Montaż systemu urządzeń odgazowania istniejącej części kwatery składowej nr II Etap II składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Sobuczynie (zaprojektowanie i wykonanie)
CZĘSTOCHOWSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00322137
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00322137/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-03 11:39
- Lokalizacja
- Sobuczyna, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4f788297-283a-4d1f-a3f2-856b33cd5f3e
- Identyfikator
- 5732244750
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00322137 z dnia 2026-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Montaż systemu urządzeń odgazowania istniejącej części kwatery składowej nr II Etap II składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Sobuczynie (zaprojektowanie i wykonanie)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: CZĘSTOCHOWSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 150370893
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Konwaliowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Sobuczyna
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-263
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.7.) Numer telefonu: 34) 327 53 20
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@czpk.czest.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czpk.czest.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/czpk/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Gospodarka odpadami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Montaż systemu urządzeń odgazowania istniejącej części kwatery składowej nr II Etap II składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Sobuczynie (zaprojektowanie i wykonanie)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4f788297-283a-4d1f-a3f2-856b33cd5f3e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00322137
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00259036
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 05/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie systemu odgazowania istniejącej części kwatery składowej nr II etap II składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Sobuczynie (sektor III). Roboty budowlane objęte niniejszą inwestycją obejmują wykonanie systemu odgazowania wraz z przyłączeniem do istniejącego gazociągu oraz infrastrukturą towarzyszącą, tj. w szczególności: instalacja elektryczna, instalacja teleinformatyczna, kontener techniczny. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w Programie Funkcjonalno – Użytkowym (PFU) oraz jego załącznikach, stanowiącym Załącznik Nr 9 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45222110-3 - Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający informuje, że w związku z brakiem możliwości zastosowania przesłanek wynikających z art. 263 ustawy PZP (brak innych ofert w postępowaniu przetargowym), unieważnia postępowanie przetargowe nr 05/2026 na podstawie art. 255 pkt 7 Ustawy PZP. Wybrany w dniu 25.06.2026r. Wykonawca tj. EKOWAT A. Barański, A. Kamiński Spółka Jawna, Łobez, uchylił się od zawarcia umowy w sprawie w/w zamówienia publicznego, argumentując swoją decyzję niedoszacowaniem złożonej oferty na etapie przygotowania. Wykonawca poinformował, że niedoszacowanie wynikło z błędnej kalkulacji kosztów realizacji oraz nieuwzględnienia jednego czynnika mającego wpływ na ostateczny koszt wykonania zamówienia, którym jest wyposażenie i podłączenie kontenera technicznego w instalację teletechniczną. W niniejszych okolicznościach Wykonawca stwierdził, że realizacja zamówienia za cenę zaoferowaną w postępowaniu jest ekonomicznie nieuzasadniona i będzie skutkować brakiem możliwości należytego wykonania przedmiotu umowy zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
| 2026-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |