Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Remont drogi powiatowej 1121K w km od 2+152,00 do km 3+003,00 w miejscowości Kaliś, Powiat Olkuski”.
Powiat Olkuski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00323177
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00323177/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-03 14:27
- Lokalizacja
- Olkusz, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b817f87b-769c-4b02-a976-b7b19b6ba719
- Identyfikator
- 6372024678
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00323177 z dnia 2026-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Remont drogi powiatowej 1121K w km od 2+152,00 do km 3+003,00 w miejscowości Kaliś, Powiat Olkuski”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Olkuski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255045
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 2
1.5.2.) Miejscowość: Olkusz
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@sp.olkusz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sp.olkusz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13181911.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Remont drogi powiatowej 1121K w km od 2+152,00 do km 3+003,00 w miejscowości Kaliś, Powiat Olkuski”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b817f87b-769c-4b02-a976-b7b19b6ba719
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00323177
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00023076/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Remont drogi powiatowej 1121K w km od 2+152,00 do km 3+003,00 w miejscowości Kaliś, Powiat Olkuski.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00266041
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OZP.272.16.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1506031,10 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie drogi powiatowej nr 1121K, zlokalizowanej w miejscowości Kaliś, na terenie Gminy Wolbrom w Powiecie Olkuskim. Zakres rzeczowy robót obejmuje w szczególności wykonanie kompleksowych robót rozbiórkowych, ziemnych, konstrukcyjnych oraz nawierzchniowych, w tym:
• mechaniczne nacinanie szczelin w istniejącej nawierzchni bitumicznej,
• mechaniczne frezowanie istniejących warstw nawierzchni asfaltowych,
• rozbiórkę istniejącej podbudowy z kruszywa kamiennego oraz szlaki,
• załadunek, transport oraz utylizację materiałów z rozbiórek,
• wykonanie robót ziemnych z zastosowaniem koparek podsiębiernych,
• mechaniczne ścinanie poboczy,
• mechaniczne profilowanie podłoża oraz jego zagęszczenie pod warstwy konstrukcyjne,
• wykonanie warstwy odsączającej,
• mechaniczne zagęszczenie podłoża i warstw konstrukcyjnych,
• wykonanie podbudowy zasadniczej z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie,
• wykonanie podbudowy z mieszanek mineralno-bitumicznych AC 16 P,
• oczyszczenie nawierzchni drogowych,
• skropienie międzywarstwowe oraz skropienie pod warstwy bitumiczne emulsją asfaltową oraz mleczkiem wapiennym,
• wykonanie warstwy wiążącej z mieszanek mineralno-asfaltowych AC 16W,
• wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanek mineralno-asfaltowych AC 11 S,
• wykonanie poboczy z tłucznia kamiennego,
• przebudowę, korektę geometrii oraz ujednolicenie zjazdów indywidualnych w granicach pasa drogowego,
• remont przepustu pod drogą.
Załadunek, transport oraz zagospodarowanie materiałów z rozbiórek, w tym frezu asfaltowego powstałego w wyniku frezowania warstw bitumicznych jezdni, przy czym zagospodarowanie (unieszkodliwienie lub odzysk) frezu asfaltowego musi zostać przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie gospodarki odpadami, w szczególności w przypadku stwierdzenia występowania w warstwach asfaltowych lepiszcza smołowego, zawierającego substancje niebezpieczne (m.in. WWA), z uwzględnieniem obowiązku klasyfikacji odpadu, wykonania badań identyfikacyjnych oraz przekazania odpadu do podmiotu posiadającego stosowne decyzje administracyjne na prowadzenie odzysku lub unieszkodliwiania tego rodzaju odpadów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 10 do SWZ.
Wymagania technologiczne
Zamawiający nie dopuszcza stosowania granulatu asfaltowego (destruktu asfaltowego) w warstwie ścieralnej mieszanek mineralno-asfaltowych.
Wszystkie roboty należy wykonać zgodnie z obowiązującymi Szczegółowymi Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), dokumentacją przetargową oraz zasadami wiedzy technicznej.
Organizacja ruchu i dokumentacja jakościowa
Przed rozpoczęciem robót Wykonawca zobowiązany jest do opracowania, we własnym zakresie, projektu czasowej organizacji ruchu, uzyskania wymaganych uzgodnień do jego zatwierdzenia oraz oznakowania zgodnie z zatwierdzonym projektem.
Warunkiem rozpoczęcia robót jest:
• przedłożenie Zamawiającemu zatwierdzonego Programu Zapewnienia Jakości (PZJ),
• przedłożenie aktualnej polisy ubezpieczeniowej, zgodnie z § 17 projektu umowy.
Badania i kontrola jakości
Zamawiający wymaga wykonania wszystkich badań materiałowych, technologicznych oraz odbiorowych, przewidzianych w STWiORB, w laboratorium posiadającym ważną akredytację.
W szczególności:
• badania nośności i zagęszczenia warstw konstrukcyjnych metodą płyty statycznej VSS muszą zostać udokumentowane nagraniem wideo przedstawiającym przebieg badania,
• nagranie wideo należy przekazać Zamawiającemu wraz ze zgłoszeniem robót do odbioru,
• grubości wykonanych warstw konstrukcyjnych muszą zostać potwierdzone przez uprawnionego geodetę i udokumentowane stosowną dokumentacją geodezyjną.
Harmonogram rzeczowo-finansowy
W dniu przekazania terenu budowy Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu szczegółowego harmonogramu rzeczowo-finansowego realizacji robót budowlanych, opracowanego zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Szczegółowe wymagania dotyczące sposobu opracowania, aktualizacji oraz rozliczania harmonogramu zostały określone w projekcie umowy.
Urządzenia obce
Wykonawca, w ramach wynagrodzenia umownego, zobowiązany jest do poniesienia wszelkich kosztów zabezpieczeń dodatkowych, zleconych podczas sprawowania nadzoru przez właścicieli urządzeń infrastruktury obcej zlokalizowanych w pasie drogowym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1360999,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2046488,34 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1360999,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „ GAMEX” Grzegorz Żurek
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6370112668
7.3.4) Miejscowość: Osiek
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1360999,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |