Rozbiórka budynku gospodarczego nr 1 (bukaciarnia oraz cielęciarnia) wraz z zabezpieczeniem budynku gospodarczego nr 2 (jałownik) w miejscowości Bralewnica, gmina Kęsowo, powiat tucholski
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00324292
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00324292/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-06 10:26
- Lokalizacja
- Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fdd81162-7d7b-4c2c-b4b1-e4179d60bf47
- Identyfikator
- 5272818355
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00324292 z dnia 2026-07-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbiórka budynku gospodarczego nr 1 (bukaciarnia oraz cielęciarnia) wraz z zabezpieczeniem budynku gospodarczego nr 2 (jałownik) w miejscowości Bralewnica, gmina Kęsowo, powiat tucholski
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział Terenowy w Bydgoszczy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367849538
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Hetmańska 38
1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz
1.5.3.) Kod pocztowy: 85-039
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne.bydgoszcz@kowr.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kowr.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://kowr.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/5134811.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Gospodarowanie Zasobem Własności Rolnej Skarbu Państwa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbiórka budynku gospodarczego nr 1 (bukaciarnia oraz cielęciarnia) wraz z zabezpieczeniem budynku gospodarczego nr 2 (jałownik) w miejscowości Bralewnica, gmina Kęsowo, powiat tucholski2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fdd81162-7d7b-4c2c-b4b1-e4179d60bf47
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00324292
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00061775/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Rozbiórka budynku gospodarczego nr 1 wraz z zabezpieczeniem budynku gospodarczego nr 2 - Bralewnica, gmina Kęsowo, powiat tucholski
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00232795
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BYD.WO.260.13.2026.MB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest rozbiórka budynku gospodarczego nr 1 (bukaciarnia nr inwent. 18/0121 oraz cielęciarnia 18/0122) wraz z zabezpieczeniem budynku gospodarczego nr 2 (jałownik nr inwent. 18/0120) w miejscowości Bralewnica, dz. nr 740/27, gmina Kęsowo, powiat tucholski.
Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.:
Zakres prac rozbiórkowych – budynek gospodarczy nr 1:
1. przygotowanie terenu i jego oznakowanie,
2. przygotowanie miejsca do składowania materiałów rozbiórkowych,
3. demontaż pokrycia z płyt azbestowo cementowych,
4. rozbiórka konstrukcji więźby dachowej,
5. rozbiórka stropu nad przyziemiem,
6. mechaniczne rozebranie ścian powyżej poziomu gruntu z przewracaniem do wnętrza,
7. demontaż posadzki przyziemia (rozbicie),
8. odkopanie fundamentów na głębokość ich spodu i szerokość ok. 1,0m (od wewnętrznej stropy budynku),
9. rozbicie elementów fundamentowych na bryły wraz z ich wydobyciem i wywiezieniem z miejsca prowadzonych prac,
10. zasypanie wykopu z uzupełnieniem urobkiem gruntowym (nie gruzem) i zagęszczeniem,
11. uporządkowanie terenu,
12. usunięcie materiałów porozbiórkowych będących własnością wykonawcy z terenu rozbiórki oraz utylizacja materiałów niebezpiecznych,
13. wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej oraz zgłoszenie zmian ewidencyjnych do właściwego Starostwa Powiatowego.
Zakres prac zabezpieczających – budynek gospodarczy nr 2:
1. rozbiórka istniejącego pokrycia dachowego z płyt azbestowo-cementowych – na bryle głównej,
2. konstrukcję dachową przeznacza się do zachowania – wymianie podlegać będą elementy uszkodzone i skorodowane, w trakcie prac przeprowadzić ponowną ocenę stanu, technicznego przy udziale nadzoru autorskiego – w przypadku zaobserwowania uszkodzenia elementów konstrukcyjnych do 10% powierzchni przekroju poprzecznego – element należy oczyścić i zaimpregnować, w przypadku utraty do 20% przekroju poprzecznego elementy te należy wzmocnić poprzez nadbicie obustronne desek; w przypadku utraty przekroju poprzecznego powyżej 20% należy element konstrukcyjny wymienić – program prac należy ustalić z autorem opracowania; materiał na remont konstrukcji dachowej pochodzić będzie z rozbieranego budynku gospodarczego nr 1,
3. łacenie – wykonać w całości jako nowe, z drewna klasy C24 (wg. PN-EN 338), zaimpregnowanego o wymiarach 60x40mm, rozstaw dobrać ściśle do rodzaju pokrycia dachowego,
4. pokrycie dachowe – przeznaczono do całkowitej wymiany; nowe pokrycie będzie stanowić blacha stalowa trapezowa (niski trapez) w kolorze antracytowym,
5. wykonać obróbki blacharskie – wykonać jako tradycyjne z blachy nowy pas podrynnowy oraz obróbkę kosza na połączeniu połaci głównej i lukarn; wykonać o szerokości 40cm z ukierunkowaniem odpływu wody opadowej z połaci do rynien i rur spustowych,
6. rynny i rury spustowe - rynny należy wykonać jako półokrągłe o średnicy 150mm; rury spustowe – okrągłe o średnicy 120mm; orynnowanie wykonać z blachy stalowej niepowlekanej, ocynkowanej o gr. 0,55mm, półokrągłe,
7. na połaci dachowej należy wykonać nową instalację odgromową.
Na obiektach będących przedmiotem robót występują wyroby zawierające azbest (pokrycie dachowe – płyty azbestowo – cementowe).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowo-technicznej a warunki i wymagania związane z jego realizacją są opisane w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik do niniejszej SWZ.
Przedmiotowe zamówienie nie zostało podzielone na części z uwagi na brak uzasadnienia technicznego
i organizacyjnego. Zastosowanie podziału na części, zakłóciłoby ciąg technologiczny oraz konieczność bezpośredniego występowania po sobie kolejnych etapów robót, a w rezultacie utrudniłoby wyegzekwowanie od wykonawców zobowiązań gwarancyjnych. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców, realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Zamówienie jest odpowiednie dla MŚP.
Zamawiający zastrzega, że:
1. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z dokumentacją projektowo-techniczną, aktualnie obowiązująca ustawą Prawo budowlane, ustawą Prawo ochrony środowiska, ustawą o ochronie przyrody oraz innymi obowiązującymi przepisami prawa, Polskimi Normami i sztuką budowlaną.
2. W terminie od dnia zawarcia umowy do dnia przekazania terenu budowy Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia Zamawiającemu oświadczenia o zagrożeniu lub braku zagrożenia dla gatunków chronionych i ich siedlisk - wzór oświadczenia stanowi załącznik do SWZ. W przypadku stwierdzenia wystąpienia zagrożenia Wykonawca będzie musiał wykonać na swój koszt inwentaryzację przyrodniczą, wraz z uzyskaniem stosownych rozstrzygnięć administracyjnych oraz wykonaniem ewentualnych prac kompensacyjnych. Przekazanie placu budowy w tym przypadku nastąpi po zgłoszeniu przez Wykonawcę zakończenia prac kompensacyjnych określonych w przez właściwy organ administracji publicznej.
3. Warunkiem zawarcia umowy jest posiadanie przez Wykonawcę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, uwzględniającego wymagania określone w projektowanych postanowieniach umowy i przedłożenie Zamawiającemu, najpóźniej w dniu podpisania umowy, opłaconej polisy.
4. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego należności za pozyskane materiały rozbiórkowe z budynku nr 1 w kwocie 12 385,72 zł + 23% VAT zł, których wartość została określona na podstawie wyceny Zamawiającego, stanowiącej załącznik nr 13 do niniejszej SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 227000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 580683,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 227000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ABRISS Usługi budowlane
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 911-199-73-43
7.3.3) Ulica: Wiśniowa 1
7.3.4) Miejscowość: Oleśnica
7.3.5) Kod pocztowy: 56-400
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 227000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 50 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |