„BUDOWA DROGI DOJAZDOWEJ DO GRUNTÓW ROLNYCH MĄKOSZYCE - ROSZKOWICE” - ETAP 1
GMINA LUBSZA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00323061
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00323061/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-03 14:07
- Lokalizacja
- Lubsza, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6d5ff7fb-fe7b-44ca-9e35-2b817c12779d
- Identyfikator
- 7471406277
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00323061 z dnia 2026-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„BUDOWA DROGI DOJAZDOWEJ DO GRUNTÓW ROLNYCH MĄKOSZYCE - ROSZKOWICE” - ETAP 1
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LUBSZA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412786
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Brzeska 16
1.5.2.) Miejscowość: Lubsza
1.5.3.) Kod pocztowy: 49-313
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@lubsza.ug.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.lubsza.ug.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6d5ff7fb-fe7b-44ca-9e35-2b817c12779d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„BUDOWA DROGI DOJAZDOWEJ DO GRUNTÓW ROLNYCH MĄKOSZYCE - ROSZKOWICE” - ETAP 12.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6d5ff7fb-fe7b-44ca-9e35-2b817c12779d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00323061
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00022795/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 BUDOWA DROGI DOJAZDOWEJ DO GRUNTÓW ROLNYCH MĄKOSZYCE - ROSZKOWICE” ETAP 1
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00246193
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pod nazwą: „Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych Mąkoszyce – Roszkowice ” – ETAP 1
UWAGA !!!
Dokumentacja projektowa załączona do niniejszego postępowania obejmuje zakres robót budowlanych szerszy niż przewidziany do realizacji w ramach przedmiotu zamówienia. Zamawiający będzie realizował wyłącznie część inwestycji. Zakres robót objętych niniejszym postępowaniem został określony w załączniku pn. „Zakres do wykonania”
Szczegółowy zakres Zadania:
Przedmiotem zamówienia jest Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych Mąkoszyce – Roszkowice – etap 1. W zakres zamówienia wchodzi wykonanie:
1. Część kwalifikowalna – roboty pomiarowe i przygotowawcze, roboty ziemne, warstwy technologiczne, podbudowa, nawierzchnie, wprowadzenie organizacji ruchu docelowego
2. Część niekwalifikowalna – organizacja ruchu zastępczego, koszty zaplecza budowy, badania laboratoryjne, pomiary, obsługa geodezyjna
Parametry techniczne drogi:
- droga gminna klasy D,
- długość drogi – ok. 1,8 km.
- kategoria ruchu KR1
- obustronne pobocza o szerokości 0,75 m i grubości warstwy 20cm.
- szerokość przekroju od 3,5 do 5,00m, ( z poszerzeniami na łukach)
- spadek poprzeczny 2%
Planowane roboty realizowane będą w głównej mierze na działkach gminnych:
dz. ew. nr 110/1 Lubsza / Roszkowice, dz. ew. nr. 110/2 Lubsza / Roszkowice
Przebudowa istniejącej drogi w postaci wykonania nowych warstw konstrukcyjnych nawierzchni drogowej:
1) Beton asfaltowy AC 11S Warstwa ścieralna 5 cm
2) Beton asfaltowy AC 16W Warstwa wiążąca 7 cm
3) podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 podbudowa 20 cm
4) Warstwa z mieszanki związanej spoiwem hydraulicznym C1,5/2≤ 4,0 MPA- Warstwa
wzmacniająca / mrozoochronna 30 cm
2. Do obowiązków wykonawcy należy również:
1) Rozpoznanie warunków gruntowo-wodnych dla potrzeb możliwości wykonania realizacji inwestycji;
2) Wystąpienie w imieniu Inwestora na własny koszt (opłaty), o uzyskaniu wszelkich dokumentów formalno-prawnych niezbędnych do wykonania zakresu inwestycji;
3) Powiadomienie Zamawiającego o wykryciu błędów lub braków w dokumentacji projektowej.
4) Projekt organizacji ruchu na czas prowadzenia robót stanowi osobne opracowanie, które przedstawi wykonawca robót przed wejściem na plac budowy i uzgodni z odpowiednim zarządcą drogi.
5) Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie ze Specyfikacją Warunków Zamówienia, ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U. z 2025 r., poz. 418 z późn. zm.), dokumentacją projektową opracowaną dla potrzeb niniejszego zamówienia oraz obowiązującymi przepisami i normami, sztuką budowlaną, zasadami współczesnej wiedzy technicznej zapewniając bezpieczne i higieniczne warunki pracy, w tym dla pieszych i użytkowników dróg.
6) Wszystkie materiały, w tym odpady powstałe w wyniku realizacji robót budowlanych w ramach projektu muszą być zagospodarowane (ponownie użyte, przetworzone, unieszkodliwione lub magazynowane) zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym przepisami ochrony środowiska (w sposób przyjazny środowisku). Wykonawca zobowiązany jest do posiadania zezwolenia na wytwarzanie odpadów.
7) Wykonawca realizując zamówienie zapewni zgodność z minimalnymi wymaganiami określonymi w ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2024 r., poz. 1411 z późn. zm.).
8) Teren budowy w tym również teren sąsiedni uporządkować i przywrócić do stanu pierwotnego.
9) Rodzaje robót i ilości zawarte w przedmiarze robót są ilościami szacunkowymi. Szczegółowy zakres robót w/w zadaniu wynika z dokumentacji projektowej z uwzględnieniem załącznika „Zakres do wykonania”
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1792777,55 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2898000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1969083,02 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Vianko Sp. zo.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7561987119
7.3.3) Ulica: Waryńskiego 3
7.3.4) Miejscowość: Zawadzkie
7.3.5) Kod pocztowy: 47-120
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-03
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1969083,02 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-038.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |