nimi w czasie tych przewozów i z powrotem . Ilość km do przejechania w jedną stronę–około 25, czyli w ciągu dnia około 50 km.
Usługi na trasie nr 1 i na trasie nr 2 realizowane będą od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych tj. ferii zimowych i letnich, zimowej i wiosennej przerwy świątecznej.
Szacunkowa liczba dni dowozu uczniów niepełnosprawnych wynosi od września do grudnia 2026r.- 85 dni, od stycznia do czerwca 2027r. – 111 dni w przypadku dowozu uczniów do szkoły.
Trasa nr 3 – Dowóz i odwóz 2 uczniów niepełnosprawnych z terenu Łazisk Górnych uczęszczających do Ośrodka Rehabilitacyjno -Edukacyjno – Wychowawczego w Wyrach, ul. Bojdoła 3a wraz z opieką nad nimi w czasie tych przewozów do szkoły i z powrotem. Ilość km do przejechania w jedną stronę–około 10, czyli w ciągu dnia około 20 km. Szacunkowa liczba dni dowozu uczniów niepełnosprawnych wynosi od września do grudnia 2026r.- 85 dni, od stycznia do czerwca 2027r. – 121 dni. Usługa dowozu na trasie nr 3 realizowana będzie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych tj. ferii letnich. Wykonawca ma obowiązek zapewnić pojazd do przewozu uczniów niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich, jeśli w trakcie realizacji zamówienia zostaną zgłoszeni do dowozu tacy uczniowie. Pojazd musi być sprawny technicznie, posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz musi być przystosowany do przewozu w/w uczniów tj. być wyposażony w atestowany sprzęt zabezpieczający oraz specjalne oznakowanie zgodnie z art. 58 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym. Przewóz ucznia niepełnosprawnego na wózku inwalidzkim odbywać się może wyłącznie po zamocowaniu pasów zabezpieczających osobę niepełnosprawną na wózku inwalidzkim oraz wózka odpowiednimi pasami, które nie mogą być zwalniane w czasie jazdy.
Przewóz na trasie nr 1, 2 i 3 będzie odbywał się w dni robocze wynikające z zajęć szkolnych tj. nie wcześniej niż od 1 września 2026 roku do 25 czerwca 2027 roku. Ilość dni dowozu liczona jest od dnia 1 września 2026r. do 25 czerwca 2027 r. i może ulec zmianie, gdy uczniowie niepełnosprawni np. będą okresowo realizowali nauczanie zdalne w przypadku zawieszenia zajęć lekcyjnych spowodowanych pandemią lub epidemią, wprowadzeniem stanu klęski żywiołowej itp.
Wykonawca winien zapewnić 3 pojazdy z co najmniej 3 kierowcami i co najmniej 4 opiekunów nad uczniami niepełnosprawnymi w czasie dowozu i odwozu ze szkoły:
a) po 1 pojeździe do każdej trasy,
b) 3 kierowców ( po 1 do każdej trasy),
c) 2 opiekunów do trasy nr 1,
d) po 1 opiekunie do trasy nr 2 i 3.
Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia ilości dowożonych uczniów o 4 na trasie nr 1, o 3 uczniów na trasie nr 2 oraz o 3 uczniów na trasie nr 3 w przypadku zgłoszenia przez rodziców/opiekunów prawnych kolejnego ucznia do dowozu. Zamawiający zwiększając ilość uczniów objętych dowozem, przekaże stosowną informację Wykonawcy usługi. Zmiana ilości uczniów w trakcie roku szkolnego nie będzie stanowić podstawy do wnoszenia roszczeń przez Wykonawcę, co do ilości kolejnych zgłoszonych uczniów do dowozu oraz do wynagrodzenia Wykonawcy, o którym mowa w § 16 pkt 1 projektowanych postanowień umowy;
W przypadku trasy nr 1 , trasy nr 2 i trasy nr 3 - Wykonawca winien zapewnić foteliki bezpieczeństwa (posiadające siedzisko, prowadnicę pasów, oparcie dla pleców, osłony boczne i zagłówek) dla dziecka poniżej 135 cm, jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce.
Zamawiający nie dopuszcza łączenia dowozu ucznia niepełnosprawnego z Łazisk Górnych z innymi przewozami z ościennych gmin. Wyklucza się tym samym przewóz dzieci niewskazanych przez Zamawiającego do objęcia usługą przewozu.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i jego zakres został określony w załącznikach do niniejszej specyfikacji: „Przedmiocie zamówienia” oraz w „Projektowanych postanowieniach umowy”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 278424,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 528944,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 278424,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TRANSMARKO Marek Masny
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6340191189
7.3.3) Ulica: Grota Roweckiego 5
7.3.4) Miejscowość: Katowice
7.3.5) Kod pocztowy: 40-748
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 278424,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-258.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |