„Budowa parkingu miejskiego przy ul. Towarowej w Czechowicach-Dziedzicach (projekt)”

GMINA CZECHOWICE-DZIEDZICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00324619
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00324619/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-06 11:39
Lokalizacja
Czechowice-Dziedzice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c5541095-de5c-4abe-869f-43e55c4df5ad
Identyfikator
6521713295
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

1 przyznane

CERTIGOS ENGINEERING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRybnik, PL · lot 0
123 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00324619 z dnia 2026-07-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Budowa parkingu miejskiego przy ul. Towarowej w Czechowicach-Dziedzicach (projekt)”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZECHOWICE-DZIEDZICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258121

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Jana Pawła II 1

1.5.2.) Miejscowość: Czechowice-Dziedzice

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-502

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: 32 214 71 14

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.czechowice-dziedzice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czechowice-dziedzice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://czechowice-dziedzice.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa parkingu miejskiego przy ul. Towarowej w Czechowicach-Dziedzicach (projekt)”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c5541095-de5c-4abe-869f-43e55c4df5ad

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00324619

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039667/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.14 Budowa parkingu miejskiego przy ul. Towarowej w Czechowicach-Dziedzicach (projekt)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00220442

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.22.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 81301,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia na zadanie pod nazwą: „Budowa parkingu miejskiego przy ul. Towarowej
w Czechowicach-Dziedzicach (projekt)” obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej budowy parkingu przy ul.
Towarowej w Czechowicach-Dziedzicach na działkach nr 1361/7 i 4899/15 (obręb Czechowice), oraz części działek nr
1361/8 i 4899/18 (obręb Czechowice) stanowiących pas drogowy drogi publicznej ul. Towarowej. Działki nr 1361/7 i 4899/15
przylegają do terenu PKP S.A. (linia kolejowa).
Projekt parkingu obejmuje usytuowanie maksymalnej liczby miejsc postojowych o wymiarach 2,5m x 5,0m oraz wymaganej
ilości miejsc postojowych dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Na całej długości działek inwestycyjnych przebudowie
podlega również chodnik w ciągu ul. Towarowej (do krawężnika). W zachodniej części działki należy przewidzieć
zadaszone stanowiska postojowe dla rowerów parking rowerowy\wiata rowerowa..
Parking o powierzchni ok. 2200 m2 skomunikowany przez wjazd i wyjazd z ul. Towarowej. Miejsca postojowe usytuowane
obustronnie pod kątem 45º do jezdni manewrowej. Jezdnia manewrowa jednokierunkowa o szerokości 3,5m o nawierzchni
mineralno-bitumicznej. Nawierzchnia stanowisk postojowych przepuszczalna np. z kraty betonowej zasypanej kruszywem.
Dokumentacja obejmuje również projekt odwodnienia, oświetlenia, monitoringu wizyjnego i system poboru opłat za
korzystanie z parkingu.
Zakres rzeczowy przedmiotu umowy:
1. Dokumentacja geodezyjna - 5 egz.
2. Dokumentacja geotechniczna - 3 egz.
3. Projekt budowlany - 5 egz.
3.1. Projekt techniczny - 3 egz.
4. Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych - 3 egz.
5. Przedmiar robót - 2 egz.
6. Kosztorys Inwestorski - 2 egz.
7. Wszelkie dokumenty, pozwolenia, opinie i uzgodnienia oraz inne dokumenty, niezbędne do uzyskania pozwolenia na
budowę we właściwym organie administracji architektoniczno-budowlanej.
8. Decyzja o zatwierdzenie projektu budowlanego i udzieleniu pozwoleniu na budowę.
9. Jednokrotne wykonanie w okresie gwarancji na wniosek Zamawiającego aktualizacji wartości robót określonych w
kosztorysie inwestorskim.
10. Pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót w zakresie wszystkich branż objętych dokumentacją projektową.
Opracowania wymienione w pkt. 1-8 dostarczone zostaną również w wersji elektronicznej.
1. Opracowanie wymienione w punkcie 1- 8 – w plikach .pdf;
2. Część rysunkowa opracowań 3 dodatkowo w pliku .dxf. lub .dwg, a część opisowa w wersji edytowalnej doc / xlsx (w
zależności od rodzaju pliku).
3. Opracowanie wymienione w punkcie 5-6 – w plikach .pdf, .ath lub xlsx;
Uwaga:
Wykonawca zobowiązany jest w ramach niniejszego zamówienia do przeprowadzenia w siedzibie Zamawiającego minimum
dwóch konsultacji połączonych z prezentacją przyjętych rozwiązań projektowych.
Szczegółowy zakres usługi zawiera:
− załącznik nr 11 do SWZ – szkic orientacyjny (mapa ul. Towarowa);
− załącznik nr 12 do SWZ – projektowane postanowienia umowy (PPU), które stanowią integralną część specyfikacji
warunków zamówienia.
2. Nazwa i kod Wspólnego Słownika Zamówień: (CPV)
Główny przedmiot:
71322000-1 Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
3. Przedmiotowe środki dowodowe:
Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych w przedmiotowym postępowaniu.
W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub
art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart
technicznych lub innych równoważnych dokumentów potwierdzających, że oferowana oferta/rozwiązania równoważne
spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia.
Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób
równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia), Zamawiający nie będzie wzywał do ich
złożenia/uzupełnienia.
4. Rozwiązania równoważne.
4.1 Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub
szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się
zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych
parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.
4.2 Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego
rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz
rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
4.3 W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji
technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 ustawy Pzp,
Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
5. Wymagania w zakresie zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy art. 95
ustawy Pzp.
Zamawiający nie przewiduje wymogu zatrudnienia osób na umowę o pracę.
Zgodnie z art. 95 ust.1 ustawy Pzp Zamawiający informuje, że w zakresie realizacji zamówienia nie występują czynności,
których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. -
Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.).
6. Warunki dotyczące gwarancji jakości
Zamawiający wymaga udzielenia min. 36 miesięcznej rękojmi na wykonany przedmiot zamówienia, licząc od daty dokonania
przez Strony protokolarnego odbioru końcowego przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 123000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 123000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 123000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Certigos Engineering sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6423233789, REGON: 520542589

7.3.3) Ulica: Brzezińska 8b

7.3.4) Miejscowość: Rybnik

7.3.5) Kod pocztowy: 44-203

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 123000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA

Termin rozpoczęcia: od dnia zawarcia umowy
Termin zakończenia: do 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy
2026-07-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi