Zaprojektowanie i wykonanie prac budowlanych dotyczących budowy elementów zintegrowanego węzła przesiadkowego przy ulicy Gnieźnieńskiej w Wągrowcu

Gmina Miejska Wągrowiec

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00325193
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00325193/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-06 13:36
Lokalizacja
Wągrowiec, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5e40687e-1dc0-496c-bf18-a887c89b2797
Identyfikator
7661972436
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanychWykonywanie konstrukcji dachowychRoboty konstrukcyjne z wykorzystaniem staliRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

SEBASTIAN KACZMARCZYKPotasze, PL · lot 0
2 943 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00325193 z dnia 2026-07-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie prac budowlanych dotyczących budowy elementów zintegrowanego węzła przesiadkowego przy ulicy Gnieźnieńskiej w Wągrowcu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Wągrowiec

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791282

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościuszki 15a

1.5.2.) Miejscowość: Wągrowiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-100

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.5.7.) Numer telefonu: 672680332

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wagrowiec.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wagrowiec.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1279438

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zaprojektowanie i wykonanie prac budowlanych dotyczących budowy elementów zintegrowanego węzła przesiadkowego przy ulicy Gnieźnieńskiej w Wągrowcu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5e40687e-1dc0-496c-bf18-a887c89b2797

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00325193

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00021261/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Zaprojektowanie i wykonanie prac budowlanych dotyczących budowy elementów zintegrowanego węzła przesiadkowego przy ulicy Gnieźnieńskiej w Wągrowcu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie inwestycyjne realizowane w ramach projektu: „Budowa elementów zintegrowanego węzła przesiadkowego przy ulicy Gnieźnieńskiej w Wągrowcu wraz z działaniami informacyjno-promocyjnymi”, FEWP.03.01-IZ.00-0006/25.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00173705

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SZ.271.7.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego w formule zaprojektuj
i wybuduj pn. „Budowa elementów zintegrowanego węzła przesiadkowego przy ulicy Gnieźnieńskiej w Wągrowcu”. Realizacja zadania inwestycyjnego przewidziana jest na działkach o nr 3385, 3386, 3379, 3377/1 i 3377/2 – obręb Wągrowiec, zlokalizowanych w Wągrowcu w okolicy ul. Gnieźnieńskiej. Elementy zintegrowanego węzła przesiadkowego będą stanowiły uzupełnienie infrastruktury towarzyszącej dla odrębnej inwestycji polegającej na budowie peronu na nowym przystanku osobowym Wągrowiec Południowy (nazwa robocza) dla zadania pn.: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 356 na odcinku Wągrowiec – Gołańcz – granica województwa”.
2. Zadanie przewiduje, że w ramach „Budowy elementów zintegrowanego węzła przesiadkowego przy ulicy Gnieźnieńskiej” należy zaprojektować oraz wybudować:
1) parking – zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami, w tym także konieczność oznakowania drogi pożarowej, placu manewrowego pożarowego, miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych, bezpiecznych miejsc parkingowych dla rodziców/opiekunów dzieci, na działce o nr ew. 3385 i 3386 należących do Gminy Miejskiej Wągrowiec;
2) ciąg pieszo - rowerowy od ul. Berdychowskiej do projektowanego przystanku autobusowego na ul. Gnieźnieńskiej;
3) włączenie parkingu (zjazd) z drogą wojewódzką nr DW190;
4) zatokę dla autobusów oraz przystanek autobusowy od strony planowanego parkingu oraz przystanek autobusowy od strony cmentarza (działka nr 3379 – będąca własnością Województwa Wielkopolskiego – droga nr 190). Wiaty przystankowe wyposażone w system informacji pasażerskiej kompatybilny z istniejącym, którego operatorem jest Zakład Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Wągrowcu (wiata wyposażona w tablicę informacyjną celem informowania pasażera o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu na przystanek, z informacją o numerze linii oraz czasie zliczanym od 10 min. w tył, np. (linia 6 za 10 min – 5 min 3 min – 1 min). Tablica zasilana z paneli fotowoltaicznych zainstalowanych na dachu przystanku z podtrzymywaniem zasilania poprzez akumulatory żelowe, dla optymalnego zarządzania energią na przystankach zamontować czujniki obecności pasażerskiej, co spowoduje załączenie tablicy tylko wtedy, gdy zostanie wykryta obecność osoby oczekującej na autobus;
5) system kanalizacji deszczowej odprowadzającej wodę z parkingu/ system rozsączenia wód opadowych/nawierzchnię przepuszczalną;
6) sieć oświetlenia parkingu;
7) wiatę dla rowerów wraz ze stacją samoobsługowej naprawy rowerów;
8) stację ładowania samochodów elektrycznych;
9) system monitoringu terenu wpiętego do centralnego systemu Miasta;
10) kompletnego Systemu Pobierania Opłat na parkingu, urządzeń poboru opłat wraz z infrastrukturą;
11) dojścia do peronów oraz przystanku kolejowego, który zostanie wybudowany w ramach modernizacji linii kolejowej nr 356 i powstanie tam przystanek kolejowy „Wągrowiec Południe”;
12) zagospodarowania całego terenu, łącznie z nasadzeniami drzew i krzewów,
13) likwidację wszelkich kolizji (w tym min. usunięcie drzew i krzewów)
14) opracowanie i wprowadzenie projektu stałej organizacji ruchu, (wykonanie oznakowania poziomego i pionowego);
15) wyniesione i doświetlone przejścia dla pieszych na ul. Gnieźnieńskiej;
16) przejście dla pieszych na ul. Berdychowskiej;

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45212300-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2943000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4466389,53 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2943000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KOSOX Sebastian Kaczmarczyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7771276904

7.3.3) Ulica: Kwiatowa

7.3.4) Miejscowość: Potasze

7.3.5) Kod pocztowy: 62-005

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Roboty ziemne, konstrukcja nawierzchni parkingu, dróg, chodników, ciągu pieszo-rowerowego, zjazdu, elementy dróg - BIEGS-BUD Dariusz Biegański

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2943000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane