"Budowa wieży widokowej w miejscowości Maszkowice"
Gmina Łącko
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00326245
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00326245/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-07 08:34
- Lokalizacja
- Łącko, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-206c2259-974d-4956-a86c-270a15db3665
- Identyfikator
- 7343514742
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00326245 z dnia 2026-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Budowa wieży widokowej w miejscowości Maszkowice"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łącko
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892423
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Łącko 445
1.5.2.) Miejscowość: Łącko
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-390
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: 18 4140710
1.5.8.) Numer faksu: 18 4140740
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@lacko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lacko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/lacko1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Budowa wieży widokowej w miejscowości Maszkowice"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-206c2259-974d-4956-a86c-270a15db3665
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00326245
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00071794/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.17 Budowa wieży widokowej na Górze Zyndram w Maszkowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie dofinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Priorytetu Fundusze europejskie dla wspólnot lokalnych, Działanie Wsparcie oddolnych inicjatyw na obszarach wiejskich, Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-20272.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00218083
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIR.271.1.17.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z budową niezadaszonej wieży widokowej (obiekt otwarty) z ażurowym poszyciem, na dz. ew. nr 165/2 obr. Maszkowice, na zasadach określonych w SWZ.
Zamierzenie budowlane obejmuje budowę niekubaturowej struktury widokowej – wieży, o wysokości 20,5 m z miejscem widokowym na poziomie +17,50 m oraz tarasem widokowym na poziomie +/-0,00 – zamierzenie inwestycyjne stanowi urządzenie turystyczne. Obiekt zlokalizowany jest w centrum polany, w oddaleniu od innych występujących na działce (wiata – 27,17 m, stanowisko archeologiczne – 13,28 m). Wieża usytuowana jest w odległości 6,78 m od granicy działki w najbliższym miejscu. Obiekt wieży w konstrukcji stalowej, na fundamencie żelbetowym, posadowienie pośrednie na palach – zgodnie z opracowaniem branży konstrukcyjnej. Wymiary elementów konstrukcyjnych zgodnie z opracowaniem branżowym (projekt konstrukcji) i projektem technicznym części architektonicznej. Obiekt posiada trójkątny rzut oraz formę przestrzenną kierunkującą widok na otaczające wzgórza. Krótka ściana od strony północno-zachodniej wykonana jako nieprzeźroczysta. Poszycie zewnętrzne wszystkich pozostałych elewacji struktury widokowej zostało zaplanowane jako ażurowe, wizualnie nie wydzielające obiektu z otoczenia, przewiewne i umożliwiające patrzenie przez liczne perforacje.
Teren objęty opracowaniem nie jest zabudowany, jest nieuzbrojony. Na terenie działki znajduje się zadaszenie turystyczne (wiata) oraz obiekty malej architektury. Działka jest otoczona terenami leśnymi. Od wschodniej strony sąsiaduje ze stanowiskiem archeologicznym na Górze Zyndrama. Działka objęta jest ochroną archeologiczną (Strefa A) i konserwatorską (Strefa K2), znajduje się w strefie ZZ (obszar zagrożony zalaniem wodami powodziowymi), W (najwyższej ochrony wód podziemnych, P (przyrodniczo czynnej) i J3 – w granicy Obszaru Chronionego Krajobrazu Województwa Nowosądeckiego.
Przedmiotem zamówienia obejmuje również dostawę, montaż, konfigurację oraz uruchomienie kompletnego, autonomicznego systemu monitoringu wizyjnego zasilanego z instalacji fotowoltaicznej, przeznaczonego do pracy w lokalizacji pozbawionej dostępu do sieci elektroenergetycznej oraz bez możliwości jej doprowadzenia. System musi być w pełni samowystarczalny energetycznie oraz przystosowany do całorocznej pracy w warunkach zewnętrznych, w tym w okresie zimowym. Szczegółowy opis systemu wizyjnego zawiera załącznik nr 1a do SWZ – Specyfikacja techniczna systemu wizyjnego.
2. Zamówienie obejmuje m.in.:
- wykonanie robót ziemnych i fundamentowych,
- wykonanie fundamentów wieży widokowej,
- wykonanie konstrukcji wieży widokowej,
- wykonanie nawierzchni żwirowych, obiektów małej architektury i nasadzeń
- zakup i montaż systemu wizyjnego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 44212230-0 - Wieże
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2251429,55 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4795135,32 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2251429,55 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EPC PROJEKT SPÓŁKA AKCYJNA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8952033985
7.3.4) Miejscowość: Piotrków Trybunalski
7.3.5) Kod pocztowy: 97-300
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2251429,55 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 11 miesiące
| 2026-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |