"Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg i ulic miasta Leszna w 2026 i 2027 roku".

Miasto Leszno

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00323720
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00323720/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-06 07:47
Lokalizacja
Leszno, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b2259547-f3cb-4aad-94a7-4e5bfcd16fef
Identyfikator
6972259898
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie konserwacji dróg

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO DRÓG I ULIC LESZNO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLeszno, PL · lot 0
1 119 915 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00323720 z dnia 2026-07-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg i ulic miasta Leszna w 2026 i 2027 roku".

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Leszno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050445

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kazimierza Karasia 15

1.5.2.) Miejscowość: Leszno

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-100

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@leszno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.leszno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1288895

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg i ulic miasta Leszna w 2026 i 2027 roku".

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b2259547-f3cb-4aad-94a7-4e5bfcd16fef

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00323720

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041276/20/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg i ulic miasta Leszna w 2026 i 2027 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00184078

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: INF-MZD.271.03.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie, wg bieżących potrzeb Zamawiającego, remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg i ulic miasta Leszna, we wskazanych przez Zamawiającego miejscach, w następujących technologiach:
a) mieszanką mineralno-bitumiczną o uziarnieniu 0/8 mm (AC8 S) lub 0/11 mm (AC11 S ), dla KR 3-4, przy grubości wyboju 4 cm i zachowaniu następującej technologii prac:
 mechaniczne wycięcie frezarką uszkodzonych miejsc nawierzchni z nadaniem regularnych kształtów,
 oczyszczenie uszkodzonych miejsc z usunięciem i wywozem rumoszu,
 skropienie naprawianego miejsca wraz z krawędziami szybkorozpadową emulsją asfaltową K-65,
 mechaniczne rozścielenie mieszanki mineralno-bitumicznej wytworzonej na gorąco, z mechanicznym zagęszczeniem,
 ręczne skropienie powierzchni górnej warstwy w ilości 1,1 kg/m2 szybkorozpadową emulsją rozpadową K-65 i zasypanie grysem kamiennym 2-4 mm w ilości 8,0 kg/m2 z nadaniem regularnych kształtów krawędziom łaty, przy czym krawędź powierzchniowego zamknięcia powinna wychodzić o 5 cm poza krawędzie rzeczywiste remontu,
b) mieszanką mineralno-bitumiczną o uziarnieniu 0/8 mm (AC8 S) lub 0/11 mm (AC11 S), dla KR3-4, przy grubości wyboju 4 cm i zachowaniu następującej technologii prac:
 mechaniczne wycięcie frezarką uszkodzonych miejsc nawierzchni z nadaniem regularnych kształtów,
 oczyszczenie uszkodzonych miejsc z usunięciem i wywozem rumoszu,
 skropienie naprawianego miejsca wraz z krawędziami szybkorozpadową emulsją asfaltową K-65,
 ręczne rozścielenie mieszanki mineralno-bitumicznej wytworzonej na gorąco z mechanicznym zagęszczeniem,
 ręczne skropienie powierzchni górnej warstwy w ilości 1,1 kg/m2 szybkorozpadową emulsją rozpadową K-65 i zasypanie grysem kamiennym 2-4 mm w ilości 8,0 kg/m2 z nadaniem regularnych kształtów krawędziom łaty, przy czym krawędź powierzchniowego zamknięcia powinna wychodzić o 5 cm poza krawędzie rzeczywiste remontu,
c) mieszanką mineralno-bitumiczną o uziarnieniu 0/8 mm (AC8 S) lub 0/11 mm (AC11 S), dla KR 3-4, przy grubości wyboju 4 cm i zachowaniu następującej technologii prac:
 oczyszczenie i skropienie naprawianego miejsca wraz z krawędziami szybkorozpadową emulsją asfaltową K-65,
 ręczne rozścielenie mieszanki mineralno-bitumicznej wytworzonej na gorąco z mechanicznym zagęszczeniem,
 ręczne skropienie powierzchni górnej warstwy w ilości 1,1 kg/m2 szybkorozpadową emulsją rozpadową K-65 i zasypanie grysem kamiennym 2-4 mm w ilości 8,0 kg/m2 z nadaniem regularnych kształtów krawędziom łaty, przy czym krawędź powierzchniowego zamknięcia powinna wychodzić o 5 cm poza krawędzie rzeczywiste remontu,
d) mieszanką mineralno-bitumiczną o lepiszczu asfaltowym, produkowaną i wbudowywaną na zimno przy grubości wyboju 4 cm i zachowaniu następującej technologii prac:
 wycięcie uszkodzonych miejsc nawierzchni z nadaniem regularnych kształtów,
 oczyszczenie uszkodzonych miejsc z usunięciem i wywozem rumoszu,
 ręczne rozścielenie mieszanki mineralno-bitumicznej wytworzonej na zimno, o lepiszczu asfaltowym z mechanicznym zagęszczeniem,
e) przy pomocy urządzenia typu „PATCHER” do dozowania pod ciśnieniem grysów i emulsji, przy grubości wyboju do 2 cm,
f) wypełnienie pęknięć nawierzchni masą zalewową o elastyczności nie mniejszej niż 50% przy zachowaniu następującej technologii prac:
 wykonanie nacięcia warstwy ścieralnej w miejscu spękania lub rysy,
 oczyszczenie uszkodzonych miejsc,
 wypełnienie masą zalewową o elastyczności nie mniejszej niż 50%.
3. W przypadku, gdy remont wykonywany będzie na głębokości większej niż 4 cm w technologiach prac wymienionych w ust. 2 lit. a), b), c) i d) zaoferowane ceny jednostkowe brutto zostaną proporcjonalnie przeliczone do faktycznej grubości wykonanego remontu w oparciu o cenę dodatku za każdy 1 cm grubości wykonywanego remontu ponad 4 cm w poszczególnych technologiach.
4. Wykonawca odpowiedzialny będzie za zaprojektowanie i uzgodnienie oraz wprowadzenie tymczasowej organizacja ruchu, podczas remontów cząsteczkowych nawierzchni bitumicznych dróg i ulic miasta Leszna, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Projekt tymczasowej organizacji ruchu wymaga zaakceptowania przez Miejski Zarząd Dróg.
5. Zakres prac do wykonania oraz dobranie odpowiedniej technologii robót każdorazowo będą określane przez Zamawiającego. Szacowany zakres zamówienia został przedstawiony w kosztorysie ofertowym, stanowiącym Załącznik nr 1a do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1119915,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1119915,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1119915,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO DRÓG I ULIC LESZNO SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6971993113

7.3.3) Ulica: GEN. J. BEMA 33

7.3.4) Miejscowość: LESZNO

7.3.5) Kod pocztowy: 64-100

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1119915,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-08-01 do 2027-07-31
2026-07-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane