Świadczenie usług cateringowych dla Zespołu Szkół Samorządowych w Roczynach
ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH W ROCZYNACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00324305
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00324305/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-06 10:28
- Lokalizacja
- Roczyny, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b2e1e88a-518d-429b-857b-d3af7e7f20d3
- Identyfikator
- 5512311987
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00324305 z dnia 2026-07-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług cateringowych dla Zespołu Szkół Samorządowych w Roczynach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH W ROCZYNACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 356541160
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Szkolna 10
1.5.2.) Miejscowość: Roczyny
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-120
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: 33 875 14 23
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@roczyny.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.roczyny.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://josephine.proebiz.com/pl/tender/77815/summary1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług cateringowych dla Zespołu Szkół Samorządowych w Roczynach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b2e1e88a-518d-429b-857b-d3af7e7f20d3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00324305
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00124499/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Usługi cateringowe
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00255054
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 541/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 801259,26 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
5.1 Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług cateringowych wraz z indywidualnymi zaleceniami diet:
1) dla Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Samorządowych w Roczynach, zlokalizowanej pod adresem ul. Szkolna 10 - zupa oraz drugie danie obiadowe wraz z kompotem
2) dla Przedszkola przy Zespole Szkół Samorządowych w Roczynach, zlokalizowanego pod adresem ul. Szkolna 10 – dla dzieci 3-6 letnich - pełny zestaw: śniadanie, II śniadanie, zupa i drugie danie obiadowe wraz z kompotem, podwieczorek.
Na potrzeby realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązuje się użyczyć Zamawiającemu na okres obowiązywania umowy czterokomorowy podgrzewacz (z niezależną regulacją temperatur na każdą komorę do pojemników transportowych z posiłkami - 1 szt., zamawiający będzie wydawał obiady na kilku przerwach międzylekcyjnych ) i termometr do mierzenia temperatury potraw.
Wykonawca, przekaże Zamawiającemu w pierwszym dniu każdego miesiąca środki myjące przeznaczone do zmywarko-wyparzarki gastronomicznej w ilości 5 litrów. W razie awarii zmywarki w okresie obowiązywania umowy Wykonawca zobowiązuje się użyczyć Zamawiającemu zmywarkę.
5.1.1 Zestawy posiłków przewidzianych dla Przedszkola
5.1.1.1 Wykaz zestawów w ramach śniadania dla Przedszkola [...]
Z uwagi na ograniczoną ilość znaków pełna treść w SWZ
5.6 Zamawiający zastrzega, że liczba dostarczonych w poszczególnych dniach posiłków może być zmienna.
5.7 Zamawiający każdego dnia najpóźniej do godziny 8.15 poinformuje Wykonawcę o ilości wymaganych do dostarczenia posiłków. Ilość posiłków będzie się zmieniać w zależności od frekwencji dzieci oraz liczby zadeklarowanych obiadów. Wykonawca z tytułu zmiany liczby posiłków oraz zmiany ilości dni planowanych do wykonania usługi nie może zgłaszać roszczeń, jak również nie może to być podstawą o zmianę warunków umowy.
5.8 Wszystkie posiłki powinny być przygotowane zgodnie z obowiązującymi normami, przepisami prawa i poniższymi wymaganiami:
5.8.1 Wykonawca będzie przygotowywał posiłki zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. z 2023 r. poz. 1448 z późn. zm.) łącznie z przepisami wykonawczymi do tej ustawy,
5.8.2 kolejność realizacji zestawów oraz ich kombinacje ustalone będą przez wykonawcę w uzgodnieniu z Zamawiającym (zaleca się różnorodność i niepowtarzalność dziennych zestawów żywieniowych),
5.8.3 Wykonawca jest zobowiązany do zachowania diet pokarmowych w zależności od indywidualnych potrzeb dzieci, zgodnie z informacją otrzymaną od Zamawiającego (np. posiłki z zaleceniami diety bezmlecznej i bezglutenowej, uwzględnienie indywidualnych potrzeb alergików),
5.8.4 bezwzględnie należy przestrzegać norm na składniki pokarmowe i produkty spożywcze określone przez Instytut Żywienia i Żywności. Posiłki mają być przygotowane zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia dzieci i młodzieży,
5.8.5 Wykonawca będzie przygotowywał posiłki w obiektach lub obiekcie, dla którego Wykonawca posiada decyzję Inspektora Sanitarnego o dopuszczeniu obiektu do przygotowywania posiłków dla potrzeb zbiorowego żywienia dzieci oraz dostarczał posiłki, zachowując wymogi sanitarno-epidemiologiczne w zakresie personelu i warunków produkcji oraz weźmie odpowiedzialność za ich przestrzeganie,
5.8.6 Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania posiłków o najwyższym standardzie, na bazie produktów najwyższej jakości i bezpieczeństwa zgodnie z normami HACCP. Obowiązkiem Wykonawcy jest przechowywanie próbek pokarmowych ze wszystkich przygotowanych i dostarczonych posiłków każdego dnia przez okres 72 godzin z oznaczeniem daty, godziny, zawartości próbki pokarmowej, z podpisem osoby odpowiedzialnej za pobieranie tych próbek.
5.9 Za dokumentację z zakresu dobrej praktyki higienicznej i elementy systemu HACCP dostosowane do warunków cateringowych odpowiada Wykonawca.
5.10 Zamawiający zastrzega sobie prawo bieżącej kontroli (wykonywanej osobiście bądź przez inny wskazany podmiot) w zakresie przestrzegania przez Wykonawcę przepisów dotyczących technologii produkcji i jakości wykonywanych usług.
5.11 Dostarczenie posiłków z miejsca produkcji do pomieszczenia dystrybucji w szkole realizowane będzie przez Wykonawcę na jego koszt zgodnie z wymaganiami sanitarnymi dotyczącymi żywności. Transport posiłków powinien odbywać się w termosach - pojemnikach transportowych wykonanych z polipropylenu z podwójnymi ściankami izolującymi zapewniających właściwą ochronę i temperaturę oraz jakość przewożonych potraw środkami transportu przystosowanymi do przewozu żywności.
5.12 Wykonawca dostarczy szczelne pojemniki na odpady żywnościowe. Po spożyciu posiłków Wykonawca usunie tego samego dnia z terenu szkoły wszelkie odpady żywnościowe na swój koszt.
5.13 Koszty związane z myciem zastawy obiadowej (z wyjątkiem środków myjących przeznaczonych do zmywarko-wyparzarki gastronomicznej), sprzątaniem kuchni ponosić będzie Zamawiający.
5.14 Wykonawca zobowiązany jest do codziennego dostarczania posiłków wraz z wniesieniem do stołówki szkolnej w godzinach od 10:30 do 11:00 ( dla Szkoły Podstawowej). Wykonawca zobowiązany jest do codziennego dostarczania posiłków dla Przedszkola na terenie szkoły w godzinach: śniadanie do 8:45, obiad od 10:30 -11:00. Podwieczorek dostarczony będzie wraz z obiadem.
5.15 Koszty związane z czyszczeniem termosów - pojemników transportowych ponosić będzie Wykonawca i zobowiązuje się do ich mycia w swojej siedzibie. Koszty te są wliczone przez Wykonawcę w cenę dostarczanych posiłków.
5.16 Posiłki dla Szkoły Podstawowej będą wydawane na zastawie obiadowej (140 sztuk dużych talerzy i 40 talerzy głębokich na zupy, sztućce: widelce, noże po - 140 szt. oraz łyżki 40 sztuk– użyczonej Zamawiającemu przez Wykonawcę na okres obowiązywania umowy.
5.17 Posiłki dla Przedszkola będą wydawane na zastawie obiadowej (150 sztuk dużych talerzy i 150 głębokich talerzy na zupy oraz 150 deserowych talerzy, sztućce: widelce, noże po - 150 szt. oraz łyżki 150 sztuk.) – użyczonej Zamawiającemu przez Wykonawcę na okres obowiązywania umowy.
5.18 Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności finansowej za zniszczenie i uszkodzenie termosów, pojemników i podgrzewaczy z przyczyn niezależnych od Zamawiającego oraz za stłuczenia zastawy obiadowej (do 10 % zastawy ) w trakcie korzystania z użyczonej zastawy przez Wykonawcę. Braki w zastawie powyżej 10% uzupełni Zamawiający na swój koszt, chyba że do ubytków doszło z winy Wykonawcy.
5.19 Wykonawca gwarantuje, że usługi świadczone będą zgodnie ze standardami systemu HACCP, a dostarczone posiłki będą świeże i winny być przyrządzone w dniu dostawy.
5.20 W przypadku awarii lub innych nie przewidzianych zdarzeń Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia posiłków nie gorszej jakości na swój koszt z innych źródeł.
5.21 UWAGA! Zamawiający zastrzega wstrzymanie realizacji zamówienia w przypadku decyzji Dyrektora ZSS lub organu prowadzącego lub organu administracji publicznej o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
5.22 Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U. 2025 poz. 277). tj.: czynności związane z pracą w kuchni i przygotowaniem posiłków. [...]
5.31 Doświadczenie kucharza jest jednym z kryteriów oceny ofert zgodnie z zapisem rozdziału 19 niniejszej SWZ. Jeżeli Wykonawca w Formularzu Ofertowym nie poda powyższych danych oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków
55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 702643,70 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 746613,20 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 702643,70 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: HUTNIK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5490000888
7.3.3) Ulica: Al. Jana Pawła II 10
7.3.4) Miejscowość: Kęty
7.3.5) Kod pocztowy: 32-650
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 702643,70 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-07-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |