Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy –Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji szpitala – zakup zestawów komputerowych

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W BRZESKU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00322541
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00322541/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-03 12:45
Lokalizacja
Brzesko, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-21e8a7ec-bc72-4134-a95d-53903fdfbd72
Identyfikator
8691663456
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Komputer biurkowy

Wykonawcy

1 przyznane

PROGRESS - SYSTEMY KOMPUTEROWE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 0
178 411,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00322541 z dnia 2026-07-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy –Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji szpitala – zakup zestawów komputerowych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W BRZESKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000304355

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 68

1.5.2.) Miejscowość: Brzesko

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-800

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@spzoz-brzesko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.spzoz-brzesko.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-21e8a7ec-bc72-4134-a95d-53903fdfbd72

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy –Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji szpitala – zakup zestawów komputerowych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-21e8a7ec-bc72-4134-a95d-53903fdfbd72

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00322541

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00030300/20/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.40 Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji szpitala – zakup zestawów komputerowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycja D.1.1.2 „Wdrożenie e-usług w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku” Umowa: KPOD.07.03-IP.10-0035/25/KPO/216/2025/594.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W dniu 03.06.2026 r., Zamawiający ogłosił postępowanie na dostawy ww. zakresie. Termin składania ofert w nin. postępowaniu został wyznaczony na dzień 11.06.2026 r., do godz. 10:00. Do czasu upływu terminu składania ofert w poprzednim postępowaniu, tj. do dnia 11.06.2026 r., do godziny 10:00, wpłynęła jedna oferta – Wykonawcy: Progress Systemy Komputerowe sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. W dniu 15.06.2026 r., Zamawiający unieważnił ww postępowanie na podstawie art. 255 pkt 2) ustawy Pzp, jako że jedyna oferta złożona w jego toku, podlegała odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp – oferta była niezgodna z warunkami zamówienia. Wobec powyższego, zgodnie z art. 305 pkt 2) ustawy Pzp, Zamawiający uprawniony jest do wszczęcia kolejnego postępowania w zakresie ww dostawy „Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy –Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji szpitala – zakup zestawów komputerowych”, w trybie z wolnej ręki

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP-271-49/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 171109,50 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

zakup zestawów komputerowych

4.5.3.) Główny kod CPV: 30213300-8 - Komputer biurkowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Progress Systemy Komputerowe Sp.zo.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 350708848

7.3.3) Ulica: Al. Mickiewicza 27

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 31-120

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 178411,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 dni

2026-07-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy