Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Olsztynie

Miasto i Gmina Olsztyn

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00323904
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00323904/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-06 08:53
Lokalizacja
Olsztyn, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a3587c39-e90f-4e28-a3a1-bf374562b01c
Identyfikator
9492190518
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRoboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalacje zasilania elektrycznegoRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowanieKładzenie i wykładanie podłógKładzenie podłógRoboty malarskie i szklarskieRoboty malarskieStolarka budowlanaDrzwiUrządzenia głośnikowe

Wykonawcy

1 przyznane

TR BUILDING GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄCzęstochowa, PL · lot 0
2 189 400 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00323904 z dnia 2026-07-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Olsztynie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Olsztyn

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398132

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 10

1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-256

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.7.) Numer telefonu: (34) 3285076

1.5.8.) Numer faksu: (34) 3285057

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@olsztyn-jurajski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.olsztyn-jurajski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a3587c39-e90f-4e28-a3a1-bf374562b01c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Olsztynie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a3587c39-e90f-4e28-a3a1-bf374562b01c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00323904

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00022668/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Olsztynie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00167388

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: „Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Olsztynie”
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
- remont wybranych pomieszczeń budynku Szkoły Podstawowej zlokalizowanej przy ul. Kuhna 18 w Olsztynie;
- częściową wymianę wewnętrznej instalacji elektrycznej w budynku szkoły;
- montaż szkolnego radiowęzła.
Istniejący budynek jest obiektem nauki i oświaty, pełni funkcję dydaktyczną
oraz administracyjną.
Zakres prac :
a) prace remontowe:
- remont korytarzy w całym budynku obejmujący renowację ścian, podłóg, schodów wraz z wymianą balustrad
- wymianę drzwi wewnętrznych oraz jednych drzwi zewnętrznych;
- remont podłogi w sali gimnastycznej;
- częściowa wymiana instalacji elektrycznej (wg dokumentacji branży elektrycznej).
b) prace rozbiórkowe:
- demontaż istniejącej stolarki drzwiowej wewnętrznej i zewnętrznej;
- demontaż istniejących powłok malarskich na ścianach i sufitach;
- demontaż podłogi – parkietu w sali gimnastycznej wraz z warstwami podposadzkowymi;
- demontaż drzwi wewnętrznych przeznaczonych do wymiany wraz z powiększeniem otworów pod nowe drzwi;
- demontaż balustrad na schodach;
- demontaż istniejącej warstwy ocieplenia na ścianach zewnętrznych.
c) prace budowlane:
- naprawa i uzupełnienie tynków na ścianach i sufitach;
- wykonanie gładzi szpachlowych na ścianach i sufitach;
- malowanie ścian i sufitów;
- powiększenie niezbędnych otworów drzwiowych oraz zamurowanie wyznaczonych otworów drzwiowych;
- wykonanie nowych nadproży nad powiększonymi otworami drzwiowymi;
- montaż stolarki drzwiowej wewnętrznej i zewnętrznej;
- uzupełnianie płytek w pomieszczeniach sanitarnych po wykonanej wymianie drzwi;
- wykonanie wylewki samopoziomującej na ciągach komunikacyjnych pod wykładzinę pcv;
- wykonanie nowej warstwy chudego betonu, warstwy konstrukcyjnej, izolacji przeciwwilgociowej i termicznej oraz posadzki sportowej w pomieszczeniu sali gimnastycznej;
- montaż balustrad i poręczy na schodach wewnętrznych;
- montaż platformy schodowej służącej dla przemieszczania osób ze specjalnymi potrzebami;
- montaż warstwy ocieplenia na ścianach zewnętrznych;
- wykonanie tynków na ścianach zewnętrznych;
- malowanie ścian zewnętrznych.
d) prace elektryczne:
- montaż rozdzielnicy głównej RG;
- montaż rozdzielnic peryferyjnych R1-R6;
- montaż instalacji elektrycznych wewnętrznych tj.: instalacji oświetlenia podstawowego
i awaryjnego, instalacji gniazd wtykowych, instalacji siłowej oraz instalacji zasilania urządzeń;
- instalacja dzwonków szkolnych (centralka dzwonków bezstresowych);
- instalacja zasilania i sterowania klimatyzacją w sali gimnastycznej;
- instalacja wyrównawcza;
- ochronę przeciwporażeniową oraz przepięciową.
W stanie istniejącym budynek posiada dwa przyłącza energii elektrycznej – kablowe o mocy 22 kW zakończone złączem na elewacji budynku w pobliżu głównego wejścia do budynku oraz napowietrzne zasilające wybrane pomieszczenia na piętrze budynku. Przyłącze napowietrzne należy zdemontować.
e) instalacja szkolnego radiowęzła:
- radiowęzeł składać się będzie z jednostki sterującej z wbudowanym wzmacniaczem, głośników ściennych oraz kolumn głośnikowych na sali gimnastycznej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
- Dokumentacja projektowa, Projekty: budowlane, budowlano-wykonawcze, zagospodarowanie terenu, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót oraz przedmiary robót, stanowiące załącznik nr 1 do SWZ a także;
- Niniejsza SWZ wraz z wszelkimi zmianami i modyfikacjami oraz Projektowane postanowienia umowne – załącznik nr 11 do SWZ.
3. Organizacja prac budowlanych:
Z uwagi na fakt, iż prace remontowe prowadzone będą w czynnym budynku szkoły podstawowej, w którym prowadzone są zajęcia dydaktyczne dla dzieci z klas I-V, roboty budowlane należy wykonywać w okresach wakacyjnych, w czasie ferii zimowych, przerw świątecznych. Zamawiający dopuszcza również prowadzenie prac w czasie funkcjonowania szkoły, wymaga to jednak bezwzględnej zgody Dyrektora Szkoły. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia prac budowlanych w taki sposób, aby zapewnić ciągłość funkcjonowania szkoły i prowadzenia zajęć szkolnych oraz ograniczyć do minimum wszelkie zakłócenia w funkcjonowaniu szkoły, a także zapewnić bezpieczeństwo przebywającym na terenie budynku uczniom, pracownikom oraz innym osobom znajdującym się na terenie szkoły. Wykonawca zobowiązany jest do respektowania przepisów określających dopuszczalne poziomy hałasu. Każdorazowo Wykonawca po zakończeniu wykonywanego etapu robót zobowiązany jest do całkowitego uprzątnięcia terenu szkoły oraz wokół szkoły a także pozostawienia budynku w stanie umożliwiającym jego sprawne funkcjonowanie i bezpiecznie użytkowanie.
Przed rozpoczęciem robót Wykonawca zobowiązany jest do uzgodnienia harmonogramu realizacji robót budowlanych z Dyrektorem Szkoły a następnie do przedłożenia uzgodnionego i podpisanego harmonogramu do akceptacji Zamawiającemu (termin przedłożenia harmonogramu zgodnie z § 3 ust. 1 pkt 3 projektowanych postanowień umownych). Wszelkie zmiany harmonogramu powinny być zaakceptowane przez Dyrektora Szkoły a następnie przedłożone Zamawiającemu. Wykonawca jest zobligowany również uzgodnienia w Dyrektorem Szkoły kolorów ścian, podłóg przed przystąpieniem do realizacji zadania.
4. Równoważność: W sytuacji, gdy w opisie przedmiotu zamówienia lub innych dokumentach zamówienia został wskazany znak towarowy (marka), producent, dostawca, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, europejskich ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy wskazuje, że wskazaniu takiemu towarzyszy wyraz „lub równoważny”.
Tam gdzie w dokumentacji technicznej nie podano kryterium równoważności za te kryteria przyjmuje się kluczowe parametry techniczne zaprojektowanych urządzeń, materiałów itp. Oznacza to, że Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt w opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.
5. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy p. z. p. w sytuacji, gdyby w dokumentacji a więc w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 i ust. 3 ustawy p. z. p., a takim określeniom nie towarzyszy wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważny”.
6. Zgodnie z art. 101 ust. 5 p. z. p. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy p. z. p., że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
7. Gwarancja: Wykonawca udzieli na wykonane roboty budowlane co najmniej
36 miesięcy gwarancji i rękojmi, natomiast na materiały – zgodnie z gwarancją ich producenta, liczonej w obydwu przypadkach począwszy od daty podpisania protokołu odbioru końcowego bez usterek i wad. Maksymalny punktowany termin gwarancji wynosi 60 miesięcy.
8.O kres gwarancji i rękojmi na roboty budowlane stanowi jedno z kryteriów oceny ofert, które będzie oceniane zgodnie z Rozdziałem XIX SWZ. Wykonawca może zadeklarować dłuższy okres gwarancji na roboty budowlane, stwierdzając powyższe w formularzu oferty - załącznik nr 2 do SWZ. Wskazanie okresu gwarancji dłuższego niż wymagany nie skutkuje przyznaniem większej ilości punków w kryterium gwarancji i rękojmi niż określona w rozdziale XIX.
9. Ustala się, że okres gwarancji na roboty budowlane i rękojmi za wady są sobie równe. W ramach gwarancji i rękojmi za wady Zamawiający wymaga usunięcia wad i usterek powstałych w okresie gwarancji.
10. Wszystkie roboty budowlane związane z realizacją zamówienia Wykonawca jest zobowiązany prowadzić zgodnie z Polskimi Normami, Europejskimi Normami, przepisami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz ze sztuką budowlaną.
11. Wykonawca zobowiązany jest wykonując zamówienie do przestrzegania minimalnych wymagań służących zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami określonych w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. – o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
12. Przedmiot zamówienia uwzględnia wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych (montaż platform schodowych służących przemieszczaniu się osób ze specjalnymi potrzebami);

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45432110-8 - Kładzenie podłóg

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45442100-8 - Roboty malarskie

44220000-8 - Stolarka budowlana

44221200-7 - Drzwi

32342000-2 - Urządzenia głośnikowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2189400 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2457200,09 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2189400 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TR Building Group sp.zo.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 526860221

7.3.3) Ulica: Jana Kilińskiego 7/16

7.3.4) Miejscowość: Częstochowa

7.3.5) Kod pocztowy: 42-200

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Branża elektryczne - Wykonawca nieznany

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2189400 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane