„Zakup wraz z dostawą nowego samochodu ciężarowego do przewozu odpadów z zabudową bramową”
ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00325213
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00325213/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-06 13:38
- Lokalizacja
- Zawiercie, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3d45428c-5eae-4952-b0e3-c192c075f833
- Identyfikator
- 6490001405
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00325213 z dnia 2026-07-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Zakup wraz z dostawą nowego samochodu ciężarowego do przewozu odpadów z zabudową bramową”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 270198636
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Podmiejska 53
1.5.2.) Miejscowość: Zawiercie
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-400
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia_publiczne@zgkzawiercie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgkzawiercie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3d45428c-5eae-4952-b0e3-c192c075f8331.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Zakup wraz z dostawą nowego samochodu ciężarowego do przewozu odpadów z zabudową bramową”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3d45428c-5eae-4952-b0e3-c192c075f833
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00325213
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00283920
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZGK.ZP.05/2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 530037,25 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą fabrycznie nowego specjalistycznego samochodu ciężarowego z zabudową bramową (typu bramowiec) do odbioru i transportu odpadów.
PODWOZIE POJAZDU:
CHARAKTERYSTYKA - SPECYFIKACJA TECHNICZNA PODWOZIA - (1 sztuka)
1) Typ podwozia: dwuosiowy 4x2
2) Podwozie fabrycznie nowe rok produkcji 2025 lub 2026 - max. przebieg 500 km
3) Rozstaw osi: 3500-3750 mm,
4) Dopuszczalna masa całkowita min.18 000kg
5) Nośność przedniego zawieszenia min. 7500Kg
6) Nośność tylnego zawieszenia min. 11 500kg
7) Zawieszenie :
a) przednie – resory paraboliczne lub pneumatyczne,
b) tylne - pneumatyczne,
8) Przedni i tylni stabilizator
9) Sterowanie zawieszeniem pneumatycznym z pilota.
10) Silnik wysokoprężny o mocy min 250 KM
11) Norma emisji spalin min. Euro 6,
12) Pojemność silnika min. 6800 cm3,
13) Skrzynia biegów automatyczna lub zautomatyzowana ,
14) Chłodnica oleju skrzyni biegów
15) Przystawka odbioru mocy przystosowana do napędu zabudowy,
16) Kolor kabiny biały lub zielony
17) Kabina dwu miejscowa
18) Światła do jazdy dziennej
19) Lampy w drzwiach oświetlające stopnie wejściowe
20) Zawieszenie kabiny mechaniczne,
21) Fotel kierowcy amortyzowany z pasem bezpieczeństwa
22) Fotel pasażera wyposażony w pas bezpieczeństwa,
23) Kierownica po lewej stronie z możliwością regulacji położenia,
24) Podgrzewanie i elektrycznie regulowane główne lusterka zewnętrzne prawe i lewe
25) Elektrycznie podnoszenie szyb,
26) Zewnętrzna osłona przeciwsłoneczna oraz wewnętrzna słoneczna od strony kierowcy
27) Szyba przednia podgrzewana wraz z blendą przeciwsłoneczną (plastikowa lub akrylowa osłona nad szybą) lub paskiem przeciwsłonecznym (przyciemniająca folia naklejana na górną część przedniej szyby).
28) System ABS,ASR
29) Immobilaizer
30) Tempomat,
31) Klimatyzacja
32) Radio fabryczne z funkcją Bluetooth z trybem głośnomówiącym i sterowaniem przy kierownicy.
33) 2 akumulatory min. 155Ah,
34) Alternator min 110A
35) Wyłącznik akumulatorów
36) Centralny zamek.
37) Tachograf cyfrowy z ważną legalizacją.
38) Hamulce tarczowe osiach przedniej i tylnej
39) Obręcze stalowe kół z oponami w rozmiarze R 22,5 renomowanego producenta
40) Zbiornik paliwa min. 190 litrów.
41) Zbiornik AdBlue min. 30 litrów.
42) Blokada mechanizmu różnicowego tylnego mostu,
43) Trójkąt ostrzegawczy, apteczka, gaśnica, kpl. kluczy z podnośnikiem min. 10 ton
44) Min. jeden klin zabezpieczający pojazd przed przemieszczaniem na terenie pochyłym,
45) Przedni zaczep holowniczy.
46) Sygnał dźwiękowy biegu wstecznego.
47) Tylna ściana kabiny kierowcy z oknem po środku.
48) Belka ostrzegawcza elektroniczna, światła migające w kolorze pomarańczowym, pomiędzy światłami napis podświetlany „ZGK ” i/lub logo dostarczone przez zamawiającego.
49) Koło zapasowe (może być dołączone luzem)
50) Przewód do pompowania kół
51) Filtr powietrza suchy za kabiną kierowcy.
52) Przedni zderzak i stopnie metalowe.
53) Pojazd krajowy typu budowlanego.
ZABUDOWA POJAZDU:
CHARAKTERYSTYKA URZĄDZENIA BRAMOWEGO (1 sztuka):
1) Urządzenie fabrycznie nowe - rok produkcji 2025 lub 2026
2) Obciążenie nominalne ramion z poziomu jezdni min. 12000kg
3) Obciążenie nominalne ramion całkowicie rozłożonych z poziomu jezdni min. 8000 kg
4) Szerokość między ramionami min. 2100 mm
5) Szerokość między górnymi zawiesiami min. 2000 mm
6) Pomost załadunkowy o dł. min. 3600 mm
7) Drabinka boczna
8) Podłoga aluminiowa lub stalowa z ogranicznikami kontenera
9) Łańcuchy podnoszące z możliwością skracania – 4sztuki
10) Pompa hydrauliczna wielotłoczkowa
11) Pojedynczy hak sterowany pneumatyczne ( blokada kontenera przy wywrocie ) oraz dwa łańcuchy z hakami
12) Dwa ramiona podnoszące jednocześnie teleskopowane hydrauliczne – max. zasięg 4400 mm
13) Dwie nogi podporowe z płaską powierzchnią styku z podłożem
14) Sterowanie urządzeniem z wnętrza kabiny i z lewej strony pojazdu oraz z pilota wraz z uchwytem i ładowarką .
15) Pojedynczy sterownik wysięgnika teleskopowego i nóg podporowych
16) Skok ramion teleskopowych min. 1300 mm
17) Uchwyty do mocowania łańcuchów zamontowane na platformie; min. 3 na stronę
18) Deklaracja zgodności WE
19) Skrzynka narzędziowa
20) Dodatkowe oświetlenie robocze – min 2 punkty świetlne oświetlające urządzenie bramowe, zamontowane na ścianie grodziowej (nie na kabinie).
21) Masa własna zabudowy max. 3300kg
22) Ważne badania UDT
Opis przedmiotu zamówienia w załączniku nr 2 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 34144000-8 - Pojazdy silnikowe specjalnego zastosowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34144510-6 - Pojazdy do transportu odpadów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 614454,63 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 614454,63 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 614454,63 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SHN-PRESS Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8971727826
7.3.3) Ulica: Jemiołowa 8
7.3.4) Miejscowość: Stanowice
7.3.5) Kod pocztowy: 55-200
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-03
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 614454,63 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
| 2026-07-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |