Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania pn. „Rozbudowa i przebudowa drogi relacji od DW329 do miejscowości Golowice w Gminie Jerzmanowa.”
GMINA JERZMANOWA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00326158
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00326158/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-07 08:06
- Lokalizacja
- Jerzmanowa, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c93e87d0-51a2-4750-bb46-c8ff875418b4
- Identyfikator
- 6931940524
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00326158 z dnia 2026-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania pn. „Rozbudowa i przebudowa drogi relacji od DW329 do miejscowości Golowice w Gminie Jerzmanowa.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA JERZMANOWA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647340
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Lipowa 4
1.5.2.) Miejscowość: Jerzmanowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 67-222
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@jerzmanowa.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jerzmanowa.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/jerzmanowa1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania pn. „Rozbudowa i przebudowa drogi relacji od DW329 do miejscowości Golowice w Gminie Jerzmanowa.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c93e87d0-51a2-4750-bb46-c8ff875418b4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00326158
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00065452/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.7 Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania pn. „Rozbudowa i przebudowa drogi relacji od DW329 do miejscowości Golowice w Gminie Jerzmanowa.”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPR-I.271.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres opracowania obejmuje zaprojektowanie rozbudowy i przebudowy drogi relacji od DW329 przez miejscowość Golowice o całkowitej długości około 3 km z podziałem na 4 etapy zgodnie z Załącznikiem nr 10 do SWZ - (etap I, etap II, etap III, etap IV).
Zakres opracowania obejmuje wykonanie projektu budowlanego dla całego zakresu rzeczowego wraz z branżami:
• branża drogowa, branża sanitarna – sieć kanalizacji deszczowej (odwodnienie),
• branża elektryczna – oświetlenie drogowe wraz z ewentualną przebudową istniejących kolidujących sieci elektroenergetycznych,
• branża teletechniczna – budowa kanału technologicznego (jeśli zajdzie taka konieczność), organizacja ruchu drogowego (tymczasowa i stała),
• branża wodociągowa i sanitarna, w tym przebudowa i rozbudowa sieci oraz wszystkie pozostałe projekty branżowe wynikające m.in. z konieczności usunięcia kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną.
Ewentualne projekty branżowe usunięcia kolizji muszą wynikać z uzgodnień, opinii i warunków uzyskanych na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Zakres obejmuje również wykonanie projektu technicznego i wykonawczego z podziałem na etapy.
W ramach realizacji części zadania niezbędny jest podział i przejęcie części nieruchomości na podstawie Ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych ZRID. Wykonawca w ramach zadania dokona niezbędnych podziałów nieruchomości. Wszystkie przyjęte przez Wykonawcę rozwiązania muszą być zgodne z wymaganiami Zamawiającego, obowiązującymi przepisami oraz muszą spełniać wzorce i standardy (WiS) rekomendowane przez Ministra Infrastruktury.
W ramach dokumentacji projektowej należy zaprojektować spójny układ dróg zapewniający i umożliwiający ruch kołowy i pieszy, oraz o parametrach dróg lokalnych. Należy zaprojektować poprawne odwodnienie pasów drogowych uwzględniające nowe obiekty drogowe. Odwodnienie pasa drogowego należy zaprojektować jako powierzchniowe z zagospodarowaniem wód opadowych w pasach drogowych o ile zajdzie taka możliwość i w postaci sieci kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody opadowe i roztopowe do cieku zlokalizowanego w rejonie opracowania po uprzednim otrzymaniu zgody i warunków na ich odprowadzenie. W ramach odwodnienia dopuszcza się również zaprojektowanie jako odbiorników wód opadowych i roztopowych systemów retencyjno-rozsączających w postaci prefabrykowanych skrzynek lub studni chłonnych. Z uwagi na trudne ukształtowanie terenu, Wykonawca opracuje kompleksowe rozwiązanie odwodnienia dróg. Przy projektowaniu oświetlenia drogowego należy uwzględnić wszystkie nowoprojektowane obiekty w pasach drogowych (oświetlenie uliczne i drogowe należy zaprojektować tak by umożliwić sterowanie i regulację jego natężenia). Dokumentacja projektowa musi także uwzględniać budowę kanału technologicznego o ile zajdzie taka konieczność zgodnie z obowiązującymi przepisami. Należy zaprojektować przebudowę i rozbudowę sieci wod. – kan. umożliwiające rozwój strefy zabudowy w oparciu o uzyskane warunki od zarządcy sieci.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 pkt 1 w związku z art. 266 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2026.793 t.j.) Zamawiajacy – Gmina Jerzmanowa unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie podstawowym na:„Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania pn. „Rozbudowa i przebudowa drogi relacji od DW329 do miejscowości Golowice w Gminie Jerzmanowa.”
Uzasadnienie
W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, termin składania ofert został wyznaczony na dzień 06.07.2026 r. o godzinie 10:00. Do upływu wyznaczonego terminu składania ofert, za pośrednictwem platformy zakupowej, nie wpłynęła żadna oferta.
Zgodnie z art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu. W związku z tym, że w wyznaczonym terminie nie złożono ani jednej oferty, zaistniała obligatoryjna przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania.
| 2026-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |