„ Dostawa wraz z montażem i rozruchem stacji odwadniania osadów na modernizowanej oczyszczalni ścieków przy ul. Nadrzecznej w Karpaczu. ˮ

"MIEJSKI ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00326380
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00326380/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-07 09:09
Lokalizacja
Karpacz, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8e8d53da-d7f8-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
6112732094
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia do obróbki osadów

Wykonawcy

1 przyznane

FPHU EKOTECH SPÓŁKA JAWNA KOSIŃSKI & STĄCZEKBiecz, PL · lot 0
190 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00326380 z dnia 2026-07-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„ Dostawa wraz z montażem i rozruchem stacji odwadniania osadów na modernizowanej oczyszczalni ścieków przy ul. Nadrzecznej w Karpaczu. ˮ

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: "MIEJSKI ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 022269127

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Obrońców Pokoju 2A

1.5.2.) Miejscowość: Karpacz

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-540

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 757619431

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mzgk-karpacz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.mzgk-karpacz.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.mzgk-karpacz.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Spółka komunalna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Usługi komunalne, gospodarka wodna i ściekowa oraz gospodarka mieszkaniowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„ Dostawa wraz z montażem i rozruchem stacji odwadniania osadów na modernizowanej oczyszczalni ścieków przy ul. Nadrzecznej w Karpaczu. ˮ

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8e8d53da-d7f8-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00326380

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/8/2021-P

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 190000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i rozruch urządzeń stacji odwadniania osadów oraz szkolenie personelu obsługi.
Wymagane urządzenia i warunki techniczne urządzeń:
4.1.1. Prasa taśmowa z zagęszczaczem wstępnym. (nie dopuszcza się stosowania pras bez zagęszczacza wstępnego)
• rodzaj osadu: osad nadmierny stabilizowany tlenowo,
• niezależnie napędzany zagęszczacz wstępny, moc napędu zagęszczacza nie więcej niż 0,37kW
• wydajność hydrauliczna prasy Qnom = 6,0 m3/h,
• prasa wyposażona w automatyczny, kontrolowany elektronicznie system (pneumatyczny) regulacji położenia i naciągu taśmy. (nie dopuszcza się stosowania prowadnic mechanicznych), wykonanie: stal AISI304, łożyska SKF,
• prasa wyposażona w taśmę tkaną o szerokości nominalną 800mm nieskończoną bezszwową o wydłużonej żywotności o splocie diagonalnym (nie dopuszcza się stosowania taśm łączonych na zamek jak również tzw. spiralnych łączonych za pomocą nitki poprzecznej ),
• prasa wyposażona we własną wannę odciekową, o konstrukcji gwarantującej nierozpryskiwanie odcieku, umożliwiająca zebranie i odprowadzenie odcieku do kanalizacji,
• moc napędu prasy nie większa niż 0,25kW
• zakładana zawartość suchej masy osadu uwodnionego 0,8-1,5%,
• zakładane uwodnienie osadu obliczeniowe 98,5-99,2 %,
• wydajność masowa prasy: 70-100 kg s.m/h,
• wymagany stopień odwodnienia min. 20% s.m., potwierdzony badaniami przez certyfikowane laboratorium
• w pełni automatyczna stacja przygotowania i dozowania polielektrolitu z emulsji (koncentrat żelowy) o pojemności zbiornika 1000 dm3, wymaga się aby stacja działała w pełni automatycznie w przypadku emulsji z możliwością pracy ręcznej na proszku.
Poniżej minimalne wymagania dotyczące wyposażenia stacji.
 zbiornik 1000dm3 w wykonaniu z PE lub z AISI304 o pojemności 1000dm3.
 mieszadło w wykonaniu nierdzewnym o mocy zainstalowanej do 0,75kW.
 układ dozowania wody o przepustowości 2,5m3/h wyposażony co najmniej w: elektrozawór, zawór odcinający, zasuwę regulacyjną ręczną, filtr skośny, reduktor ciśnienia, rotametr, czujnik ciśnienia, czujnik poziomu polielektrolitu, (cała powyższa armatura w wykonaniu nie-rdzewnym co najmniej ze stali AISI304), wodomierz impulsowy, układ dozowania emulsji w postaci pompy nurnikowej lub pompy ślimakowej o wydajności nie mniejszej niż 15dm3/h re-gulowanej za pomocą wariatora lub falownika moc silnika do 0,3kW.
• szafa zasilająco-sterująca wykonana w oparciu o sterownik programowalny PLCV do kontro-li prasy oraz urządzeń towarzyszących.
4.1.2. Śrubowa mimośrodowa pompa osadu z bezstopniową regulacja przepływu Q = 1- 6 m3/h, N = 1,5 kW, P = 2 bary (1 szt)
4.1.3. Śrubowa mimośrodowa pompa roztworu polielektrolitu z bezstopniową regulacja przepływu Q = 100 - 800 dm3/h, N = 0,37 kW, P = 2 bary (1 szt)
4.1.4. Odpowiednia do wymagań prasy sprężarka bezolejowa o mocy nie większej niż 1,1kW, na zbiorniku o pojemności co najmniej 50 dm3, głośność sprężarki nie większa niż 60dB[A]
4.1.5. Odpowiednia do wymagań prasy pompa wody płuczącej, o mocy zainstalowanej nie większej niż 2,2kW
4.1.6. Stacja higienizacji przeznaczona do instalacji wewnątrz budynku moc całkowita zainstalowana napędów stacji nie większa niż 0,3kW
• zakres wydajności: 12 – 73 kg/h,
• urządzenie do higienizacji wyposażone w zasobnik wapna o pojemności co najmniej 0,3 m3 wapna, elektrowibrator, dozownik transportujący i dozujący wapno do przenośnika, układ odpylania w oparciu o wentylator wyciągowy i filtr powietrza,
4.1.7. Przenośnik śrubowy osadu i wapna
• przenośnik śrubowy osadu i wapna o wydajności dostosowanej do wydajności prasy: moc silnika nie większa niż 1,5kW, długość co najmniej 5m dostosowany do warunków lokalnych, stal nierdzewna np. AISI304, ślimak bezwałowy w wykonaniu ze stali specjalnej zabezpieczony antykorozyjnie, część zewnętrzna przenośnika ocieplona i ogrzewana
• zsyp osadu z taśmy do przenośnika
4.2. Pozostałe wymagania dotyczące usługi
1) urządzenia (prasa, zagęszczacz, układ higienizacji) muszą być wykonane wyłącznie ze stali nie-rdzewnej co najmniej AISI304,
2) montaż prasy nie będzie wymagał wykonania specjalnych fundamentów związanych z koniecznością przekuwania posadzki,
3) prasa musi być umieszczona i dostosowana wielkością do istniejącego pomieszczenia i warunków bhp przy obsłudze codziennej i obsłudze serwisowej.
4) dostosowanie prasy i pozostałych urządzeń musi być poprzedzone wcześniejszą wizytą oferentów celem doboru jw.
5) wymagana gwarancja 36 m-cy na wszystkie urządzenia od daty uruchomienia, a na komplet taśm co najmniej 60 m-cy od daty uruchomienia. W okresie trwania gwarancji Wykonawca zobowiązany jest do bezpłatnego wykonania dwóch przeglądów urządzeń w ciągu roku lub na żądanie Zamawiającego z powodu ewentualnych usterek – problemów technicznych z dokonaniem niezbędnych regulacji i wymiany nieprawidłowo działających elementów, konserwacji, udzielania wyjaśnień, co do obsługi i działania sprzętu w siedzibie Zamawiającego w terminie nie dłuższym niż 4 dni robocze od momentu zgłoszenia.
4.3. Do oferty należy dołączyć dyspozycje fundamentowe pod katem posadowienia urządzeń oraz połączeń medialnych (prąd, woda, kanalizacja) włącznie z wizualizacją,
4.4. Oferowana prasa nie może stanowić rozwiązania prototypowego i powinna być sprawdzona w praktyce eksploatacyjnej.
4.5. Oferta obejmuje transport urządzeń na miejsce przeznaczenia, montaż prasy i urządzeń towarzy-szących, rozruch technologiczny, szkolenie obsługi użytkownika.
4.6. Wymagana wizja lokalna na miejscu montażu prasy przed złożeniem oferty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 42996900-3 - Urządzenia do obróbki osadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 190000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 287000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 190000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FPHU Ekotech Sp.J.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7382152349

7.3.3) Ulica: ul. Tumidajskiego 2

7.3.4) Miejscowość: Biecz

7.3.5) Kod pocztowy: 38-340

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-07-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 190000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2021-10-31
2026-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi