Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 222002G w miejscowości Nowa Brda – etap II
Gmina Przechlewo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00324185
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00324185/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-06 10:02
- Lokalizacja
- Przechlewo, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-586e7cb9-9693-4b53-93b9-7760d5329508
- Identyfikator
- 8431528365
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00324185 z dnia 2026-07-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 222002G w miejscowości Nowa Brda – etap II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Przechlewo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979690
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Człuchowska 26
1.5.2.) Miejscowość: Przechlewo
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-320
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@przechlewo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przechlewo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13273751.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 222002G w miejscowości Nowa Brda – etap II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-586e7cb9-9693-4b53-93b9-7760d5329508
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00324185
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00291536
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa odcinka drogi gminnej nr 222002 G w miejscowości Nowa Brda etap II od km 0+160,00 do km 0+160,00.
Zakres robót obejmuje w szczególności:
- przebudowa drogi na odcinku długości 107,76 m,
- zdjęcie humusu;
- profilowanie i zagęszczanie podłoża gruntowego;
- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego 0/31,5 (kruszywo kategorii C50/30);
- wykonanie podsypki piaskowej;
- wykonanie nawierzchni jezdni z płyt żelbetowych wielootworowych;
- wykonanie poboczy;
- wykonanie zjazdów z płyt żelbetowych wielootworowych;
- wykonanie zjazdów z kruszywa łamanego 0/31,5 (kruszywo kategorii C50/30);
- wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w dokumentacji projektowej stanowiącej Załącznik nr 9 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczneW przedmiotowym postępowaniu wpłynęły dwie oferty:
• Oferta nr 1 – 91 129,16 zł brutto,
• Oferta nr 2 – 58 903,37 zł brutto.
Kwota, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wynosiła 70 000,00 zł brutto.
Najkorzystniejszą cenowo była oferta nr 2. W toku badania oferty Zamawiający stwierdził jednak, że wykonawca nie wskazał w formularzu ofertowym oferowanego okresu gwarancji, stanowiącego jedno z kryteriów oceny ofert określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia. Wykonawca nie zaznaczył żadnego z przewidzianych przez Zamawiającego wariantów okresu gwarancji, w konsekwencji nie złożył oświadczenia woli w tym zakresie.
Brak wskazania oferowanego okresu gwarancji powoduje niezgodność treści oferty
z warunkami zamówienia określonymi w Specyfikacji Warunków Zamówienia i nie podlega uzupełnieniu ani zmianie po upływie terminu składania ofert. W związku z powyższym oferta nr 2 podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Po odrzuceniu oferty nr 2 jedyną ofertą niepodlegającą odrzuceniu pozostaje oferta nr 1
z ceną 91 129,16 zł brutto. Cena tej oferty przekracza kwotę 70 000,00 zł brutto, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający przeanalizował możliwość zwiększenia środków finansowych przeznaczonych na realizację zamówienia i podjął decyzję o niezwiększaniu kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty.
W związku z powyższym zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Uzasadnienie prawne
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Po odrzuceniu oferty nr 2 na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych najkorzystniejszą ofertą pozostającą w postępowaniu jest oferta nr 1 z ceną 91 129,16 zł brutto. Cena tej oferty przewyższa kwotę 70 000,00 zł brutto przeznaczoną przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do wysokości ceny tej oferty.
Wobec zaistnienia przesłanki określonej w art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie.
| 2026-07-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |