Zabezpieczenie przeciwpożarowe budynku Urzędu Miejskiego w Mieroszowie – Etap II
Gmina Mieroszów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00322871
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00322871/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-03 13:36
- Lokalizacja
- Mieroszów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-15b989ee-f9f4-48cf-901c-d41a78ca3daf
- Identyfikator
- 8862572810
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00322871 z dnia 2026-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zabezpieczenie przeciwpożarowe budynku Urzędu Miejskiego w Mieroszowie – Etap II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mieroszów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718260
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Niepodległości
1.5.2.) Miejscowość: Mieroszów
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-350
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@mieroszow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.mieroszow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/mieroszow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zabezpieczenie przeciwpożarowe budynku Urzędu Miejskiego w Mieroszowie – Etap II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-15b989ee-f9f4-48cf-901c-d41a78ca3daf
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00322871
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025600/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Zabezpieczenie przeciwpożarowe budynku Urzędu Miejskiego w Mieroszowie – Etap II
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00152757
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BR.271.2.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest II Etap zabezpieczenia przeciwpożarowego piętro I i II Budynku Urzędu Miejskiego w Mieroszowie.
2. Zakres zadania inwestycyjnego obejmuje m.in.:
1) Lokalne wydzielenie klatki schodowej K2 ściankami o wymaganej odporności ogniowej REI 60 z montażem drzwi EI 30S,
2) Wymianę wskazanych drzwi wewnętrznych do pomieszczeń na drzwi przeciwpożarowe (klatka K1 i klatka K2),
3) Wyposażenie klatek schodowych w urządzenia do grawitacyjnego usuwania dymów i gazów pożarowych,
4) Wyposażenie drzwi drewnianych – zabytkowych występujących w klatce K-1 w samozamykacze oraz w uszczelki pęczniejące, które zapobiegają wydostawaniu się dymu i gazów pożarowych,
5) Wykonanie instalacji elektrycznej systemu oddymiania klatek schodowych,
6) Wykonanie instalacji sygnalizacji pożaru z ochroną całkowitą budynku,
7) Wykonanie instalacji oświetlenia awaryjnego (ewakuacyjnego) wszystkich dróg ewakuacyjnych budynku (korytarze i obie klatki schodowe).
3. Szczegółowy zakres robót wynika z przedmiaru robót i dokumentacji projektowej (projekt budowlany, specyfikacja techniczna, uzgodnienia) stanowiącej załącznik nr 11 do SWZ.
Zamawiający zamieszcza projekt budowlany uwzględniający szerszy zakres, jednak przedmiotem zamówienia są roboty budowlane uwzględnione na kondygnacji piętra I i II budynku.
4. W zakres zadania wchodzą roboty budowlane oraz wszystkie czynności i działania niezbędne do realizacji przedmiotowej inwestycji, w tym, między innymi wykonanie i przekazanie dokumentacji powykonawczej.
5. UWAGA! Przedmiary załączone do dokumentacji są narzędziem pomocniczym do przygotowania oferty, roboty nieujęte w przedmiarach, a konieczne do realizacji zadania muszą zostać oszacowane w ramach oferty przez Wykonawcę.
6. Budynek wpisany jest do rejestru zabytków pod nr A4449/1743 oraz jest usytuowany w obszarze urbanistycznym wpisanym do rejestru zabytków.
7. Zamawiający wymaga, aby prace były prowadzone zgodnie z decyzją 598/2023 DWKZ oraz aby zgodnie z tą decyzją robotami kierowała osoba posiadająca uprawnienia, o których mowa w art. 37 c ustawy o ochronie zabytków.
8. Roboty budowlane muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami
i warunkami technicznymi, w sposób nienaruszający interesów osób trzecich.
9. UWAGA! W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenie miejsca prowadzenia robót (odgrodzenie/oznakowanie), zachowania wszelkich warunków, norm bezpieczeństwa i higieny pracy, ścisłego porządku i czystości z uwagi na fakt, że prace będą prowadzone podczas pracy i funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Mieroszowie.
10. Roboty budowlane muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i warunkami technicznymi, w sposób nienaruszający interesów osób trzecich.
11. Wykonawca zorganizuje we własnym zakresie miejsce składowania materiałów z rozbiórek i demontaży oraz miejsce magazynowania materiałów i urządzeń przewidzianych do zabudowy w przedmiotowym zamówieniu. Zamawiający informuje w imieniu Inwestora, że w budynku Urzędu Miejskiego w Mieroszowie są ograniczone możliwości składowania w/w materiałów i urządzeń.
12. Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres trwania umowy do posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia odpowiadającą co najmniej kwocie ofertowej brutto.
13. W przypadku wystąpienia robót dodatkowych, zamiennych, konieczności zwiększenia lub zmniejszenia zakresu przedmiotu umowy, rozliczanie robót następować będzie według Katalogów Nakładów Rzeczowych i średnich stawek cen w budownictwie, na podstawie systemu informacji o cenach w budownictwie SEKOCENBUD, na dzień podpisania umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45213150-9 - Roboty budowlane w zakresie biurowców
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45343100-4 - Roboty w zakresie umocnień przeciwogniowych
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 464940 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 653000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 515000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Centrum Obsługi Pojazdów S.C. Sławomira Kubacka, Arkadiusz Kubacki
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6141607428
7.3.3) Ulica: Szymrychowska 45b
7.3.4) Miejscowość: Lubawka
7.3.5) Kod pocztowy: 58-420
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 515000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni
| 2026-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |