Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej oraz prac remontowych w poziomie piwnic budynku Sądu Rejonowego w Brzesku – Etap II
Sąd Rejonowy w Brzesku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00322354
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00322354/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-03 12:16
- Lokalizacja
- Brzesko, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-10156057-4ede-475d-a763-75b42f59cefc
- Identyfikator
- 8691035748
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00322354 z dnia 2026-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej oraz prac remontowych w poziomie piwnic budynku Sądu Rejonowego w Brzesku – Etap II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Sąd Rejonowy w Brzesku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000683625
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Tadeusza Kościuszki nr 20
1.5.2.) Miejscowość: Brzesko
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-800
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: administracja@brzesko.sr.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.brzesko.sr.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-10156057-4ede-475d-a763-75b42f59cefc1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
wymiar sprawiedliwości
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej oraz prac remontowych w poziomie piwnic budynku Sądu Rejonowego w Brzesku – Etap II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-10156057-4ede-475d-a763-75b42f59cefc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00322354
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00112315/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Likwidacja strefowego zawilgocenia pomieszczeń archiwum w budynku Sądu Rejonowego w Brzesku - Etap II
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00243930
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 261.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 754026,90 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac remontowych w zakresie pomieszczeń piwnicznych i korytarza budynku Sądu Rejonowego w Brzesku obejmujących wykonanie wtórnej izolacji poziomej metodą iniekcji ciśnieniowej, wykonanie tynków renowacyjnych wraz z pracami towarzyszącymi, modernizację systemu rejestracji poziomu wilgotności w pomieszczeniach oraz kontrolę i naprawę systemu kanalizacji deszczowej, w zakresie określonym przedmiarem robót.
3.2. UWAGA! Wykonawca winien wziąć pod uwagę dokumentację projektową wyłącznie w zakresie określonym w przedmiarze robót. Niniejsze zamówienie obejmuje bowiem jedynie pewien etap prac, które w wchodzą w zakres szerszego zadania inwestycyjnego.
3.3. Zakresem planowanych prac objęte są pomieszczenia piwnic w budynku Sądu Rejonowego w Brzesku z wewnętrznym korytarzem (bez pom. P1/P2/P3).
3.4. Na potrzeby określenia stopnia uszkodzenia przegród budowlanych oraz przyczyn ich występowania, została sporządzona ekspertyza techniczno-budowlana stanu istniejącego piwnicy. Na podstawie zaleceń wynikających z ww. ekspertyzy określono zakres planowanego remontu oraz sposób zabezpieczenia ścian piwnicy przed dalszym zawilgoceniem. Program konserwatorski zawiera wskazania dotyczące kolejności przeprowadzenia prac remontowych wraz z podaniem zalecanych produktów dopuszczonych do stosowania w obiektach zabytkowych.
3.5. Wyszczególnienie i opis prac towarzyszących i robót tymczasowych:
3.5.1. Wykonawca wykona na własny koszt prace przygotowawcze oraz zabezpieczające teren budowy z uwzględnieniem prac na czynnym obiekcie, w ścisłej współpracy z Zamawiającym.
3.5.2. W przypadku zaistnienia jakichkolwiek uszkodzeń instalacji Wykonawca jest zobowiązany do ich naprawy na swój koszt.
3.5.3. Wykonawca wykona wszelkie pomiary, rozgraniczenia i oznakowanie, a jeśli zostały one wykonane przez inną stronę, Wykonawca sprawdzi je i uzupełni, wszystko w zależności od okoliczności faktycznych wynikłych w trakcie realizacji prac.
3.5.4. Wykonawca zabezpieczy odpowiednio teren budowy przed dostępem osób nieuprawnionych, a w widocznym miejscu umieści tablicę informacyjną.
3.6. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia i przekazania po zakończeniu robót w formie tradycyjnej (2 egz.) oraz elektronicznej (1 egz.) dokumentację (w tym fotograficzną) w formie sprawozdania z przebiegu prac oraz opracowanie wyników tych prac w sposób umożliwiający jednoznaczną identyfikację i dokładną lokalizację przestrzenną wszystkich czynności, użytych materiałów oraz dokonanych odkryć.
3.7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego określa załącznik nr 1 do SWZ dokumentacja techniczna, w szczególności:
3.7.1. Projekt budowlany, projekt techniczny, projekt wykonawczy,
3.7.2. Przedmiar robót (przedmiar robót jest dokumentem pomocniczym obowiązuje wynagrodzenie ryczałtowe);
3.7.3. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót;
3.7.4. Pozwolenie konserwatorskie, pozwolenie na budowę,
3.7.5. Program prac konserwatorskich;
3.7.6. Rysunki i dokumentacja fotograficzna.
oraz projektowane postanowienia umowne stanowiące załącznik nr 3 do SWZ.
3.8. Wszelkie roboty wykonywane przez Wykonawcę winne być zrealizowane:
3.8.1. zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 524), obowiązującymi normami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz sztuką budowlaną, przepisami bhp, ppoż., z poszanowaniem mienia Zamawiającego, środowiska oraz zgodnie z zaleceniami inspektora nadzoru inwestorskiego;
3.8.2. zgodnie z dokumentacją postępowania, ekspertyzą techniczno-budowlaną oraz zaleceniami autora ekspertyzy, w szczególności w zakresie zachowania ciągłości technologicznej i stosowania rozwiązań przewidzianych dla kolejnych etapów prac. Z uwagi na etapowy charakter robót oraz konieczność zapewnienia prawidłowego zabezpieczenia, nadzoru i skuteczności przyjętych rozwiązań technicznych, wszelkie odstępstwa od zaleceń autora ekspertyzy lub przyjętej technologii wykonania robót wymagają uprzedniej pisemnej akceptacji Zamawiającego, po uzyskaniu stanowiska autora ekspertyzy, o ile odstępstwo dotyczy kwestii objętych jego ekspertyzą lub zaleceniami technicznym.
3.9. W związku z faktem, że obiekt, w którym prowadzone będą roboty budowlane objęte przedmiotem zamówienia będzie użytkowany w trakcie prowadzonych robót budowlanych, Wykonawca musi przewidzieć konieczność prowadzenia prac przy zachowaniu wszelkich wymogów technologicznych zapewniających bezpieczne funkcjonowanie obiektu. Zakres prac oraz godziny ich wykonywania należy uzgodnić z Zamawiającym. Korzystanie z dostawy energii elektrycznej, wody i kanalizacji powinno odbywać się cały czas bez zakłóceń w godzinach pracy obiektu. W przypadku konieczności wyłączenia mediów powinno odbywać się to poza godzinami pracy lub po uprzednim uzgodnieniu z osobami odpowiedzialnymi za funkcjonowanie budynku.
Szczegółowy OPZ znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ (dokumentacja techniczna)
4.5.3.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45410000-4 - Tynkowanie
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
38930000-3 - Przyrządy do pomiaru wilgoci i wilgotności
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 689532,77 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 926455,43 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 689532,77 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TOMASZ PRZYBOROWSKI ATP HYDROIZOLACJE
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 823-152-66-63
7.3.3) Ulica: Krucza 5
7.3.4) Miejscowość: Ząbki
7.3.5) Kod pocztowy: 05-091
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 689532,77 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-048.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Wykonawca jest zobowiązany zakończyć wszystkie prace objęte przedmiotem zamówienia i zgłosić je do odbioru w terminie do 5 miesięcy od dnia podpisania umowy z Wykonawcą, nie dalej jednak niż do dnia 4 grudnia 2026 r. z uwagi na konieczność rozliczenia realizacji zadania do końca bieżącego roku.| 2026-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |