Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Budowa chodnika na DP2189K od działki nr 124 do działki 345/1 w miejscowości Baczyn.”
Gmina Liszki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00326135
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00326135/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-07 08:01
- Lokalizacja
- Liszki, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-65235b47-7cb5-4a18-bf58-ebbabd5a4266
- Identyfikator
- 9442243129
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00326135 z dnia 2026-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Budowa chodnika na DP2189K od działki nr 124 do działki 345/1 w miejscowości Baczyn.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Liszki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555743
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mały Rynek 2
1.5.2.) Miejscowość: Liszki
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-060
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: 122806234
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@liszki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.liszki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-65235b47-7cb5-4a18-bf58-ebbabd5a42661.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Budowa chodnika na DP2189K od działki nr 124 do działki 345/1 w miejscowości Baczyn.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-65235b47-7cb5-4a18-bf58-ebbabd5a4266
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00326135
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00108095/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Budowa chodnika na DP2189K od działki nr 124 do działki 345/1 w miejscowości Baczyn"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00286129
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.12.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Budowa chodnika na DP2189K od działki nr 124 w miejscowości Baczyn do mostu na rzece Sance oraz od mostu na rzece Sance do działki 345/1 w miejscowości Baczyn”.
2. Zakres rzeczowy obejmuje:
1) Wykonanie dokumentacji projektowej chodnika na DP2189K od działki nr 124 w miejscowości Baczyn do mostu na rzece Sance oraz od mostu na rzece Sance do działki 345/1 w miejscowości Baczyn (w przedziale 10+500 do 11+500) Zakres: ok 910 m, w zakresie budowy chodnika wraz z koniecznymi przejściami dla pieszych, budowie infrastruktury odwadniającej, zabezpieczenia urządzeń infrastruktury technicznej kolidujących z inwestycją. Zakres rzeczowy zadania ostatecznie zostanie potwierdzony po wyborze Koncepcji oraz przeprowadzonej roboczej wizji w terenie.
2) Dokumentację projektową w tym Koncepcję należy wykonać na aktualnej mapie do celów projektowych (MDCP) w skali 1:500, która ma być opatrzona w klauzulę urzędową określoną w przepisach prawa geodezyjnego i kartograficznego stanowiącą potwierdzenie przyjęcia materiałów lub zbiorów danych, w oparciu, o które mapy te zostały sporządzone i przyjęte do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego albo oświadczeniem wykonawcy prac geodezyjnych o uzyskaniu pozytywnego wyniku weryfikacji. (art. 34b ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 Dz.U. 2024 poz. 725 ze zm). Podstawą przyjętych rozwiązań powinny być m.in. sprawdzenie przepustowości, przeanalizowanie przejezdności, zapewnienie widoczności, bezpieczeństwa w ruchu oraz analiza możliwych kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną.
3. Do Wykonawcy należy: wykonanie opracowań i materiałów projektowych w podziale na etapy:
• Etap I – wykonanie aktualnej mapy do celów projektowych (dalej: MDCP) opatrzoną klauzulą urzędową określoną w przepisach prawa geodezyjnego i kartograficznego stanowiącą potwierdzenie przyjęcia materiałów lub zbiorów danych, w oparciu, o które mapy te zostały sporządzone, do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego albo oświadczeniem Wykonawcy prac geodezyjnych o uzyskaniu pozytywnego wyniku weryfikacji. Wykonanie kompletnej opinii geotechnicznej oraz badań i prognozy natężenia ruchu,
• Etap II - opracowanie koncepcji tj. projektu wstępnego na aktualnej mapie do celów projektowych z możliwością wielowariantowych rozwiązań realnych do wykonania. Oszacowanie kosztów inwestycji dla każdego z wariantów Koncepcji oraz uzyskanie opinii Gminy oraz ZDPK.
• Etap III - opracowanie projektu zagospodarowania działki lub terenu, projektu architektoniczno-budowlanego/wykonawczego dla zakresu, którego wykonania wymaga pozyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) i/lub decyzji pozwolenia na budowę (PnB). W ramach Etapu III Wykonawca przekaże Zamawiającemu właściwą dokumentację geodezyjno-prawną z ustalenia granic pasa drogowego oraz opracowanie Szczegółowych Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), kosztorysu inwestorskiego i przedmiaru robót.
• Etap IV - przyjęte przez organ administracji architektoniczno-budowlanej skuteczne zgłoszenie robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę wraz z uzyskaniem zaświadczenia o nie wniesieniu sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę, uzyskanie ostatecznej decyzji PnB, i/lub ostatecznej decyzji ZRID wraz z wykonaną w terenie stabilizacją znaków granicznych nowych granic pasa drogowego wykonaną przez Geodetę uprawnionego.
4. Szczegółowy opis zamówienia został zawarty w „Opisie przedmiotu zamówienia – specyfikacji technicznej” stanowiącej załącznik nr 9 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
79933000-3 - Usługi towarzyszące usługom projektowym
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2024 poz. 1320 z póżn. zm.) zamawiający informuje o unieważnieniu postępowania pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Budowa chodnika na DP2189K od działki nr 124 w miejscowości Baczyn do mostu na rzece Sance oraz od mostu na rzece Sance do działki 345/1 w miejscowości Baczyn.”Uzasadnienie prawne
Zgodnie z zapisem w art. 255 pkt. 3) „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia”.
Uzasadnienie faktyczne
W niniejszym postępowaniu do dnia otwarcia ofert tj. 22.06.2026 r. do godz. 12:00 wpłynęła jedna oferta:
Rafał Matusik BPD
ul. Łagiewnicka 39, 30-417 Kraków
Cena oferty brutto: 462 480,00 zł
Bezpośrednio przed otwarciem ofert zamawiający podał na stronie prowadzonego postępowania informację, iż może przeznaczyć na wykonanie niniejszego zamówienia kwotę: 400.000,00 zł brutto. Cena oferty złożonej przez ww. wykonawcę przewyższa tą kwotę.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2026-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |