Modernizacja i rewitalizacja zabytkowego kompleksu przy ul. Narutowicza 60 w Łodzi ..., w formule „zaprojektuj i wybuduj”
UNIWERSYTET MEDYCZNY W ŁODZI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00326114
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00326114/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-07 07:53
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-71dfa681-67c0-4cd3-8397-e4283978f90d
- Identyfikator
- 7251843739
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00326114 z dnia 2026-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja i rewitalizacja zabytkowego kompleksu przy ul. Narutowicza 60 w Łodzi ..., w formule „zaprojektuj i wybuduj”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET MEDYCZNY W ŁODZI
1.3.) Oddział zamawiającego: UMed w Łodzi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 473073308
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Kościuszki 4
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-419
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: krzysztof.palaszewski@umed.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://umed.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13008911.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja i rewitalizacja zabytkowego kompleksu przy ul. Narutowicza 60 w Łodzi ..., w formule „zaprojektuj i wybuduj”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-71dfa681-67c0-4cd3-8397-e4283978f90d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00326114
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043745/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Rewitalizacja budynku Collegium Anatomicum N60 Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedsięwzięcie pt. "Rewitalizacja kompleksu przy Narutowicza 60 w Łodzi, z przeznaczeniem na Centrum Inicjatyw Prozdrowotnych i Społecznych" dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027”.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00220288
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/13/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia niniejszego postępowania jest: Wykonanie prac modernizacyjnych zewnętrznych Budynku Collegium Anatomicum wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego, remontem i wyposażeniem wybranych pomieszczeń, przeznaczonych na Muzeum Multimedialne i Centrum Inicjatyw, w formule zaprojektuj i wybuduj, w ramach projektu „Rewitalizacja kompleksu przy ul. Narutowicza 60 w Łodzi, z przeznaczeniem na Centrum Inicjatyw Prozdrowotnych i Społecznych”
Zadanie planowane jest do realizacji w ramach inwestycji:
Przedsięwzięcie pt. "Rewitalizacja kompleksu przy Narutowicza 60 w Łodzi, z przeznaczeniem na Centrum Inicjatyw Prozdrowotnych i Społecznych" dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027”.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – stanowi:
1) Program funkcjonalno-użytkowy - Załącznik nr 2.1 do SWZ – PFU;
2) Wymagania dla koncepcji wielobranżowej - Załącznik nr 2.2 do SWZ;
3) Opis funkcjonalności CIPIS - Załącznik nr 2.3 do SWZ;
4) Opis funkcjonalności MMUM - Załącznik nr 2.4 do SWZ;
5) Wytyczne dotyczące standardów IT w pomieszczeniach UM - Załącznik nr 2.5 do SWZ;
6) Kwerenda archiwalna Collegium Anatomicum Narutowicza 60 - Załącznik nr 2.6 do SWZ;
7) Ekspertyza ppoż oraz stanu technicznego konstrukcji CA60 - Załącznik nr 2.7 do SWZ;
8) Badania konserwatorskie wnętrza budynku CA60 - Załącznik nr 2.8 do SWZ;
9) Bezpieczeństwo - Załącznik nr 2.9 do SWZ;
10) Specyfikacja wyposażenia N60 - Załącznik nr 2.10 do SWZ;
11) Wymagania eksploatacyjne - Załącznik nr 2.11 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
79930000-2 - Specjalne usługi projektowe
79932000-6 - Usługi projektowania wnętrz
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45212313-3 - Roboty budowlane w zakresie muzeów
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, tj. cena oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty.| 2026-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |