Przebudowa budynku I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach, w celu dostosowania do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych."
I Liceum Ogolnoksztalcace Dwujezyczne im. E. Dembowskiego
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00325962
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00325962/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-06 18:28
- Lokalizacja
- Gliwice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-de56e76c-1617-437e-8cc5-c4675ed8de86
- Identyfikator
- 6312326039
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00325962 z dnia 2026-07-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa budynku I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach, w celu dostosowania do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych."
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: I Liceum Ogolnoksztalcace Dwujezyczne im. E. Dembowskiego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000721350
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zimnej Wody 8
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32/231 47 32
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@lo1.gliwice.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lo1.gliwice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-de56e76c-1617-437e-8cc5-c4675ed8de861.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa budynku I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach, w celu dostosowania do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych."2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-de56e76c-1617-437e-8cc5-c4675ed8de86
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00325962
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00014151/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja (dostosowanie) budynku I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. E. Dembowskiego w Gliwicach do wymagań ochrony przeciwpożarowej, IV etap
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00281614
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: LO1.26.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 723862,90 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zamówieniem publicznym objęte są roboty budowlane związane z częściową przebudową budynku I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach, w celu dostosowania do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych." przy ul. Zimnej Wody 8.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w :
- załącznikach nr 6.1. SWZ - dokumentacji projektowej:
- specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiących załącznik nr 6.2 do SWZ;
- przedmiarach robót stanowiących załącznik nr 6.3 do SWZ.
Zakres rzeczowy robót ujęty w przedmiarach robót należy traktować jako orientacyjny, Wykonawca uwzględni w ofercie całość robót niezbędnych do prawidłowego wykonania zmówienia, zgodnie z dokumentacją projektową, w tym roboty, które nie zostały wyszczególnione w przedmiarach robót a są konieczne do realizacji przedmiotu umowy zgodnie z oczekiwaniami Zamawiającego, "sztuką budowlaną", wiedzą inżynierską i obowiązującymi przepisami.
Ze względu na charakter obiektu w obrębie, którego będą prowadzone roboty remontowo-budowlane Zamawiający oczekuje od wykonawcy doświadczenia w prowadzeniu robót remontowo-budowlanych w czynnych placówkach oświatowych.
W celu zapoznania się z istniejącym układem komunikacyjnym, planowanym miejscem prowadzenia i zakresem planowanych robót objętych postępowaniem, Zamawiający wymaga odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej i ustala terminy wizji na dzień 18.06.2026 godz. 12:00-13:30 i wymaga złożenia z oferta potwierdzenia o jej odbyciu wg wzoru załącznika do SWZ. W przypadku braku odbycia wizji Zamawiający odrzuci oferty Wykonawcy zgodnie z art. 226 ust.1 pkt.18 ustawy Pzp. W przypadku wykonawców występujących wspólnie, wymagane jest aby przynajmniej jeden z Wykonawców uczestniczył w wizji.
Wykonawca, dodatkowo w ramach realizacji przedmiotu zamówienia podejmie niezbędne działania w celu ochrony mienia placówki. W tym celu m. in. zabezpieczy w miarę możliwości sąsiadujące obiekty i pomieszczenia przed negatywnym oddziaływaniem w trakcie realizacji robót i na bieżąco będzie utrzymywał porządek.
Ze względów organizacyjnych Zamawiający przewidział możliwość realizacji zamówienia wyłącznie w sposób nie kolidujący z funkcjonowaniem placówki.
W ramach prac związanych z realizacją zamówienia, Wykonawca zobowiązany będzie do uzyskania niezbędnych wymaganych decyzji lub uzgodnień związanych np. z dojazdem, wyłączeń zasilania itp.
Przedstawione w ww. dokumentach wskazania na urządzenia techniczne i materiały z podaniem producenta należy traktować jako odniesienie do oczekiwanych przez zamawiającego parametrów technicznych i użytkowych i przykładowe ze względu na zasady ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 z póz. zm. ).
Oznacza to, ze wykonawcy mogą zaproponować inne niż wyszczególnione w dokumentacji rozwiązania z zachowaniem odpowiednich równoważnych parametrów technicznych dla osiągniecia oczekiwanej funkcjonalności zakresu będącego przedmiotem zamówienia po zaakceptowaniu zmian materiałowych przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45214200-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie Prawne:Art. 255
3)Zamawiajacy uniewaznia postepowanie o udzielenie zamówienia, jezeli:
cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najnizsza cena
przewyzsza kwote, która zamawiajacy zamierza przeznaczyc
na sfinansowanie zamówienia, chyba ze zamawiajacy moze
zwiekszyc te kwote do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;
Faktyczne:
Do terminu składnia ofert wpłyneła jedna oferta. Cena oferty przewyzszała
kwote, jaka zamawiajacy planuje przeznaczyc na sfinansowanie
zamówienia, jednoczesnie niemozliwym jest zwiekszenie przez
zamawiajacego tejze kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1377620,91 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1377620,91 PLN
| 2026-07-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |