Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na budowie Powiatowego Magazynu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej wraz ze schronem klasy S-1 przy ulicy Józefa Wybickiego 1 w Malborku
POWIAT MALBORSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00324002
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00324002/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-06 09:16
- Lokalizacja
- Malbork, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c0e49dbf-8616-4293-a51d-f6e3ae3645ac
- Identyfikator
- 5792252374
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00324002 z dnia 2026-07-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających
na budowie Powiatowego Magazynu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej
wraz ze schronem klasy S-1 przy ulicy Józefa Wybickiego 1 w Malborku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT MALBORSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 192644731
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Słowiański 17
1.5.2.) Miejscowość: Malbork
1.5.3.) Kod pocztowy: 82-200
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki
1.5.7.) Numer telefonu: 556460427
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.sikorska@powiat.malbork.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.powiat.malbork.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://powiat-malbork.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegającychna budowie Powiatowego Magazynu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej
wraz ze schronem klasy S-1 przy ulicy Józefa Wybickiego 1 w Malborku
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c0e49dbf-8616-4293-a51d-f6e3ae3645ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00324002
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00024108/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na budowie Powiatowego Magazynu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej wraz ze schronem klasy S-1 przy ulicy Józefa Wybickiego 1 w Malborku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiot zamówienia finansowany jest z dotacji celowej na realizację zadań w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00250008
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.22.2026.MS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 5447991,02 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania polegającego na zaprojektowaniu i wykonaniu robót budowlanych, w zakresie których należy wykonać roboty budowlane polegające na budowie Powiatowego Magazynu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej wraz ze schronem klasy S-1 przy ulicy Józefa Wybickiego 1 w Malborku.
W ramach zamówienia należy wykonać:
1) dokumentację projektową:
inwentaryzację,
projekt budowlany,
projekt techniczny wszystkich niezbędnych branż,
specyfikacje techniczne wykonania robót,
wszystkie wymagane i niezbędne uzgodnienia, decyzje, warunki techniczne;
2) uzyskać pozwolenie na budowę;
3) roboty budowlane związane z wybudowaniem magazynu na potrzeby Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej wraz ze schronem klasy S-1 na działce nr 181/6 w Malborku;
4) wyposażyć obiekt zgodnie z wymaganiami PFU;
5) uzyskać pozwolenie na użytkowanie lub przyjęcie bez sprzeciwu zgłoszenia
o zawiadomieniu zakończenia budowy;
6) zakup i montaż tablicy informacyjnej / pamiątkowej na terenie obiektu z uwzględnieniem przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych
(Dz.U. z 2021 r., poz. 953 i 2506)
Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w Programie Funkcjonalno-Użytkowym: „Program funkcjonalno-użytkowy dla zadania: Budowa Powiatowego Magazynu OLiOC przy ul. J. Wybickiego w Malborku” (dalej PFU) oraz pozostałych załącznikach do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Inwestycja jest realizowana przy dofinansowaniu z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej 2025-2026 (Umowa Nr 1134_1.2_2026.OLiOC).
Przedmiot zamówienia udzielony jest w całości (bez podziału na Części).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ oraz załącznikach.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71325000-2 - Usługi projektowania fundamentów
71327000-6 - Usługi projektowania konstrukcji nośnych
45000000-7 - Roboty budowlane
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6089680,76 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8515000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6089680,76 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pekabex BET S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7811846303
7.3.3) Ulica: Szarych Szeregów 27
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.5) Kod pocztowy: 60-462
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Wykonawca zamierza powierzyć Podwykonawcom następującą część zamówienia:
1) Prace instalacyjne,
2) Prace wykończeniowe,
3) Roboty ziemne.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-03
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6089680,76 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |