Usługi dostępu do sieci Internet w lokalizacjach Zamawiającego oraz dostępu do usług VPN

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00323522
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00323522/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-03 20:04
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f537ab01-c8ae-4235-963b-4387ac8a0f43
Identyfikator
7010797920
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi internetoweUsługi przesyłu danych

Wykonawcy

2 przyznane

EXATEL SPÓŁKA AKCYJNAWarszawa, PL · lot 0
143 910 PLN
VIRTUAL OPERATOR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGDYNIA, PL · lot 1
123 984 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00323522 z dnia 2026-07-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługi dostępu do sieci Internet w lokalizacjach Zamawiającego oraz dostępu do usług VPN

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Ministerstwo Rozwoju i Technologii

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 369267361

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pl. Trzech Krzyży 3/5

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-507

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mrit.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://mrpit.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Sprawy gospodarcze i finansowe

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługi dostępu do sieci Internet w lokalizacjach Zamawiającego oraz dostępu do usług VPN

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f537ab01-c8ae-4235-963b-4387ac8a0f43

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00323522

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00110799/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.13 Usługi dostępu do internetu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00137267

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BA-V.2610.24.2025.KG

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 520000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa dostępu do sieci Internet dla Ministerstwa Rozwoju i Technologii w lokalizacji przy pl. Trzech Krzyży 3/5 oraz usługi VPN w celu połączenia sieci korporacyjnych lokalizacji Ministerstwa – przy Placu Trzech Krzyży 3/5 i przy ul. Chałubińskiego 4/6 w Warszawie oraz ul. Samorządowej 1 w Radomiu.
2. Usługi, o których mowa w pkt 1 w ramach części nr 1 realizowane będą w szczególności poprzez:
a) usługę dostępu do sieci Internet w lokalizacji przy pl. Trzech Krzyży 3/5 w Warszawie za pomocą łącza symetrycznego o gwarantowanej przepustowości 2000 Mbps wykonanej w technologii światłowodowej,
b) zapewnienie Zamawiającemu dostępu do usługi VPN w celu połączenia sieci korporacyjnych, dwóch lokalizacji Ministerstwa – przy pl. Trzech Krzyży 3/5 oraz przy ul. Chałubińskiego 4/6 w Warszawie,
c) zapewnienie Zamawiającemu dostępu do usługi VPN w celu połączenia sieci korporacyjnych, dwóch lokalizacji Ministerstwa – przy pl. Trzech Krzyży 3/5 w Warszawie oraz przy ul. Samorządowej 1 w Radomiu.
3. Szczegółowe informacje dotyczące opisu, zakresu i warunków realizacji przedmiotu zamówienia określają w zakresie Części I zamówienia – „Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ)” stanowiący załącznik nr 2A do SWZ oraz „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy” stanowiące załącznik nr 3A do SWZ;

4.5.3.) Główny kod CPV: 72400000-4 - Usługi internetowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72318000-7 - Usługi przesyłu danych

4.5.5.) Wartość części: 260000,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa dostępu do sieci Internet dla Ministerstwa Rozwoju i Technologii w lokalizacji przy pl. Trzech Krzyży 3/5 oraz usługi VPN w celu połączenia sieci korporacyjnych lokalizacji Ministerstwa – przy Placu Trzech Krzyży 3/5 i przy ul. Chałubińskiego 4/6 w Warszawie oraz ul. Samorządowej 1 w Radomiu.
2. Usługi, o których mowa w pkt 1 w zakresie Części nr 2 realizowane będą w szczególności poprzez:
a) usługę dostępu do sieci Internet w lokalizacji przy pl. Trzech Krzyży 3/5 w Warszawie za pomocą łącza symetrycznego o gwarantowanej przepustowości 2000 Mbps wykonanej w technologii światłowodowej jako zapasowego dostępu do Internetu;
b) zapewnienie Zamawiającemu dostępu do usługi VPN w celu połączenia sieci korporacyjnych dwóch lokalizacji Ministerstwa – przy pl. Trzech Krzyży 3/5 oraz przy ul. Chałubińskiego 4/6 w Warszawie, jako zapasowej usługi VPN między lokalizacjami Ministerstwa;
c) zapewnienie Zamawiającemu dostępu do usługi VPN w celu połączenia sieci korporacyjnych, dwóch lokalizacji Ministerstwa – przy pl. Trzech Krzyży 3/5 w Warszawie oraz przy ul. Samorządowej 1 w Radomiu, jako zapasowej usługi VPN między lokalizacjami Ministerstwa.
3. Szczegółowe informacje dotyczące opisu, zakresu i warunków realizacji przedmiotu zamówienia określają w zakresie Części II zamówienia– „Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ)” stanowiący załącznik nr 2B do SWZ oraz „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy” stanowiące załącznik nr 3B do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 72400000-4 - Usługi internetowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72318000-7 - Usługi przesyłu danych

4.5.5.) Wartość części: 260000,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 123984,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 291362,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 143910,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Exatel S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 011986640

7.3.3) Ulica: ul. Perkuna 47

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 04-164

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 143910,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 123984,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 291362,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 123984,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Virtual Operator Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 526715594

7.3.3) Ulica: Al. Zwycięstwa 253

7.3.4) Miejscowość: Gdynia

7.3.5) Kod pocztowy: 81-525

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 123984,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin realizacji zamówienia w zakresie Części I :
1. Usługa dostępu do sieci Internet w lokalizacji przy pl. Trzech Krzyży 3/5 w Warszawie za pomocą łącza symetrycznego o gwarantowanej przepustowości 2000 Mbps wykonanej w technologii światłowodowej –36 miesięcy liczone od dnia podpisania protokołu uruchomienia tej usługi. Rozpoczęcie świadczenia usługi nastąpi najpóźniej do 30 dni od dnia podpisania Umowy.
2. Zapewnienie Zamawiającemu dostępu do usługi VPN w celu połączenia sieci korporacyjnych, dwóch lokalizacji Ministerstwa – przy pl. Trzech Krzyży 3/5 oraz przy ul. Chałubińskiego 4/6 w Warszawie – maksymalnie 36 miesięcy liczone od dnia podpisania protokołu uruchomienia tej usługi, z zastrzeżeniem pkt 4 oraz że rozpoczęcie świadczenia usługi dostępu do usługi VPN nastąpi najpóźniej do 30 dni od dnia podpisania Umowy.
3. Zapewnienie Zamawiającemu dostępu do usługi VPN w celu połączenia sieci korporacyjnych, dwóch lokalizacji Ministerstwa – przy pl. Trzech Krzyży 3/5 w Warszawie oraz przy ul. Samorządowej 1 w Radomiu – maksymalnie 36 miesięcy liczone od dnia podpisania protokołu uruchomienia tej usługi, z zastrzeżeniem pkt 4 oraz że rozpoczęcie świadczenia usługi dostępu do usługi VPN nastąpi najpóźniej do 60 dni od dnia podpisania Umowy.
4. Okres trwania umowy w zakresie Części I zamówienia kończy się wraz z upływem 36 miesięcy od dnia podpisania protokołu uruchomienia usług, o których mowa w pkt 1 bez względu na termin podpisania protokołu uruchomienia usług, o którym mowa w 2 i 3.

W zakresie Części II zamówienia:
1. Usługa dostępu do sieci Internet w lokalizacji przy pl. Trzech Krzyży 3/5 w Warszawie za pomocą łącza symetrycznego o gwarantowanej przepustowości 2000 Mbps wykonanej w technologii światłowodowej jako zapasowego dostępu do Internetu – 36 miesięcy liczone od dnia podpisania protokołu uruchomienia tej usługi. Rozpoczęcie świadczenia usługi nastąpi najpóźniej do 30 dni od dnia podpisania Umowy.
2. Zapewnienie Zamawiającemu dostępu do usługi VPN w celu połączenia sieci korporacyjnych dwóch lokalizacji Ministerstwa – przy pl. Trzech Krzyży 3/5 oraz przy ul. Chałubińskiego 4/6 w Warszawie, jako zapasowej usługi VPN między lokalizacjami Ministerstwa – maksymalnie 36 miesięcy liczone od dnia podpisania protokołu uruchomienia tej usługi, z zastrzeżeniem pkt 4 oraz że rozpoczęcie świadczenia usługi dostępu do usługi VPN nastąpi najpóźniej do 30 dni od dnia podpisania Umowy.
3. Zapewnienie Zamawiającemu dostępu do usługi VPN w celu połączenia sieci korporacyjnych, dwóch lokalizacji Ministerstwa – przy pl. Trzech Krzyży 3/5 w Warszawie oraz przy ul. Samorządowej 1 w Radomiu, jako zapasowej usługi VPN między lokalizacjami Ministerstwa – maksymalnie 36 miesięcy liczone od dnia podpisania protokołu uruchomienia tej usługi, z zastrzeżeniem pkt 4 oraz że rozpoczęcie świadczenia usługi dostępu do usługi VPN nastąpi najpóźniej do 60 dni od dnia podpisania Umowy.
4. Okres trwania umowy w zakresie Części II kończy się wraz z upływem 36 miesięcy od dnia podpisania protokołu uruchomienia usług, o których mowa w pkt 1 bez względu na termin podpisania protokołu uruchomienia usług, o których mowa w pkt 2 i 3.
2026-07-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi