Powt. podobnych robót budow. do zamówienia podst. pn.: Bieżące utrzym. oznak. pionowego oraz urz bezp. ruchu drogowego wraz z wpr. zmian w stałych organ. ruchu na terenie m. Sz-n w l. 2026-2028.
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00325714
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00325714/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-06 14:53
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0d97df1e-b619-4d29-a99a-73208b83ac99
- Identyfikator
- 8522596059
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00325714 z dnia 2026-07-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Powt. podobnych robót budow. do zamówienia podst. pn.: Bieżące utrzym. oznak. pionowego oraz urz bezp. ruchu drogowego wraz z wpr. zmian w stałych organ. ruchu na terenie m. Sz-n w l. 2026-2028.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 321165698
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Klonowica 5
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 71-241
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zditm@zditm.szczecin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zditm.szczecin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0d97df1e-b619-4d29-a99a-73208b83ac991.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Powt. podobnych robót budow. do zamówienia podst. pn.: Bieżące utrzym. oznak. pionowego oraz urz bezp. ruchu drogowego wraz z wpr. zmian w stałych organ. ruchu na terenie m. Sz-n w l. 2026-2028.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0d97df1e-b619-4d29-a99a-73208b83ac99
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00325714
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7) w zw. z art. 305 pkt 1) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Pzp, Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.
W wyniku przeprowadzonego postępowania w trybie podstawowym bez negocjacji Zamawiający udzielił w dniu 30.10.2025 r. zamówienia publicznego Wykonawcy: GEO-LAB Sp. z o.o. Sp. Komandytowa, ul. Chłopska 29, 70-781 Szczecin , Umowa nr ZDiTM/175/2022.
W ogłoszeniu o zamówieniu nr 2025/BZP 00420831 z dnia 12.09.2025 r. oraz w specyfikacji warunków zamówienia (nr sprawy: DZP/57/TP/2025)
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP/23/WR/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Bieżące utrzymanie oznakowania pionowego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz z wprowadzaniem zmian w stałych organizacjach ruchu na terenie miasta Szczecin w latach 2026-2028 r. (dotyczy zamówienia podstawowego objętego umową nr ZDiTM/121/2025 z dnia 30.10.2025 r.)”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Art. 255 pkt 8 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.):„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli
w trybie zamówienia z wolnej ręki negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego”.
Uzasadnienie faktyczne:
Pierwsza tura negocjacji nie przyniosła porozumienia, ponieważ zaoferowane przez Wykonawcę ceny jednostkowe były zbyt wysokie
i przekraczały możliwości finansowe Zamawiającego.
W związku z tym podjęto próbę kontynuacji procedury i skierowano do Wykonawcy drugie zaproszenie do negocjacji. W wyznaczonym terminie Wykonawca nie odpowiedział na zaproszenie oraz nie przesłał wymaganych dokumentów. W efekcie ponowne negocjacje nie mogły zostać przeprowadzone, co uniemożliwiło zawarcie umowy.
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7) w zw. z art. 305 pkt 1) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.W wyniku przeprowadzonego postępowania w trybie podstawowym bez negocjacji Zamawiający udzielił w dniu 30.10.2025 r. zamówienia publicznego Wykonawcy:
GEO-LAB Sp. z o.o. Sp. Komandytowa
ul. Chłopska 29
70-781 Szczecin
Umowa nr ZDiTM/175/2022.
W ogłoszeniu o zamówieniu nr 2025/BZP 00420831 z dnia 12.09.2025 r. oraz w specyfikacji warunków zamówienia (nr sprawy: DZP/57/TP/2025) Zamawiający przewidział, możliwość udzielenia zamówień podobnych,
o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych, polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych
z przedmiotem zamówienia podstawowego, do 200 % wartości szacunkowej zamówienia podstawowego. Podstawą ustalenia warunków realizacji zamówienia podobnego będzie umowa podstawowa oraz przeprowadzone z Wykonawcą negocjacje.
| 2026-07-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |