Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w granicach administracyjnych gminy Skórzec i z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

Gmina Skórzec

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00323285
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00323285/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-03 14:47
Lokalizacja
Skórzec, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f24875b8-38eb-469b-bbc8-735e210ef7c4
Identyfikator
8212393379
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadami

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ SKÓRZEC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSkórzec, PL · lot 0
645 450 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00323285 z dnia 2026-07-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w granicach administracyjnych gminy Skórzec i z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Skórzec

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Siedlecka 3

1.5.2.) Miejscowość: Skórzec

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-114

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@gminaskorzec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gminaskorzec.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w granicach administracyjnych gminy Skórzec i z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f24875b8-38eb-469b-bbc8-735e210ef7c4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00323285

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290792

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Gmina Skórzec jako podmiot zamawiający jest jednostką sektora finansów publicznych, która posiada 100% udziałów w Zakładzie Gospodarki Komunalnej Skórzec Sp. z o.o., jest jej założycielem i sprawuje nad nią kontrolę. Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. działa na podstawie aktu założycielskiego zawartego w formie aktu notarialnego. Została powołana w
celu realizowania zadań Gminy o charakterze użyteczności publicznej. Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków oraz zbieranie odpadów. Ponad 90% działalności spółki dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez Gminę Skórzec. Spółka wykonuje zadania w oparciu o majątek należący pośrednio lub
bezpośrednio do niej. W spółce nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
Przedstawiony stan faktyczny wyczerpuje przesłanki przewidziane w art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RG.271.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
1) odbiór odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi i transport odebranych odpadów komunalnych do podmiotu wyłonionego w drodze postępowania na zagospodarowanie odpadów tj. Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. – Zakład w Woli Suchożebrskiej, ul. Sokołowska 2, 08-125 Suchożebry;
2) odbiór odpadów komunalnych z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Dąbrówce Ług ul. Skórzecka 12 i transport odebranych odpadów komunalnych do podmiotu wyłonionego w drodze przetargu na zagospodarowanie odpadów tj. Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. – Zakład w Woli Suchożebrskiej, ul. Sokołowska 2, 08-125 Suchożebry;
3) wyposażenie nieruchomości w worki.
Okres realizacji zamówienia: 01.07.2026-31.12.2026
Szacunkowa ilość odpadów do odebrania 1325 ton

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Gospodarki Komunalnej Skórzec Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8212677680

7.3.3) Ulica: Siedlecka 3

7.3.4) Miejscowość: Skórzec

7.3.5) Kod pocztowy: 08-114

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 645450,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31
2026-07-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi