Wykonanie prac remontowych elewacji budynku Sądu Okręgowego w Bydgoszczy oraz Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Południe położonego przy ulicy Nowy Rynek 10 w Bydgoszczy

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00324828
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00324828/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-06 12:20
Lokalizacja
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0db6e56c-4aaf-46dc-807b-295acbc211f9
Identyfikator
9531100905
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneTynkowanieRoboty malarskieRoboty renowacyjneStolarka drewnianaRoboty w zakresie podłóg drewnianych

Wykonawcy

1 przyznane

WEZAMBUD BUDOWNICTWO Sp. z o. o.Żnin, PL · lot 0
809 108,22 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00324828 z dnia 2026-07-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie prac remontowych elewacji budynku Sądu Okręgowego w Bydgoszczy oraz Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Południe położonego przy ulicy Nowy Rynek 10 w Bydgoszczy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000321454

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wały Jagiellońskie 2

1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz

1.5.3.) Kod pocztowy: 85-131

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: marcin.narewski@bydgoszcz.so.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.bydgoszcz.so.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1305676

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie prac remontowych elewacji budynku Sądu Okręgowego w Bydgoszczy oraz Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Południe położonego przy ulicy Nowy Rynek 10 w Bydgoszczy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0db6e56c-4aaf-46dc-807b-295acbc211f9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00324828

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00142202/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Remont elewacji i drzwi głównych do budynku Sądu Okręgowego i Prokuratury Rejonowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275793

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.261.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac remontowych elewacji budynku Sądu Okręgowego w Bydgoszczy oraz Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Południe położonego przy ulicy Nowy Rynek 10 w Bydgoszczy, w zakres którego wchodzą w szczególności:
1. roboty remontowe elewacji, na które składają się w szczególności:
- wykonanie prac remontowych zabytkowej elewacji frontowej (elewacja tynkowana posiadająca elementy sztukaterii),
- wykonanie prac remontowych cokołu z piaskowca znajdującego się na elewacji frontowej,
- wykonanie prac remontowych elewacji bocznych (elewacje boczne docieplone styropianem, posiadające tynk cienkowarstwowy),
UWAGA: Wycenę tego elementu oferty należy wykonać zgodnie z projektem architektoniczno-budowlanym remontu elewacji budynku Sądu Okręgowego oraz Prokuratury Rejonowej w Bydgoszczy przy ulicy Nowy Rynek 10 opracowanym w maju 2024 roku przez mgr inż. Zofię Wernerowską-Frąckiewicz, programem konserwacji-restauracji elewacji budynku Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe opracowanym przez Piotra Maćko oraz przedmiarem robót.
2. prace remontowo-konserwatorskie w budynku, na które składają się w szczególności:
a) prace remontowo-konserwatorskie głównych drzwi wejściowych do budynku:
UWAGA:
 wycenę tego elementu oferty należy wykonać zgodnie z programem prac konserwatorskich drzwi głównego wejścia oraz konstrukcji schodów klatki schodowej Sądu Okręgowego i Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe opracowanym w 2025 roku przez Piotra Maćko (w szczególności: pkt. 8.0 I „Drzwi Głównego Wejścia” oraz pkt. IA „Elementy metalowe”) oraz dokonaną wizją lokalną;
 w związku z koniecznością wykonania prac konserwatorsko-restauratorskich remontowanej stolarki drzwiowej drzwi głównych do budynku w warunkach warsztatowych, w koszcie oferty należy przewidzieć wykonanie, montaż oraz utrzymanie w ciągłej sprawności:
- tymczasowych drewnianych głównych drzwi z możliwością stałego zamknięcia: skrzydło drzwiowe powinno być wykonane w ramie z litego drewna (skrzydło drzwiowe może posiadać wewnętrzną płycinę np. z gładkiej płyty drewnianej wodoodpornej, płyta nie może stwarzać zagrożenia uszkodzenia ciała petentów, w szczególności drzazg, zadziorów, etc.) oraz posiadać bezpieczne krawędzie, z uwagi na bardzo duży ruch petentów i konieczność zachowania bezpieczeństwa ich użytkowania; drzwi powyższe powinny posiadać patentowy zamek drzwiowy umożliwiający ich skuteczne zamknięcie, szyldy, klamkę oraz samozamykacz; szerokość skrzydła czynnego: min. 1 m;
- tymczasowa stolarka drzwiowa powinna być pomalowana farbą do drewna / lakierem w ciemnym kolorze (wymagane malowanie dwustronne).
b) prace remontowo-konserwatorskie drewnianej klatki schodowej:
- wykonanie prac remontowych drewnianej klatki schodowej między parterem, a spocznikiem międzypiętrowym (jeden bieg schodowy); UWAGA: wymianie podlegają nakładki dębowe na wszystkich stopniach schodowych pomiędzy parterem a ww. spocznikiem, renowacji podlegają w szczególności wszystkie podstopnice cynkowe i konstrukcja drewniana schodów;
UWAGA: Wycenę tego elementu oferty należy wykonać zgodnie z programem prac konserwatorskich (w szczególności pkt. 8.0. II „Klatka schodowa” oraz pkt. II.A. „Elementy stalowe”). W pozycji uwzględnić prace renowacyjne klatki schodowej pomiędzy parterem a spocznikiem na I piętrze. Nie uwzględniać kosztów prac renowacyjnych klatki powyżej spocznika;
- wykonanie prac remontowo-konserwatorskich drzwi hallu na parterze (2 sztuki) oraz boazerii znajdującej się w wejściu do budynku
UWAGA: Wycenę tego elementu oferty należy wykonać zgodnie z programem prac konserwatorskich (w szczególności pkt. 8.0. III. „Drzwi hallu i boazerie”).
3. Kompletną ofertę należy przygotować na podstawie przedmiotowej SWZ oraz następujących dokumentów:
a) projektu architektoniczno-budowlanego remontu elewacji budynku Sądu Okręgowego oraz Prokuratury Rejonowej w Bydgoszczy przy ulicy Nowy Rynek 10 opracowanego w maju 2024 roku przez mgr inż. Zofię Wernerowską-Frąckiewicz,
b) programu prac konserwacji-restauracji elewacji budynku Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Południe opracowanego w 2023 roku przez Piotra Maćko,
c) programu prac konserwatorskich drzwi głównego wejścia oraz konstrukcji schodów klatki schodowej Sądu Okręgowego i Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe opracowanego w 2025 roku przez Piotra Maćko,
d) załączonych przedmiarów robót:
- dot. robót remontowych elewacji, tj. wyszczególnionych w pkt. 1,
- dot. prac remontowo-konserwatorskich, tj. wyszczególnionych w pkt. 2
e) łączna cena oferty winna wynikać z cen jej elementów składowych wyszczególnionych w formularzu ofertowym, do których należą ceny wykonania prac remontowych / konserwatorskich:
- elewacji,
- zewnętrznych drzwi wejściowych,
- boazerii i 2 szt. drzwi hallu na parterze,
- wewnętrznych schodów drewnianych (ze spocznikiem włącznie).
4. Istotne uwagi niezbędne do uwzględnienia przez wykonawców związane z kalkulacją ceny oferty:
a) załączony projekt architektoniczno-budowlany obejmuje większy zakres prac, tj. m.in. remont elewacji od strony południowej budynku, natomiast załączony przedmiar robót nie obejmuje nakładów związanych z powyższymi robotami i nie należy uwzględniać ich w ofercie.
5. Dokładny opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach wskazanych w Rozdziale III pkt. 10 – 12 SWZ – Wykonawcy winni przygotować swoje oferty w oparciu o treść wskazanych tam dokumentów!
6. Wykonawca winien zrealizować zamówienie w oparciu o ww. dokumenty oraz zgodnie z:
- zapisami ppkt. 1-4 powyżej,
- warunkami zawartymi w pozwoleniu na budowę,
- warunkami technicznymi i prawem budowlanym,
- obowiązującymi normami i krajową / europejską oceną techniczną,
- zasadami rzetelnej wiedzy technicznej i sztuką budowlaną,
a także z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników określonych w powszechnie obowiązujących w tym zakresie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej przepisach prawa – w szczególności: konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych z dnia 13 grudnia 2006 r., ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, które w szczególności polegają na (jeżeli dotyczy):
- pozbawieniu okolic wejścia do WC dla niepełnosprawnych przeszkód w rodzaju słupków, koszy na śmieci, donic, barierek, ławek (takie przeszkody ograniczają możliwość przejeżdżania osobom na wózkach, a dla osób niewidomych mogą stanowić zagrożenie),
- oznaczeniu kontrastem i fakturą dojścia oraz wejścia do WC dla niepełnosprawnych,
- likwidacji / niewstawianiu progu w drzwiach do WC dla niepełnosprawnych w celu umożliwienia wjazdu osobom na wózku / wejścia osobom poruszającym się przy pomocy przyrządów rehabilitacyjnych / ułatwiających poruszanie (balkoniki, chodziki, podpórki, ambonki, o kulach) / niewidomym (niedowidzącym),
- likwidacji / niemontowaniu jakichkolwiek innych przeszkód utrudniających dostęp do WC dla niepełnosprawnych w celu ułatwienia dostępu do pomieszczenia osobom wskazanym w tiret trzecim
oraz – w przypadku jakichkolwiek trudności / problemów w zrealizowaniu ww. wymagań, jakie stwierdzone zostaną na etapie realizacji zamówienia (w szczególności: rozbieżności dokumentacji projektowej z ww. wymaganiami) – Wykonawca zobowiązuje się niezwłocznie poinformować o tym fakcie Zamawiającego w celu wspólnego wypracowania rozwiązania w tym zakresie (w szczególności z udziałem osób wskazanych w §12 projektu umowy stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ oraz autora dokumentacji projektowej).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45422100-2 - Stolarka drewniana

45432114-6 - Roboty w zakresie podłóg drewnianych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 809108,22 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 809108,22 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 809108,22 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): WEZAMBUD BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: WEZAMBUD Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 520954100

7.3.4) Miejscowość: Żnin

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 809108,22 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane