Zakup i dostawa komputerów dla Zespołu Szkół Nr 14 działającego na terenie Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy
Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty Praga-Północ m. st. Warszawy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00324778
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00324778/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-06 12:11
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-77dc944f-8216-4066-ba7e-73f177ee512b
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00324778 z dnia 2026-07-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa komputerów dla Zespołu Szkół Nr 14 działającego na terenie Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty Praga-Północ m. st. Warszawy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 006745994
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Targowa 42 lok. 2a
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 03-733
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dbfo.pragapn@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dbfopraga-pn.waw.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/dbfopraga-pn/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Obsługa finansowa publicznych placówek oświatowych
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup i dostawa komputerów dla Zespołu Szkół Nr 14 działającego na terenie Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-77dc944f-8216-4066-ba7e-73f177ee512b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00324778
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00067098/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Zakup i dostawa komputerów dla Zespołu Szkół Nr 14 działającego na terenie Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272451
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DBFO/WPAiZP/ZP/2/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 413715,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Komputery stacjonarne – z 0% VAT (Programiści).Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 42 sztuk - zestawów komputerowych - konstrukcja Tower z 0% VAT wraz z akcesoriami (zasilacz, klawiatura, mysz) i systemem operacyjnym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
30237460-1 - Klawiatury komputerowe
30237200-1 - Akcesoria komputerowe
4.5.5.) Wartość części: 194586,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Komputery stacjonarne – z 0% VAT (Serwer).Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 12 sztuk - zestawów komputerowych - konstrukcja Tower z 0% VAT wraz z akcesoriami (zasilacz, klawiatura, mysz) i systemem operacyjnym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
30237460-1 - Klawiatury komputerowe
30237200-1 - Akcesoria komputerowe
4.5.5.) Wartość części: 76056,00 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Komputery stacjonarne – z 0% VAT (Graficy).Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 21 sztuk - zestawów komputerowych - konstrukcja Tower z 0% VAT wraz z akcesoriami (zasilacz, klawiatura, mysz) i systemem operacyjnym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
30237460-1 - Klawiatury komputerowe
30237200-1 - Akcesoria komputerowe
4.5.5.) Wartość części: 143073,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 254 pkt 2 w zw. z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia w zakresie części I zamówienia, gdyż cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty, w zakresie:
− części I zamówienia: „Komputery stacjonarne – z 0% VAT (Programiści) -
przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 42 sztuk - zestawów komputerowych - konstrukcja Tower z 0% VAT wraz z akcesoriami (zasilacz, klawiatura, mysz) i systemem operacyjnym”,
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielnie zamówienia w zakresie:
Części I zamówienia: „Komputery stacjonarne – z 0% VAT (Programiści) - przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 42 sztuk - zestawów komputerowych - konstrukcja Tower
z 0% VAT wraz z akcesoriami (zasilacz, klawiatura, mysz) i systemem operacyjnym” gdyż cena
lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Oferta Wykonawcy – CEZAR CEZARY MACHNIO I PIOTR GĘBKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ul. Wolność 8 lok. 4, 26-600 Radom, jest jedyną ofertą, która została złożona w zakresie części I zamówienia oraz nie podlega odrzuceniu, ale jej cena
wykonania przedmiotu zamówienia w zakresie:
− części I w wysokości 384 300,00 zł brutto,
przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający wykonał czynności mające na celu sprawdzenie możliwości zwiększenia kwoty, którą może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do wysokości ceny oferty CEZAR CEZARY MACHNIO I PIOTR GĘBKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ul. Wolność 8 lok. 4, 26-600 Radom.
Na podstawie przeprowadzonej analizy planu rzeczowo-finansowego oraz stanu faktycznego zaangażowania środków, zobowiązań oraz dotychczasowego wykonania budżetu Zamawiającego, Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia powyższej kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty CEZAR CEZARY MACHNIO I PIOTR GĘBKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ul. Wolność 8 lok. 4, 26-600 Radom.
W przypadku, gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia oraz nie ma możliwości zwiększenia kwoty na finansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 384300,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 384300,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 254 pkt 2 w zw. z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia w zakresie części II zamówienia, gdyż cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty, w zakresie:
− części II zamówienia: „Komputery stacjonarne – z 0% VAT (Serwer) - przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 12 sztuk - zestawów komputerowych - konstrukcja Tower z 0% VAT wraz z akcesoriami (zasilacz, klawiatura, mysz) i systemem operacyjnym”.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielnie zamówienia w zakresie:
części II zamówienia: „Komputery stacjonarne – z 0% VAT (Serwer) - przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 12 sztuk - zestawów komputerowych - konstrukcja Tower z 0% VAT wraz z akcesoriami (zasilacz, klawiatura, mysz) i systemem operacyjnym” gdyż cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Oferta Wykonawcy – CEZAR CEZARY MACHNIO I PIOTR GĘBKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ul. Wolność 8 lok. 4, 26-600 Radom, jest jedyną ofertą, która została złożona w zakresie części I zamówienia oraz nie podlega odrzuceniu, ale jej cena
wykonania przedmiotu zamówienia w zakresie:
− części II w wysokości 157 200,00 zł brutto,
przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający wykonał czynności mające na celu sprawdzenie możliwości zwiększenia kwoty, którą może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do wysokości ceny oferty CEZAR CEZARY MACHNIO I PIOTR GĘBKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ul. Wolność 8 lok. 4, 26-600 Radom.
Na podstawie przeprowadzonej analizy planu rzeczowo-finansowego oraz stanu faktycznego zaangażowania środków, zobowiązań oraz dotychczasowego wykonania budżetu Zamawiającego, Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia powyższej kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty CEZAR CEZARY MACHNIO I PIOTR GĘBKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ul. Wolność 8 lok. 4, 26-600 Radom.
W przypadku, gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia oraz nie ma możliwości zwiększenia kwoty na finansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 157200,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 157200,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
1. Zgodnie z art. 254 pkt 2 w zw. z art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia w zakresie części III zamówienia, gdyż nie złożono żadnej oferty w zakresie:
− części III zamówienia: „Komputery stacjonarne – z 0% VAT (Graficy) - przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 21 sztuk - zestawów komputerowych - konstrukcja Tower z 0% VAT wraz z akcesoriami (zasilacz, klawiatura, mysz) i systemem operacyjnym”.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielnie zamówienia w zakresie:
Części III zamówienia: „Komputery stacjonarne – z 0% VAT (Graficy) - przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 21 sztuk - zestawów komputerowych - konstrukcja Tower z 0% VAT wraz z akcesoriami (zasilacz, klawiatura, mysz) i systemem operacyjnym”, gdyż w przedmiotowym postępowaniu w części III nie złożono żadnej oferty.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-07-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |