Remont zapór przeciwrumowiskowych oraz udrożnienie koryta i zasyp wyrw brzegowych na potoku Kaczanka w km 0+350-0+700 w m. Pcim
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00322797
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00322797/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-03 13:25
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-02ce852b-2dcf-4217-b2c5-eff4c81c86fe
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00322797 z dnia 2026-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont zapór przeciwrumowiskowych oraz udrożnienie koryta i zasyp wyrw brzegowych na potoku Kaczanka w km 0+350-0+700 w m. Pcim
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Chałubińskiego 8
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-613
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: krakow@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/pn/pgwwp/demand/298225/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont zapór przeciwrumowiskowych oraz udrożnienie koryta i zasyp wyrw brzegowych na potoku Kaczanka w km 0+350-0+700 w m. Pcim2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-02ce852b-2dcf-4217-b2c5-eff4c81c86fe
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00322797
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00116193/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.311 Roboty budowlane na terenie NW Myślenice: Remont zapór przeciwrumowiskowych oraz udrożnienie koryta i zasyp wyrw brzegowych na potoku Kaczanka w km 0+350-0+700 w m. Pcim
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00294907
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: K.ROZ.270.2.41.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac utrzymaniowych na potoku Kaczanka w km 0+350-0+700 w m.Pcim. Główny zakres robót obejmuje remont dwóch istniejących zapór przeciwrumowiskowych w km 0+480 i 0+630 (kilometraż według ewidencji budowli), polegający na odtworzeniu zniszczonych bądź uszkodzonych elementów zapór, oczyszczeniu i spoinowaniu powierzchni okładzin murów. W celu doszczelnienia lewego skrzydła zapory w km 0+630 przewidziano wykonanie zaizolowanego betonowego płaszcza od strony górnej wody, po wcześniejszym wykopie w celu odsłonięcia ściany skrzydła poniżej poziomu występujących przesiąków wody.
Zakres prac obejmuje m.in.:
1. Wycięcie krzaków i dwóch drzew, przycięcie jednego drzewa
2. Wykop mechaniczny w gruncie kat. IV na odkład i wbudowanie urobku w nasyp – 370m3
3. Formowanie i rozbiórka rampy wjazdowej – 160 m3
4. Ułożenie i demontaż drogi technologicznej
5. Oczyszczenie powierzchni zapór metodą hydrodynamiczną
6. Wyburzenie uszkodzonych elementów zapór i odtworzenie elementów zniszczonych
7. Odbudowa i spoinowanie okładziny kamiennej
8. Wykonanie szczelnego płaszcza betonowego w celu doszczelnienia zapory.
9. Wykonanie narzutu kamiennego luzem – 144 m3
Prace, których wykonanie należy do zobowiązań kontraktowych Wykonawcy, mieszczące się w cenie asortymentów robót :
• Roboty pomiarowe dla potrzeb wykonania usługi,
• Odprowadzenie wód poza remontowane obiekty, pompowanie wody z wykopu,
• Działania ochronne i zapobiegawcze stosownie do wymagań BHP,
• Zabezpieczenie terenu dla wykonywanej usługi,
• Wynajęcie terenu, opłaty dzierżawne oraz urządzenie i likwidacja zaplecza prac,
• Wszelkie koszty związane z dostarczeniem wody i energii elektrycznej na teren robót wraz
z kosztami ich zużycia, wykonanie dokumentacji fotograficznej przed przystąpieniem, w trakcie
i po zakończeniu prac, jako załącznik do operatu powykonawczego,
• Wykonanie dojazdu technologicznego i zjazdu do koryta potoku,
• Zabezpieczenie odcinków prac poprzez odgrodzenie szczelną dla ryb przegrodą wykonaną z gęstej siatki na początku i końcu odcinka, na którym będzie konieczny wjazd sprzętu do potoku, zachowując przepływ wody, aby zapobiec napływaniu ryb z odcinka powyżej i poniżej prowadzonych robót, a po zakończeniu robót usunięcie przegrody z siatki,
• W przypadku korzystania z gruntów nie stanowiących własności Zleceniodawcy na czas transportu, przejazdu, organizacji zaplecza usługi oraz miejsca składowania materiałów, Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania we własnym zakresie zgód właścicieli tych gruntów na ich użytkowanie.
Szczegółowy zakres zamówienia oraz standardy i wymogi jego realizacji określa dokumentacja postępowania
4.5.3.) Główny kod CPV: 45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczneZgodnie z art. 255 pkt 1) pzp Zamawiający unieważnia postępowanie, jeśli w postępowaniu nie złożono ofert. W ustalonym przez Zamawiającego terminie, tj. do 03.07.2026 r. godz. 10:00, nie została złożona jakakolwiek oferta realizacji zamówienia, wobec czego zaktualizowała się przesłanka unieważniania postępowania określona w ww. przepisie ustawy.
Uzasadnienie prawne
Zamawiający unieważnienia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 1) pzp., a unieważnienie następuje zgodnie z wykładnią językową wskazanego przepisu. Jak wskazują autorzy opublikowanego przez Urząd Zamówień Publicznych Komentarza do Prawa zamówień publicznych „Jest rzeczą oczywistą, że gdy brak jest choćby jednej prawidłowej oferty lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, postępowanie o udzielenie zamówienia nie może osiągnąć swego celu w postaci wyboru najkorzystniejszej oferty i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Dlatego, gdy nie złożono żadnej oferty lub wszystkie oferty podlegają odrzuceniu, postępowanie ulega unieważnieniu”. Wobec powyższego uznać należy, że zarówno obowiązek unieważnienia postępowania jak i wybór podstawy prawnej dla dokonanej czynności nie budzą wątpliwości prawnych.
| 2026-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |