Objęcie nadzorem autorskim i serwisem oprogramowania aplikacyjnego Impuls EVO w SWPZZPOZ w Radomiu
Samodzielny Wojewódzki Publiczny Zespół Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im. dr Barbary Borzym
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00324608
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00324608/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-06 11:37
- Lokalizacja
- Radom, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0a99e13e-b30c-4d0e-ba8c-d1e77d28449e
- Identyfikator
- 9482040243
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00324608 z dnia 2026-07-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Objęcie nadzorem autorskim i serwisem oprogramowania aplikacyjnego Impuls EVO w SWPZZPOZ w Radomiu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Wojewódzki Publiczny Zespół Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im. dr Barbary Borzym
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670204531
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Krychnowicka 1
1.5.2.) Miejscowość: Radom
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-607
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: szpital@szpitalpsychiatryczny.radom.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitalpsychiatryczny.radom.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
szpital@szpitalpsychiatryczny.radom.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Objęcie nadzorem autorskim i serwisem oprogramowania aplikacyjnego Impuls EVO w SWPZZPOZ w Radomiu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0a99e13e-b30c-4d0e-ba8c-d1e77d28449e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00324608
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00183613/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.10 NADZÓR AUTORSKI I SERWIS OPROGRAMOWANIA APLIKACYJNEGO
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Wykonawca - Nexus Polska nie posiada praw autorskich do programu pod nazwą Impuls EVO. Wykonawca - Nexus Polska nie posiada praw autorskich do programu pod nazwą Impuls EVO. Autorskie prawa majątkowe do tego oprogramowania przynależą Forterro Sp. z o. o. z siedzibą w Katowicach – dalej „Forterro”. Nexus Polska posiada natomiast, na podstawie zawartej z Forterro umowy partnerskiej prawo do udzielania sublicencji na oprogramowanie Impuls EVO oraz świadczenie wszelkich usług towarzyszących w tym wdrożeniowych oraz serwisowych. W praktyce Nexus Polska jest także jedynym podmiotem, który realizuje na oprogramowaniu Impuls EVO projekty w ochronie zdrowia rozpowszechniając dedykowany na ten rynek pakiet licencyjny Impuls EVO Med. Nie jest znany żaden przypadek wykonania dostawy systemu Impuls EVO Med. z uwzględnieniem aplikacji Kady-Płace w podmiocie leczniczym przez jakiekolwiek przedsiębiorstwo włączając w to także jego producenta Forterro. cd. w Sekcji IX
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP-232-29/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 175188,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest objęcie nadzorem autorskim i serwisem oprogramowania aplikacyjnego Impuls EVO w SWPZZPOZ w Radomiu
4.5.3.) Główny kod CPV: 72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Nexus Polska Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272093981
7.3.3) Ulica: Szyperska 14
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.5) Kod pocztowy: 61-754
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 415281,16 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-07-01 do 2028-06-30SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
cd. Sekcji III pkt. 3.1.) : Jest to podyktowane okolicznością posiadania przez firmę Nexus Polska unikalnych kompetencji ulokowanych w szczególności w specyficznym obszarze związanym z prawem pracy w ochronie zdrowia oraz koniecznością zapewnienia wymiany danych przez ERP z systemem HIS.W związku z powyższym na rynku nie istnieje żaden inny podmiot, niż Nexus Polska Sp. z o.o. mogący przedłożyć ofertę na usługi serwisowe Impuls EVO.
W tych okolicznościach w przypadku przedmiotu zamówienia obejmującego serwis systemu ERP, spełnione są przewidziane w ustawie PZP przesłanki na zastosowania trybu z wolnej ręki (art. 214 ust. 1 pkt 1a), tj. przyczyna techniczna o obiektywnym charakterze.
| 2026-07-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |