Dostawa pelletu drzewnego do kotłowni Urzędu Gminy Kaliska
Gmina Kaliska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00323899
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00323899/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-06 08:51
- Lokalizacja
- Kaliska, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-59b2d581-0ed6-484b-9036-49db67413f8c
- Identyfikator
- 5922052829
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00323899 z dnia 2026-07-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa pelletu drzewnego do kotłowni Urzędu Gminy Kaliska
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kaliska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675698
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Nowowiejska 2
1.5.2.) Miejscowość: Kaliska
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-260
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki
1.5.7.) Numer telefonu: 585889201
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@kaliska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kaliska.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/kaliska/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa pelletu drzewnego do kotłowni Urzędu Gminy Kaliska2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-59b2d581-0ed6-484b-9036-49db67413f8c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00323899
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00068644/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.7 Dostawa pelletu drzewnego do kotłowni Urzędu Gminy Kaliska
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00264580
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pod nazwą „Dostawa pelletu drzewnego do kotłowni Urzędu Gminy Kaliska”.
2. Dostawy pelletu odbywać się będą sukcesywnie przez okres 9 miesięcy (przy czym bieg terminu rozpoczęcia dostaw zaczyna się od 1 października 2026 r.).
3. Przewidywana ilość pelletu w ww. okresie wynosi 150,00 ton. Ilość zamawianego pelletu może ulec zmianie o +/- 30 %, w zależności od faktycznych potrzeb wynikających z warunków atmosferycznych.
4. Wykonawca będzie dostarczał pellet sukcesywnie, zgodnie ze składanym przez Operatora zapotrzebowaniem. Operator będzie składał zamówienia pisemnie lub telefonicznie (potwierdzone e-mailem).
5. Dostawy (transport samochodowy – cysterna lub przyczepa samowyładowcza, szerokość zsypu pojazdu musi być dostosowana do szerokości zsypu paliwa znajdującego się nad magazynem paliwa o parametrach: szerokość 2,5 m, długość 1,5 m) odbywać się będą do: kotłowni Urzędu Gminy Kaliska przy ul. Nowowiejskiej 5 w miejscowości Kaliska. Dostawy pelletu należy wykonywać pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej do 30 ton i maksymalnej długości pojazdu dostosowanej do długości wagi samochodowej o parametrach technicznych tj. maksymalna nośność 30.000 kg, szerokość 2,8 m, długość 12 m.
6. Wielkość jednorazowej dostawy wynosić będzie około 15 ton pelletu.
7. Dostarczany pellet musi być zgodny z normą PN-EN ISO 17225-2:2014-07 lub aktualną nowszą wersją wedle stanu na rok 2026, klasa A1 i programem certyfikującym DIN Plus lub EN plus oraz posiadać minimalne wymagania:
a) wartość opałowa w stanie roboczym nie niższa niż 18 000 kJ/kg,
b) wilgotność całkowita nie większa niż 10 %,
c) zawartość popiołu w stanie roboczym nie większa niż 1,0 %,
d) zawartość siarki w stanie roboczym nie większa niż 0,5 %,
e) długość od 10 mm do 50 mm,
f) średnica pelletu od 6 mm do 8 mm
8. Do każdej dostawy Wykonawca jest zobowiązany dołączyć dokument potwierdzający parametry jakościowe dostarczonego pelletu (sprawozdanie z badań pelletu wykonane przez akredytowane laboratorium). Wykonawca ponosi odpowiedzialność za jakość dostarczonego pelletu i za ewentualne szkody Zamawiającego wynikłe z tytułu niedopełnienia przez Wykonawcę jego obowiązków w tym zakresie. W przypadku zastrzeżeń zgłoszonych przez Operatora w zakresie wymaganych parametrów, Wykonawca musi wykazać, że pellet posiada parametry i właściwości wymagane przez Zamawiającego i jest zgodny z umową. W przypadku gdy pellet okaże się niewłaściwej jakości (niezgodnej z wymaganiami Zamawiającego i umową), Wykonawca na swój koszt opróżni magazyn z pelletu nieodpowiadającego wymaganiom i dostarczy nowy pellet o parametrach zgodnych z wymaganiami Zamawiającego, z zastrzeżeniem § 4 projektu umowy stanowiącego załącznik nr 7 do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia.
9. Dostawa będzie realizowana na koszt Wykonawcy, a rozładunek odbywać się będzie w godzinach od 7:30 do 14.00
4.5.3.) Główny kod CPV: 09111400-4 - Paliwa drzewne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 256086,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 284130,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 256086,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SYLVA SP. Z O.O
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5910011457
7.3.3) Ulica: Kościerska 2
7.3.4) Miejscowość: Wiele
7.3.5) Kod pocztowy: 83-441
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 256086,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Umowa obowiązuje na 9 miesięcy przy czym bieg terminu rozpoczyna się 1 października 2026 r.| 2026-07-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |