„Remont pomieszczeń nr 04,04A, 06 A,B,C na parterze budynku nr 5 na potrzeby realizacji funkcji Obsługi Ruchu Turystycznego z rozbudową instalacji elektrycznych i niskoprądowych.”
ZAMEK KRÓLEWSKI NA WAWELU - PAŃSTWOWE ZBIORY SZTUKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00322453
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00322453/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-03 12:29
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b56e5a24-77d3-4292-8221-4eed54c231d6
- Identyfikator
- 6750004459
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00322453 z dnia 2026-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont pomieszczeń nr 04,04A, 06 A,B,C na parterze budynku nr 5 na potrzeby realizacji funkcji Obsługi Ruchu Turystycznego z rozbudową instalacji elektrycznych i niskoprądowych.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAMEK KRÓLEWSKI NA WAWELU - PAŃSTWOWE ZBIORY SZTUKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000276009
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wawel 5
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-001
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@wawelzamek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wawel.krakow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamekkrolewskinawawelu.ezamawiajacy.pl/pn/WAWEL/demand/285790/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Remont pomieszczeń nr 04,04A, 06 A,B,C na parterze budynku nr 5 na potrzeby realizacji funkcji Obsługi Ruchu Turystycznego z rozbudową instalacji elektrycznych i niskoprądowych.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b56e5a24-77d3-4292-8221-4eed54c231d6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00322453
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00099536/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Modernizacja pomieszczeń budynku nr 5 na wgórzu wawelskim
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00227547
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP-271-24/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostosowanie pomieszczeń nr 04, 04A, 06 A,B,C na parterze budynku nr 5 na potrzeby realizacji funkcji Obsługi Ruchu Turystycznego, znajdującego się na Wzgórzu Wawelskim.
Zakres robót: obejmuje w szczególności:
- demontaż istniejących przyborów sanitarnych;
- demontaż ścianki działowej w pomieszczeniu toalety;
- skucie płytek podłogowych;
- skucie płytek ściennych;
- demontaż istniejących grzejników w pomieszczeniach objętych opracowaniem;
- demontaż wybranych elementów zabudowy meblowej ;
- rozbudowę instalacji elektrycznych i niskoprądowych (m.in. instalacja LAN, instalacja
umożliwiająca podłączenie automatów biletowych, instalacja CCTV , kontrolę dostępu);
- wymianę kurtyny grzewczej nad drzwiami wejściowymi;
- wymianę grzejników wraz z montażem systemu detekcji wycieku;
- wykonanie uzupełnień bruzd instalacyjnych - tynków ścian i sufitów;
- wykonanie nowych wewnętrznych instalacji sanitarnych w toalecie;
- wykonanie rozbudowy wewnętrznych instalacji elektrycznych;
- wymianę przyborów sanitarnych;
- wydzielenie przedsionka z umywalką;
- częściowe tynkowanie i malowanie części pomieszczeń;
- renowację wybranych elementów zgodnie z programem prac konserwatorskich;
- montaż osłon na grzejniki na wzór istniejących;
- modernizację oświetlenia w pom 04A w zawiązku z adaptacja na pom pracy biurowej;
- modernizację toalet na poziomie -1 w budynku;
- modyfikację istniejącej zabudowy meblowej w pom. 04 oraz propozycję doposażenie/ wyposażenia meblowego pozostałych pomieszczeń.
Istotne informacje dodatkowe dotyczące przedmiotu zamówienia, które Wykonawca winien uwzględnić w kosztach ogólnych zostały opisane w Opisie Przedmiotu Zamówienia (zał. nr 1 do SWZ). Przedmiotem zamówienia objęte jest wykonanie wszystkich robót, przeprowadzenie na podstawie pełnomocnictw otrzymanych od Zamawiającego wszelkich procedur administracyjnych związanych ze zgłoszeniem, rozpoczęciem i prowadzeniem oraz zakończeniem robót. Zamówieniem objęte jest również uzyskanie ewentualnych zgód, pozwoleń i uzgodnień itp. niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych prac (nie dotyczy pozwolenia konserwatorskiego i wydanego pozwolenia na budowę).
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) znajduje się w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). Szczegółowy opis zakresu robót jest określony przedmiarami, stanowiącymi załącznik nr 4 do OPZ.
Dokumentacja w posiadaniu Zamawiającego dla powyższego zakresu prac:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja , na którą składają się:
- Projekt architektoniczno- budowlany;
- Program prac konserwatorskich;
- Projekt techniczny – wykonawczy;
- Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót;
- Przedmiary robót w każdej z branż.
Pozwolenia uzyskane przez Inwestora.
Dla zakresu prac wskazanego w niniejszym dokumencie Zamawiający uzyskał następujące pozwolenia:
- Pozwolenie na budowę - w trakcie pozyskiwania
- Pozwolenie konserwatorskie nr KW-440-11/25 z dnia 10.02.2026 wydane przez Konserwatora Zabytków Wzgórza Wawelskiego.
Opis Przedmiotu Zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści Specyfikacji Warunków Zamówienia, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45212354-2 - Roboty budowlane w zakresie zamków
45212313-3 - Roboty budowlane w zakresie muzeów
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45223200-8 - Roboty konstrukcyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45262510-9 - Roboty kamieniarskie
71355000-1 - Usługi pomiarowe
45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 455287,05 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 727566,64 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 455287,05 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SOLIDIA GROUP spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 544117755
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Wykonawca 30% przedmiotu Umowy, dotyczycącego prac elektrycznych i teletechnicznych, powierzy podwykonawcy, tj. firmie Dyskret Sp. z o.o. , 30-023 Kraków.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 455287,05 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 91 dni
| 2026-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |