Wywóz odpadów, mechaniczne zamiatanie dróg z terenu Miasta i Gminy Buk, oraz obsługa placu targowego i poczekalni na węźle przesiadkowym w 2024 r.

Miasto i Gmina Buk

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00323541
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00323541/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-03 21:27
Lokalizacja
Buk, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ad71f059-ab51-11ee-a681-52fe4aa7189e
Identyfikator
7772829067
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBuk, PL · lot 0
847 527,26 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00323541 z dnia 2026-07-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wywóz odpadów, mechaniczne zamiatanie dróg z terenu Miasta i Gminy Buk, oraz obsługa placu targowego i poczekalni na węźle przesiadkowym w 2024 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Buk

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258750

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ratuszowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Buk

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-320

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: buk@buk.gmina.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.buk.gmina.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wywóz odpadów, mechaniczne zamiatanie dróg z terenu Miasta i Gminy Buk, oraz obsługa placu targowego i poczekalni na węźle przesiadkowym w 2024 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ad71f059-ab51-11ee-a681-52fe4aa7189e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00323541

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00010188/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Wywóz odpadów, mechaniczne zamiatanie dróg z terenu Miasta i Gminy Buk, oraz obsługa placu targowego i poczekalni na węźle przesiadkowym.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00011247

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Podstawa prawna art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy. Spółka Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. została utworzona przez
Miasto i Gminę Buk. Organ założycielski posiada 100% udziałów w Spółce. Miasto i Gmina Buk sprawuje nad Spółką
kontrolę odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele
strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania Zakładem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Ponadto ponad 90%
działalności Spółki dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez Zamawiającego, nie ma w niej również
bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. W związku z powyższym zachodzą przesłanki określone w art. 214 ust. 1 pkt
11 ustawy.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IT.271.2.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wywóz odpadów, mechaniczne zamiatanie dróg z terenu Miasta i Gminy Buk, oraz obsługa placu targowego i poczekalni na węźle przesiadkowym w 2024r

4.5.3.) Główny kod CPV: 90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 847527,26 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 847527,26 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 847527,26 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7773229576

7.3.3) Ulica: Przemysłowa 10

7.3.4) Miejscowość: Buk

7.3.5) Kod pocztowy: 64-320

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-01-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 847527,26 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-12-31
2026-07-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi