Kompleksowa modernizacja zabytkowej Kamienicy Obońskich

Gmina Myślenice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00326466
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00326466/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-07 09:29
Lokalizacja
Myślenice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ced53e62-d24f-4789-9203-2550f06fbb84
Identyfikator
6811004414
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznejRoboty remontowe i renowacyjneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRóżne meble i wyposażenie

Wykonawcy

1 przyznane

INARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 0
13 827 274,59 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00326466 z dnia 2026-07-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowa modernizacja zabytkowej Kamienicy Obońskich

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Myślenice

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Myślenice - Urząd Miasta i Gminy Myślenice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555418

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 8/9

1.5.2.) Miejscowość: Myślenice

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-400

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@myslenice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.myslenice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ced53e62-d24f-4789-9203-2550f06fbb84

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa modernizacja zabytkowej Kamienicy Obońskich

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ced53e62-d24f-4789-9203-2550f06fbb84

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00326466

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00046337/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Kompleksowa modernizacja zabytkowej Kamienicy Obońskich

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie dofinasowane z programu: Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 nr projektu: FEMP.07.04-IZ.00-0232/25

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00164192

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP/271/23/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 14517244,20 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie, rozbudowie oraz zmianie sposobu użytkowania budynku użyteczności publicznej – zabytkowej kamienicy „Pod Matką Boską” (znanej również jako „kamienica Obońskich”), zlokalizowanej przy Rynku 27 w Myślenicach (dz. nr ewid. 1236/2; 1254/3; 1254/4). Obiekt, wzniesiony w 1784 roku w stylu klasycystycznym, wpisany jest do rejestru zabytków (decyzja z dn. 25.06.1985 r., nr rej. A-519, dawniej A-573/M) i znajduje się w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej, bezpośrednio przy płycie Rynku. Zakres inwestycji obejmuje kompleksową przebudowę układu funkcjonalnego obiektu z dostosowaniem do aktualnych standardów techniczno-budowlanych, w tym zmianę sposobu użytkowania strychu na kondygnację użytkową z przeznaczeniem na pomieszczenia techniczne oraz rozbudowę budynku o zewnętrzny szyb windy osobowej. Inwestycja obejmuje wykonanie pełnego zakresu instalacji wewnętrznych: sanitarnych (wodno-kanalizacyjnej, gazowej, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji), elektrycznych (w tym fotowoltaicznej i odgromowej) oraz teletechnicznych, a także dostawę i montaż przewidzianego w dokumentacji wyposażenia.
Wszelkie prace konserwatorskie oraz montaż instalacji (prowadzonych podtynkowo) należy realizować pod stałym nadzorem dyplomowanego konserwatora dzieł sztuki . Do ustaleń szczegółowych w zakresie kolorystyki i materiałów zostanie powołana komisja konserwatorska z udziałem przedstawicieli WUOZ. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania okna modelowego i przedstawienia go do oceny komisji przed przystąpieniem do montażu całości stolarki. Projektowane drzwi muszą zostać wykonane jako drewniane, płycinowe, nawiązujące stylistyką do historycznej stolarki drzwiowej. Prowadzenie robót ziemnych wymaga zapewnienia nadzoru archeologicznego, na który należy uzyskać wyprzedzające pozwolenie we właściwym urzędzie ochrony zabytków. W ramach zagospodarowania terenu należy wykonać zewnętrzną infrastrukturę techniczną obejmującą budowę oraz rozbiórkę odcinków kanalizacji sanitarnej i opadowej poza obszar kolizji, budowę oświetlenia zewnętrznego, utwardzenie wewnętrznego układu komunikacyjnego i miejsca do czasowego gromadzenia odpadów stałych, a także montaż obiektów małej architektury (ławki parkowe, kosze na śmieci) oraz rozbiórkę istniejącego budynku gospodarczego typu „blaszak”.

Szczegółowy opis w załączniku nr 2 na który składają się 3 pliki w formacie .7z
Wymagany okres gwarancji to minimum 60 miesięcy

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 13827274,59 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 13858000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 13827274,59 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Inare Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 380364874

7.3.3) Ulica: Łabędzia

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 30-651

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 13827274,59 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2028-01-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane