„Przebudowa drogi powiatowej 1863K (ul. Główna, Plac Św. Macieja, ul. Mostowa) w km od 0+008,55 do km 1+858,10 w miejscowości Bielany, gmina Kęty, Powiat Oświęcimski”

POWIAT OŚWIĘCIMSKI - STAROSTWO POWIATOWE W OŚWIĘCIMIU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00324484
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00324484/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-06 11:09
Lokalizacja
Oświęcim, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b79fb84e-9c90-4a07-b6b7-dd9c3a30e5e5
Identyfikator
5492197501
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty rozbiórkoweUsługi wycinania drzewOznakowanie drogoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejSadzenie drzewUsługi w zakresie trawnikówMalowanie nawierzchiInstalowanie znaków drogowychRoboty budowlane w zakresie mostów drogowychRoboty budowlane w zakresie renowacji mostówInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Wykonawcy

1 przyznane

PAVIMENTAL POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄTrzebinia, PL · lot 0
5 619 554,36 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00324484 z dnia 2026-07-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi powiatowej 1863K (ul. Główna, Plac Św. Macieja, ul. Mostowa) w km od 0+008,55 do km 1+858,10 w miejscowości Bielany, gmina Kęty, Powiat Oświęcimski”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT OŚWIĘCIMSKI - STAROSTWO POWIATOWE W OŚWIĘCIMIU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181652

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. St. Wyspiańskiego 10

1.5.2.) Miejscowość: Oświęcim

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-602

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 33 844 96 00

1.5.8.) Numer faksu: +48 33 844 96 19

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ezamowienia@powiat.oswiecim.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiat.oswiecim.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b79fb84e-9c90-4a07-b6b7-dd9c3a30e5e5

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa drogi powiatowej 1863K (ul. Główna, Plac Św. Macieja, ul. Mostowa) w km od 0+008,55 do km 1+858,10 w miejscowości Bielany, gmina Kęty, Powiat Oświęcimski”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b79fb84e-9c90-4a07-b6b7-dd9c3a30e5e5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00324484

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027196/20/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Przebudowa drogi powiatowej 1863K (ul. Główna, Plac Św. Macieja, ul. Mostowa) w km od 0+008,55 do km 1+858,10 w miejscowości Bielany, gmina Kęty, Powiat Oświęcimski

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00199868

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SZP.272.15.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 7619418,99 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego p.n. „Przebudowa drogi powiatowej 1863K (ul. Główna, Plac Św. Macieja, ul. Mostowa) w km od 0+008,55 do km 1+858,10 w miejscowości Bielany, gmina Kęty, Powiat Oświęcimski”.
Zakres przebudowy drogi: przebudowa jezdni, wyniesionego skrzyżowania, poboczy, zjazdów, przebudowa przepustów, remont zatoki autobusowej, dowiązań zjazdów, budowa chodnika, wyniesionych przejść dla pieszych, budowa sieci kanalizacji deszczowej, budowa doświetlenia przejść dla pieszych, bieżąca konserwacja mostu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji robót określają załączniki do SWZ, tj.:
a) dokumentacja projektowa,
b) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
c) przedmiary robót,
d) projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, którego zostaną wprowadzone do treści tej umowy.
Roboty będą prowadzone w oparciu o zgłoszenie robót.
Wykonawca jest zobowiązany m. in. do:
• prowadzenia robót zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz z uwzględnieniem wszelkich uzgodnień z administratorami sieci i urządzeń istniejących w obszarze prowadzonych robót;
• zapewnienia na własny koszt sprawowania kierownictwa budowy i robót przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje zawodowe i uprawnienia do prowadzenia prac w poszczególnych specjalnościach, zgodnie z przedmiotem zamówienia;
• wykonania i zatwierdzenia projektu organizacji ruchu na czas robót, wykonania oznakowania, jego bieżącego utrzymania oraz likwidacji po zakończeniu robót,
• prowadzenie Robót w taki sposób, aby przez cały czas realizacji zamówienia zapewnić bezpieczne dojście i dojazd do nieruchomości zlokalizowanych przy ul. Głównej, Placu Św. Macieja i ul. Mostowej w Bielanach lub do których dostęp odbywa się poprzez tą drogę oraz zapewnić ciągłość dostaw mediów.;
• zabezpieczenia placu budowy, oznakowania miejsca prowadzonych robót, zabezpieczenia przed dostępem osób postronnych do terenu budowy i przechowywanych tam materiałów na własny koszt, zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisami z zakresu ochrony przeciwpożarowej;
• powiadomienia operatorów wszystkich sieci instalacyjnych, w szczególności elektrycznych, gazowych, wodno-kanalizacyjnych, teleinformatycznych, elektrycznych których infrastruktura znajduje się w rejonie placu budowy oraz jego oddziaływania;
• zapewnienia na własny koszt i odpowiedzialność odpowiednio: składowania, transportu, utylizacji: materiałów pochodzących z rozbiórek, demontaży, wycinek oraz odpadów;
• zapewnienia dozoru mienia na terenie robót na własny koszt.
UWAGA:
Wykonawca jest zobowiązany do ułożenia (wykonania) warstwy bitumicznej ścieralnej całą szerokością bez szwu technologicznego.
Jeżeli dokumenty zamówienia wskazywałyby znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę (Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób) oraz mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów Zamawiający, zgodnie z art. 99 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, dopuszcza składanie produktów równoważnych. Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać oferowane produkty, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania produktów zawarte m.in. w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, na stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający wskazując oznaczenie konkretnego produktu, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te produkty.
Jeżeli w dokumentach zamówienia opisujących przedmiot zamówienia, Zamawiający odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, należy przyjąć, że Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do wskazanych. Wszystkie takie odniesienia należy rozumieć jako opatrzone zwrotem „lub równoważne”. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te produkty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

77211600-8 - Sadzenie drzew

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

45221119-9 - Roboty budowlane w zakresie renowacji mostów

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5619554,36 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8790999,99 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5619554,36 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pavimental Polska Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 141268450

7.3.3) Ulica: Dworcowa 2

7.3.4) Miejscowość: Trzebinia

7.3.5) Kod pocztowy: 32-540

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Jeszcze nieznany - Wykonanie prac związanych z przezbrojeniem terenu, wykonaniem podbudów i wykonaniem prac brukarskich, wykonanie kanalizacji deszczowej, roboty mostowe

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5619554,36 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 370 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Terminy ustala się następująco:
1) przekazanie placu budowy – niezwłocznie (nie później niż w terminie 7 dni roboczych od daty podpisania Umowy),
2) rozpoczęcie Robót – niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni roboczych od daty przekazania placu budowy,
3) zakończenie Robót – do 370 dni od daty przekazania placu budowy.
Zgodnie z § 5 pkt 2 PPU:
Rozliczenie Robót nastąpi na podstawie kosztorysu powykonawczego w oparciu o faktycznie wykonane ilości Robót zatwierdzone przez Inspektora nadzoru inwestorskiego i odebrane przez Zamawiającego oraz ceny jednostkowe wynikające z kosztorysu ofertowego bądź zatwierdzonego przez Strony zwaloryzowanego kosztorysu ofertowego, z zastrzeżeniem że kwota wynagrodzenia Wykonawcy za realizację Umowy nie może przekroczyć kwoty, o której mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu powiększonej o 1 % brutto, tj. kwoty 5.675.749,90 zł
2026-07-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane