Budowa ciągów komunikacyjnych, miejsc postojowych i elementów małej architektury w ramach projektu zagospodarowania terenu wokół zamku Lubno
Gmina Czarny Bór
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00324516
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00324516/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-06 11:16
- Lokalizacja
- Czarny Bór, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c7844d66-81a7-4f4f-aa6d-eb205acc4d6e
- Identyfikator
- 8862572974
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00324516 z dnia 2026-07-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ciągów komunikacyjnych, miejsc postojowych i elementów małej architektury w ramach projektu zagospodarowania terenu wokół zamku Lubno
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czarny Bór
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718225
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Główna 18
1.5.2.) Miejscowość: Czarny Bór
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-379
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: infrastruktura@czarny-bor.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.czarny-bor.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/czarny_bor1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa ciągów komunikacyjnych, miejsc postojowych i elementów małej architektury w ramach projektu zagospodarowania terenu wokół zamku Lubno2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c7844d66-81a7-4f4f-aa6d-eb205acc4d6e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00324516
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00018769/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Budowa ciągów komunikacyjnych, miejsc postojowych i elementów małej architektury w ramach projektu zagospodarowania terenu wokół zamku Lubno
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270867
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GKR.271.7.2026.EZ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest projekt zagospodarowania terenu obejmujący m.in. wykonanie:
1) ciągu pieszo-jezdnego o nawierzchni utwardzonej,
2) zjazdu z drogi publicznej,
3) 9 miejsc postojowych o nawierzchni utwardzonej,
4) placu pod zadaszeniem o nawierzchni utwardzonej z kostki brukowej klinkierowej,
5) wycinki drzew kolidujących z inwestycją,
6) wykonanie nasadzeń zastępczych i zieleni,
7) montaż drewnianego zadaszenia i miejsc na rowery oraz montaż innych elementów małej architektury takich jak: kosze na śmieci, ławki, stół, stojaki na rowery, tablica informacyjna z ławką, stacja naprawy rowerów.
Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w dokumentacji projektowej i Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych będących załącznikami nr 12 do SWZ oraz w projektowanych postanowienia umowy – Załącznik nr 11 do SWZ .
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w dniu 1 czerwca 2026r. zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu nr 2026/BZP 00270867 na realizację robót budowlanych pn. „Budowa ciągów komunikacyjnych, miejsc postojowych i elementów małej architektury w ramach projektu zagospodarowania terenu wokół zamku Lubno”. Termin składania ofert ustalono do dnia 17 czerwca 2026 do godz. 12:00. Przed terminem otwarcia ofert Zamawiający na stronie prowadzonego postępowania zamieścił informację, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości: 800.000,00 zł. Zamawiający w dniu 17 czerwca 2026 o godz. 12:05 dokonał otwarcia ofert. W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły dwie oferty z czego najtańsza oferta opiewała na kwotę 1.132.411,80 zł. Oznacza to, że oferta z najniższą ceną znacznie przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Jednocześnie Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia niniejszego postępowania.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1132411,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1375140 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-07-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |