Dostawa używanej koparki kołowej i używanej ładowarki kołowej w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu
Zapopradzie sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00324354
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00324354/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-06 10:40
- Lokalizacja
- Muszyna, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-74b491c0-840a-4f32-b02d-1c53106ace02
- Identyfikator
- 7343562830
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Koparki, czerparki i ładowarki, i maszyny górniczeUsługi finansowe i ubezpieczeniowe
Wykonawcy
2 przyznane
EUROPEJSKI FUNDUSZ LEASINGOWY SPÓŁKA AKCYJNAWrocław, PL · lot 0
703 502,19 PLNEUROPEJSKI FUNDUSZ LEASINGOWY SPÓŁKA AKCYJNAWrocław, PL · lot 1
205 399,14 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00324354 z dnia 2026-07-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa używanej koparki kołowej i używanej ładowarki kołowej w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zapopradzie sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 381109894
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piłsudskiego 128
1.5.2.) Miejscowość: Muszyna
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-370
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: 18 471-41-97
1.5.8.) Numer faksu: 18 471-40-89
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@zapopradzie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zapopradzie.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-74b491c0-840a-4f32-b02d-1c53106ace021.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Rekreacja i sport, transport oraz budownictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa używanej koparki kołowej i używanej ładowarki kołowej w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-74b491c0-840a-4f32-b02d-1c53106ace02
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00324354
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00242606/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Zakup koparki w formie leasingu
1.2.5 Zakup ładowarki kołowej w formie leasingu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00253395
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Z.271.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu koparki kołowej o następujących parametrach technicznych:1) Rok produkcji koparki – min. 2018 r
2) Przebieg maksimum 1300 mtg
3) Moc silnika: min 105 KW (143 HP) przy 1800 obr/min
4) Masa pojazdu z kabiną min. 16 000 kg, max.17 000 kg
5) Głębokość kopania min. 5,50 m
6) Pedał sterowania jazdą
7) Zmiana kierunku jazdy w lewym joysticku
8) Obieg wysokiego ciśnienia sterowany proporcjonalnie z prawego joysticka
9) Światła na ramieniu, podwójne, halogen
10) Lemiesz podporowy 2550 mm z przodu maszyny
11) Szyba przednia dwuczęściowa ze szkła laminowanego
12) Wycieraczka dolnej części szyby przedniej
13) Szyba dachowa ze szkła laminowanego
14) Ogrzewana kabina, automatyczna klimatyzacja
15) Przeciwwaga min. 110 kg
16) Sygnał dźwiękowy cofania
17) Lampa ostrzegawcza
18) Radio
19) Fotel operatora regulowany, pneumatyczny.
20) Kamera tylna oraz boczna
21) Opony podwójne, 290/90-20 PR 18
22) Dodatkowe wyjścia hydrauliczne
23) Szybkozłącze hydrauliczne; Sworznie: min.70mm / 340mm / 280mm
24) Wyposażenie pod złącze hydrauliczne minimalne: Łyżka kopiąca o szerokości min. 1250 mm – 1 szt., łyżka kopiąca o szerokości min. 650 mm – 1 szt., łyżka skarpowa przechylna o szerokości 2000 mm - 1 szt., łyżka skandynawska o szerokości min. 1650 mm – 1 szt., obrotnica ROTOR – 1 szt., widły – 1 szt.
25) Wyposażenie oraz koparka muszą być od jednego producenta.
2. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania pojazdu dopuszczonego do poruszania się po drogach publicznych, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym.
3. Wykonawca wyda Zamawiającemu koparkę kołową wraz ze wszystkimi dokumentami wymaganymi przepisami prawa.
4. Warunki umowy leasingowej:
1) waluta: PLN,
2) okres obowiązywania umowy leasingu operacyjnego: 60 miesięcy,
3) umowa leasingu przewiduje spłatę 59 równych rat leasingowych,
4) spłata 59 - ciu rat leasingowych odbywać się będzie w okresach miesięcznych, w dzień roboczy w równych ratach przez okres leasingowania, zgodnie z podanym harmonogramem spłaty rat leasingowych z zastrzeżeniem, że Zamawiający dopuszcza możliwość pierwszej raty wyrównującej odsetki od momentu przekazania samochodu.
5) Zamawiający zapewni ubezpieczenie OC i majątkowe dla dostarczonej koparki kołowej, w całym okresie trwania leasingu.
6) wpłata wstępna wynosić będzie 10% wartości netto przedmiotu leasingu,
7) po upływie okresu obowiązywania umowy leasingowej, po zapłacie ostatniej raty leasingowej, Zamawiający będzie miał prawo pierwokupu (wykupu, nabycia) przedmiotu leasingu na własność pod warunkiem spłacenia przez niego wszelkich należności wynikających z umowy leasingu. Powyższe oświadczenie może być złożone w terminie do ostatniego dnia obowiązywania umowy leasingu,
8) oplata końcowa wynosić będzie – 10 % wartości netto przedmiotu leasingu (opłata za wykup),
9) opłata końcowa za wykup zostanie wniesiona na podstawie wystawionej przez Finansującego (Leasingodawcy) i dostarczonej Korzystającemu (Zamawiającemu) faktury. Przejście własności pojazdu na Zamawiającego nastąpi po otrzymaniu pełnej wartości opłaty końcowej (wykupu) lub opłata za wykup zostanie uiszczona wraz z ostatnią ratą leasingową na podstawie informacji wskazanej na fakturze. Faktura wykupowa, opiewającą na kwotę wykupu będzie potwierdzeniem przeniesienia na Zamawiającego prawa własności leasingowanego dobra pod warunkiem spłacenia przez niego wszelkich należności wynikających z umowy leasingu.
10) raty leasingowe będą uiszczane w terminach comiesięcznych od miesiąca następującego po miesiącu, po odbiorze sprzętu. Zamawiający (leasingobiorca) zobowiązany jest do uiszczania rat leasingowych na podstawie harmonogramu finansowego będącego integralną częścią umowy leasingowej. Daty w nim podane będą datami ostatecznymi wpływu środków na rachunek leasingodawcy.
11) Zamawiający wyraża zgodę na dołączenie do umowy jako integralną jej część obowiązującą u Wykonawcy (Finansującego) tabelę opłat i prowizji, o ile zawarte w niej postanowienia nie pozostają w sprzeczności z treścią SWZ, w tym w szczególności umową, nie nakładają na Zamawiającego dodatkowych, niezależnych od Zamawiającego opłat i prowizji związanych z należytą realizacją umowy leasingu w zakresie przewidzianym w SWZ. W przypadku rozbieżności pomiędzy postanowieniami SWZ, a Ogólnymi Warunkami Leasingu (OWL) przedstawionymi przez Wykonawcę, pierwszeństwo będą mieć postanowienia zawarte w SWZ,
12) Wykonawca będzie zobowiązany do wyceny pojazdu.
5. Szczegółowe warunki leasingu zostaną określone w sporządzonej umowie leasingowej zawartej pomiędzy Zamawiającym oraz Wykonawcą, której postanowienia będą zgodne z SWZ.
6. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego na swój koszt i ryzyko.
4.5.3.) Główny kod CPV: 43260000-3 - Koparki, czerparki i ładowarki, i maszyny górnicze
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
66000000-0 - Usługi finansowe i ubezpieczeniowe
4.5.5.) Wartość części: 571953,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu ładowarki kołowej o następujących parametrach technicznych:1) Rok produkcji ładowarki – min. 2022 r.
2) Przebieg maksimum 900 mtg,
3) Moc silnika: min 55 KW
4) Masa pojazdu z kabiną min. 4 000 kg, max. 4 200 kg
5) Opony standardowe 340/80-20 (12.5-20)
6) Napęd jezdny Bezstopniowo regulowana hydrostatyczna przekładnia wielotłoczkowa
7) 2 stopnie prędkości
8) Blokada mechanizmu różnicowego 100% dołączana na osi przedniej
9) Hamulec roboczy Hydrauliczny hamulec tarczowy
10) Tryb kierowania na wszystkie koła
11) Zbiornik na olej napędowy min. 85 l.
12) Hydrauliczne urządzenie szybkiej wymiany
13) Dźwiękoszczelna kabina z 4 punktami zawieszenia i systemem tłumienia wibracji,
14) Ogrzewanie szyby tylnej;
15) Mechanicznie amortyzowany fotel operatora z automatycznym pasem bezpieczeństwa, regulacją wagi, regulacją oparcia i wzdłużną;
16) Kierownica z regulacją nachylenia;
17) 3-stopniowe ogrzewanie, wentylacja i dysze rozmrażające na szybie przedniej;
18) Duże składane lusterka zewnętrzne, po obu stronach, lusterko wewnętrzne;
19) Osłona przeciwsłoneczna;
20) Mechanicznie sterowany drążek sterowniczy do podnoszenia/opuszczania i wchylania / wychylania ładowarki z przełącznikiem kołyskowym do wyboru kierunku jazdy oraz z zintegrowanym 3. obwodem sterowania (sterowanie proporcjonalne) i funkcjonalnym
21) Dodatkowe światła robocze z tyłu i przodu
22) Alarm cofania
23) Wyposażenie: Łyżka 4 in 1 z zębami 1850 mm - 1 szt., widły 1200mm - 1 szt.
2. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania pojazdu dopuszczonego do poruszania się po drogach publicznych, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym.
3. Wykonawca wyda Zamawiającemu ładowarkę kołową wraz ze wszystkimi dokumentami wymaganymi przepisami prawa.
4. Warunki umowy leasingowej:
1) waluta: PLN,
2) okres obowiązywania umowy leasingu operacyjnego: 48 miesięcy,
3) umowa leasingu przewiduje spłatę 47 równych rat leasingowych,
4) spłata 47 - ciu rat leasingowych odbywać się będzie w okresach miesięcznych, w dzień roboczy w równych ratach przez okres leasingowania, zgodnie z podanym harmonogramem spłaty rat leasingowych z zastrzeżeniem, że Zamawiający dopuszcza możliwość pierwszej raty wyrównującej odsetki od momentu przekazania samochodu.
5) Zamawiający zapewni ubezpieczenie OC i majątkowe dla dostarczonej ładowarki kołowej, w całym okresie trwania leasingu.
6) wpłata wstępna wynosić będzie 15% wartości netto przedmiotu leasingu,
7) po upływie okresu obowiązywania umowy leasingowej, po zapłacie ostatniej raty leasingowej, Zamawiający będzie miał prawo pierwokupu (wykupu, nabycia) przedmiotu leasingu na własność pod warunkiem spłacenia przez niego wszelkich należności wynikających z umowy leasingu. Powyższe oświadczenie może być złożone w terminie do ostatniego dnia obowiązywania umowy leasingu,
8) oplata końcowa wynosić będzie – 1 % wartości netto przedmiotu leasingu (opłata za wykup),
9) opłata końcowa za wykup zostanie wniesiona na podstawie wystawionej przez Finansującego (Leasingodawcy) i dostarczonej Korzystającemu (Zamawiającemu) faktury. Przejście własności pojazdu na Zamawiającego nastąpi po otrzymaniu pełnej wartości opłaty końcowej (wykupu) lub opłata za wykup zostanie uiszczona wraz z ostatnią ratą leasingową na podstawie informacji wskazanej na fakturze. Faktura wykupowa, opiewającą na kwotę wykupu będzie potwierdzeniem przeniesienia na Zamawiającego prawa własności leasingowanego dobra pod warunkiem spłacenia przez niego wszelkich należności wynikających z umowy leasingu.
10) raty leasingowe będą uiszczane w terminach comiesięcznych od miesiąca następującego po miesiącu, po odbiorze sprzętu. Zamawiający (leasingobiorca) zobowiązany jest do uiszczania rat leasingowych na podstawie harmonogramu finansowego będącego integralną częścią umowy leasingowej. Daty w nim podane będą datami ostatecznymi wpływu środków na rachunek leasingodawcy.
11) Zamawiający wyraża zgodę na dołączenie do umowy jako integralną jej część obowiązującą u Wykonawcy (Finansującego) tabelę opłat i prowizji, o ile zawarte w niej postanowienia nie pozostają w sprzeczności z treścią SWZ, w tym w szczególności umową, nie nakładają na Zamawiającego dodatkowych, niezależnych od Zamawiającego opłat i prowizji związanych z należytą realizacją umowy leasingu w zakresie przewidzianym w SWZ. W przypadku rozbieżności pomiędzy postanowieniami SWZ, a Ogólnymi Warunkami Leasingu (OWL) przedstawionymi przez Wykonawcę, pierwszeństwo będą mieć postanowienia zawarte w SWZ,
12) Wykonawca będzie zobowiązany do wyceny pojazdu.
5. Szczegółowe warunki leasingu zostaną określone w sporządzonej umowie leasingowej zawartej pomiędzy Zamawiającym oraz Wykonawcą, której postanowienia będą zgodne z SWZ.
6. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego na swój koszt i ryzyko.
4.5.3.) Główny kod CPV: 43260000-3 - Koparki, czerparki i ładowarki, i maszyny górnicze
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
66000000-0 - Usługi finansowe i ubezpieczeniowe
4.5.5.) Wartość części: 166992,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 703502,19 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 703502,19 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 703502,19 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Europejski Fundusz Leasingowy Spółka Akcyjna
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Inżynierii Drogowej DAR-BUD Dariusz Bednarczyk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8970012657
7.3.3) Ulica: ul. Legnicka 48
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 54-202
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 703502,19 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 205399,14 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 205399,14 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 205399,14 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Europejski Fundusz Leasingowy Spółka Akcyjna
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Inżynierii Drogowej DAR-BUD Dariusz Bednarczyk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8970012657
7.3.3) Ulica: ul. Legnicka 48
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 54-202
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 205399,14 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 miesiące
| 2026-07-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |