Dostawa kruszyw i pospółki żwirowej z przeznaczeniem na remont dróg gruntowych położonych na terenie Gminy Brudzeń Duży

GMINA BRUDZEŃ DUŻY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00324104
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00324104/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-06 09:39
Lokalizacja
Brudzeń Duży, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d24f5cb3-8a0b-401c-8e4b-c903c38a0925
Identyfikator
7743188737
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Żwir, piasek, kamień kruszony i kruszywaUsługi w zakresie transportu drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00324104 z dnia 2026-07-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa kruszyw i pospółki żwirowej z przeznaczeniem na remont dróg gruntowych położonych na terenie Gminy Brudzeń Duży

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRUDZEŃ DUŻY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611015678

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Toruńska 2

1.5.2.) Miejscowość: Brudzeń Duży

1.5.3.) Kod pocztowy: 09-414

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL923 - Płocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@brudzen.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ugbrudzenduzy.bip.org.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d24f5cb3-8a0b-401c-8e4b-c903c38a0925

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa kruszyw i pospółki żwirowej z przeznaczeniem na remont dróg gruntowych położonych na terenie Gminy Brudzeń Duży

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d24f5cb3-8a0b-401c-8e4b-c903c38a0925

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00324104

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00244709

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PGN.271.7.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy kruszyw przeznaczonych do remontów dróg znajdujących się na terenie Gminy Brudzeń Duży:

1. Dostawa kruszywa betonowego frakcji 0 – 45 mm do remontów dróg dla potrzeb Gminy Brudzeń Duży w ilości łącznej nie większej niż 100 ton z podziałem na:
▪ dostawy cząstkowe – w ilości ok. 10% zaplanowanych dostaw z przeznaczeniem na awarie (szybkie naprawienie nawierzchni dróg) z bardzo krótkim terminem dostaw tj.
do 6 godz. liczone od powiadomienia telefonicznie ewentualnie potwierdzonego za pośrednictwem poczty elektronicznej, dostawa również w weekendy i święta
▪ dostawy główne – to pozostała zaplanowana ilość dostaw: dostawa sukcesywnie,
w zależności od potrzeb z terminem dostawy max 48 godz. liczone od powiadomienia telefonicznie ewentualnie potwierdzonego faxem przez zamawiającego.

Wykonawca ma dostarczyć raport z badań kruszywa betonowego wg PN-EN 13242 + A1:2010 sporządzony przez uprawnioną instytucję.
Wymagania co do zawartości pylastej nie więcej niż 6%
Wymagania co do uziarnienia spełnione w zakresie:
0mm - 4,0mm – maksymalnie 45% masy
16mm – 45mm – pozostałe, lecz nie więcej niż 55%
Zamawiający wymaga przy każdym transporcie dokumentu przewozowego potwierdzającego pochodzenie materiału od podmiotu posiadającego decyzję na odzysk oraz przetwarzanie odpadów.
Materiał będzie badany przez Zamawiającego pod kątem zgodności ze Specyfikacją pod względem zawartości części pylastej oraz spełnienia warunków uziarnienia

2. Dostawa kruszywa dolomitowego frakcji 0 – 31,5 mm przeznaczonego do remontów dróg znajdujących się na terenie gminy Brudzeń Duży w ilości łącznej nie większej niż 4 200 ton z podziałem na
▪ dostawy cząstkowe – w terminie do 6 godzin od powiadomienia telefonicznie ewentualnie potwierdzonego faxem przez zamawiającego także w weekendy i święta
▪ dostawy główne – w zależności od potrzeb z terminem dostawy max 48 godz. liczone od powiadomienia telefonicznie ewentualnie potwierdzonego za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Wykonawca ma dostarczyć raport z badań kruszywa wg PN-EN 13242 + A1:2010 sporządzony przez uprawnioną instytucję.
Wymagania co do zawartości pylastej nie więcej niż 6%
Wymagania co do uziarnienia spełnione w zakresie:
0mm - 4 mm – maksymalnie 40% masy
16mm – 31,5mm – maksymalnie 40% masy
Zamawiający nie dopuszcza margli, kredy oraz wapienia. Zamawiający wymaga przy każdym transporcie dokumentu przewozowego potwierdzającego pochodzenie materiału oraz zastrzega sobie prawo wykonania badań próbek kruszyw przeznaczonych do wbudowania na koszt Wykonawcy pod względem zawartości części pylastej oraz spełnienia warunków uziarnienia i wymagań opisanych w SWZ. W przypadku potwierdzenia niezgodności wbudowanego materiału z wymaganiami stawianymi kruszywom Wykonawca na własny koszt dokona wymiany zakwestionowanej partii materiału w terminie 2 dni roboczych od otrzymania pisma od Zamawiającego


3. Dostawa pospółki żwirowej o frakcji do 31 mm ze złóż piaskowo-żwirowych w ilości nie większej niż 1 000 ton.
Zawartość ziaren frakcji :
powyżej 2 mm – od 20 do 50%
mniejszej niż 0,1 mm – poniżej 15%
21 mm – 31 mm -35 % , z podziałem na :

▪ dostawy cząstkowe – w ilości ok. 10% zaplanowanych dostaw z przeznaczeniem na awarie ( szybkie naprawianie nawierzchni dróg) z terminem dostaw do 6 godzin liczone od powiadomienia telefonicznie ewentualnie potwierdzonego faxem, dostawa również w weekendy i święta
▪ dostawy główne – to pozostała zaplanowana ilość dostaw, dostawa sukcesywnie, w zależności od potrzeb z terminem dostawy max 48 godz. liczone od powiadomienia telefonicznie ewentualnie potwierdzonego za pośrednictwem poczty elektronicznej.


Zamawiający zastrzega sobie prawo do realizacji części przedmiotu zamówienia w ramach Funduszu Sołeckiego w terminie do 30.10.2026 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 14210000-6 - Żwir, piasek, kamień kruszony i kruszywa

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu przetargowym na realizację zadania: Dostawa kruszyw i pospółki żwirowej z przeznaczeniem na remont dróg gruntowych położonych na terenie Gminy Brudzeń Duży, wpłynęły dwie oferty. Po wyborze najkorzystniejszej oferty Wykonawcy Handel i Usługi Transportowe „TRANSDRÓG” Andrzej Cendlewski, Kolczyn 3, 09-213 Gozdowo, po skutecznym zaproszeniu nie przystąpił do zawarcia umowy. Druga oferta PUH Rol-Pol Piotr Różanowski, Myśliborzyce 27, 09-414 Brudzeń Duży przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty pierwotnie zaplanowanej na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 552639,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 786278,00 PLN

2026-07-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy