Dostawa radiotelefonów przenośnych z ładowarką i mikrofonogłośnikiem
GMINA WIETRZYCHOWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00322790
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00322790/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-03 13:24
- Lokalizacja
- Wietrzychowice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ac58d0a6-839b-455e-ae52-3398c481684b
- Identyfikator
- 9930652629
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00322790 z dnia 2026-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa radiotelefonów przenośnych z ładowarką i mikrofonogłośnikiem
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WIETRZYCHOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660980
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 19
1.5.2.) Miejscowość: Wietrzychowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-270
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.7.) Numer telefonu: 14 662 21 30
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wietrzychowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://samorzad.gov.pl/web/gmina-wietrzychowice/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ac58d0a6-839b-455e-ae52-3398c481684b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa radiotelefonów przenośnych z ładowarką i mikrofonogłośnikiem2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ac58d0a6-839b-455e-ae52-3398c481684b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00322790
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00006295/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa radiotelefonów przenośnych z ładowarką i mikrofonogłośnikiem
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290827
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 171830,60 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa radiotelefonów przenośnych z ładowarką i mikrofonogłośnikiem
Wspólny Słownik Zamówień:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: projektowane postanowienia umowy( załącznik nr 5), szczegółowy opis przedmiotu zamówienia ( załącznik nr 6)
Przedmiot zamówienia musi być wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa a także zgodnie z najlepszą wiedzą i doświadczeniem Wykonawcy oraz z zachowaniem najwyższej staranności.
4.5.3.) Główny kod CPV: 32236000-6 - Radiotelefony
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
32344280-2 - Radia przenośne
32523000-5 - Urządzenia telekomunikacyjne
32340000-8 - Mikrofony i głośniki
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W toku prowadzonego postępowania stwierdzono wystąpienie wady postępowania, której nie można usunąć z zachowaniem zasad określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych. Charakter stwierdzonej wady powoduje, że dalsze prowadzenie postępowania oraz zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego prowadziłoby do zawarcia umowy obarczonej wada prawną, co uniemożliwia jej ważne zawarcie. Wada w/w postępowaniu polega na błędnym opisie przedmiotu zamówienia, którego nie można już skutecznie poprawić. W toku postępowania stwierdzono, że w opisie przedmiotu zamówienia określono minimalny czas pracy akumulatora na 30 godzin. Po dokonaniu ponownej analizy potrzeby Zamawiającego oraz warunków rynkowych ustalono, że wymaganie to było nieproporcjonalne do rzeczywistych potrzeb i mogło prowadzić do nieuzasadnionego ograniczenia konkurencji poprzez zawężenie kręgu potencjalnych wykonawców mogących się ubiegać o udzielenie zamówienia. Na obecnym etapie postępowania, stwierdzonej wady nie można usunąć z zachowaniem zasad określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych. Kontynuowanie postępowania mogłoby prowadzić do zawarcia umowy z naruszeniem przepisów ustawy, w szczególności zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawcówSEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 148338,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 346320,00 PLN
| 2026-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |