Dostawa opału – pellet drzewny oraz biomasa drzewna w postaci zrębki drzewnej
Gmina Czorsztyn
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00323200
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00323200/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-03 14:31
- Lokalizacja
- Maniowy, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-659a7dea-d468-49cd-9251-58ea705b829e
- Identyfikator
- 7352851410
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00323200 z dnia 2026-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa opału – pellet drzewny oraz biomasa drzewna w postaci zrębki drzewnej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czorsztyn
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892179
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Gorczańska 3
1.5.2.) Miejscowość: Maniowy
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-436
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.5.7.) Numer telefonu: 182750070/71
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@czorsztyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czorsztyn.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/ug_czorsztyn1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa opału – pellet drzewny oraz biomasa drzewna w postaci zrębki drzewnej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-659a7dea-d468-49cd-9251-58ea705b829e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00323200
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00024023/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa opału - pellet drzewny
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00257831
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GPI.271.7.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa paliwa biomasowego do kotłowni należących do Zamawiającego.2. Część 1 – pellet drzewny BIG-BAG
Pellet musi spełniać wymagania normy EN ISO 17225-2 oraz ENplus A1 lub norm równoważnych.
Minimalne wymagania dla pelletu:
- Średnica od 6-8 mm;
- Długość do 50 mm;
- Wilgotność ≤ 10 %;
- Zawartość popiołu ≤ 0,7 %;
- Wartość opałowa ≥ 16,5 Mj/kg.
Rozładunek BIG-BAG-ów na koszt Zamawiającego.
Miejsce dostawy: kotłownia Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Maniowach, ul. Szkolna 2.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09111400-4 - Paliwa drzewne
4.5.5.) Wartość części: 312195,12 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa paliwa biomasowego do kotłowni należących do Zamawiającego.2. Część 2 – pellet drzewny luzem (rozładunek autocysterną pod ciśnieniem)
Pellet musi spełniać wymagania normy EN ISO 17225-2 oraz ENplus A1 lub norm równoważnych.
Minimalne wymagania dla pelletu:
- Średnica od 6-8 mm;
- Długość do 50 mm;
- Wilgotność ≤ 10 %;
- Zawartość popiołu ≤ 0,7 %;
- Wartość opałowa ≥ 16,5 Mj/kg.
Rozładunek autocysterną pod ciśnieniem.
Dostawy będą realizowane do :
a) kotłowni Szkoły Podstawowej w Sromowcach Niżnych ul. Szkolna 7,
b) kotłowni Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluszkowcach ul. Szkolna 22;
c) kotłowni Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluszkowcach, ul. Karpacka 22.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09111400-4 - Paliwa drzewne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09110000-3 - Paliwa stałe
4.5.5.) Wartość części: 156097,56 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa paliwa biomasowego do kotłowni należących do Zamawiającego.2. Część 3 – pellet drzewny workowany
Pellet musi spełniać wymagania normy EN ISO 17225-2 oraz ENplus A1 lub norm równoważnych.
Minimalne wymagania dla pelletu:
- Średnica od 6-8 mm;
- Długość do 50 mm;
- Wilgotność ≤ 10 %;
- Zawartość popiołu ≤ 0,7 %;
- Wartość opałowa ≥ 16,5 Mj/kg.
Dostawy będą realizowane do kotłowni Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Maniowach ul. Szkolna 2.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09111400-4 - Paliwa drzewne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09110000-3 - Paliwa stałe
4.5.5.) Wartość części: 52845,53 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa paliwa biomasowego do kotłowni należących do Zamawiającego.2. Część 4 – biomasa drzewna w postaci zrębki drzewnej
Minimalne wymagania dla zrębki:
- zrębka drzewna liściasta lub mieszana,
- frakcja P31S lub równoważna,
- wilgotność ≤ 20%,
- zawartość popiołu ≤ 1,5%,
- wartość opałowa ≥ 14 MJ/kg,
- zawartość siarki ≤ 0,1%,
- brak zanieczyszczeń mineralnych i metalicznych.
Rozładunek do magazynu paliwa po stronie Wykonawcy.
Dostawy będą realizowane do kotłowni Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Maniowach ul. Szkolna 2.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09111400-4 - Paliwa drzewne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09110000-3 - Paliwa stałe
4.5.5.) Wartość części: 68292,68 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający dopuścił możliwość składania ofert częściowych. W zakres zamówienia wchodzą cztery części.
Do upływu terminu składania ofert, tj. do 01.06.2026 r. do godz. 11.00 w zakresie przedmiotowej części złożono 2 oferty. Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do zaoferowanej ceny.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający dopuścił możliwość składania ofert częściowych. W zakres zamówienia wchodzą cztery części.
Do upływu terminu składania ofert, tj. do 01.06.2026 r. do godz. 11.00 w zakresie przedmiotowej części złożono 2 oferty. Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do zaoferowanej ceny.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający dopuścił możliwość składania ofert częściowych. W zakres zamówienia wchodzą cztery części.
Do upływu terminu składania ofert, tj. do 01.06.2026 r. do godz. 11.00 w zakresie przedmiotowej części złożono 2 oferty. Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do zaoferowanej ceny.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1131,60 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1131,60 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1131,60 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Przeróbki Drewna BUK-BOREK
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7351013380
7.3.3) Ulica: Przemysłowa
7.3.4) Miejscowość: Kluszkowce
7.3.5) Kod pocztowy: 34-440
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 113160,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące
| 2026-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |