Zabezpieczenie przeciwwilgociowe zabytkowych kamienic przy ul. Sowińskiego 5 i 7 w Dobrym Mieście
Gmina Dobre Miasto
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00326542
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00326542/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-07 09:47
- Lokalizacja
- Dobre Miasto, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bf8f64e9-8c15-4d7f-986d-f4c974b0252f
- Identyfikator
- 7393845814
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00326542 z dnia 2026-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zabezpieczenie przeciwwilgociowe zabytkowych kamienic przy ul. Sowińskiego 5 i 7 w Dobrym Mieście
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dobre Miasto
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743657
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Warszawska 14
1.5.2.) Miejscowość: Dobre Miasto
1.5.3.) Kod pocztowy: 11-040
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.7.) Numer telefonu: 896153939
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@dobremiasto.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.dobremiasto.com.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bf8f64e9-8c15-4d7f-986d-f4c974b0252f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zabezpieczenie przeciwwilgociowe zabytkowych kamienic przy ul. Sowińskiego 5 i 7 w Dobrym Mieście2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bf8f64e9-8c15-4d7f-986d-f4c974b0252f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00326542
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042928/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Remont i konserwacja kamieniczek przy ul. Sowińskiego w Dobrym Mieście
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Program Regionalny Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027: Priorytet TURYSTYKA I KULTURA, Działanie – Publiczna oferta turystyczna Numer naboru FEWM.11.02-IZ.00-001/25 w ramach projektu pod nazwą: Przeniesienie punktu informacji turystycznej do obiektów Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Dobrym Mieście2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00145851
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: FR.271.10.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zabezpieczenie przeciwwilgociowe zabytkowych kamienic przy ul. Sowińskiego 5 i 7 w Dobrym Mieście.
2. Inwestycja zlokalizowana jest na działkach o nr geod. 323, 324, 321/2, 322/5, 322/4 obr. 2 miasta Dobre Miasto, gmina Dobre Miasto.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlane polegające na zabezpieczeniu przeciwwilgociowym zabytkowych kamienic przy ul. Sowińskiego 5 i 7 w Dobrym Mieście wraz z dostawą i montażem wyposażenia, dostosowanie obiektów do prowadzenia Punktu Informacji Turystycznej w Dobrym Mieście oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.
4. Stan formalno-prawny: Obiekt stanowi własność Gminy Dobre Miasto. Kamieniczki są obiektem zabytkowym, zlokalizowanym na terenie strefy ochrony konserwatorskiej, strefy ochrony archeologicznej, wpisanym do gminnej ewidencji zabytków i podlegającym ochronie konserwatorskiej. Teren objęty inwestycją dz. nr geod. 323, 324, 321/2, 322/5, 322/4 obr. 2 miasta Dobre Miasto, gmina Dobre Miasto objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta Dobre Miasto w rejonie ulic: Kościuszki, Grunwaldzkiej, Malczewskiego, Orła Białego, Saperów, Sowińskiego i Legionów zatwierdzonego uchwałą nr XXXVI/245/04 Rady Miejskiej w Dobrym Mieście z dnia 29 grudnia 2004 r. oraz zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta Dobre Miasto w rejonie ulic: Kościuszki, Grunwaldzkiej, Malczewskiego, Orła Białego, Saperów, Sowińskiego i Legionów zatwierdzoną uchwałą nr LVII/380/2014 z dnia 2014-04-23 opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego z dnia 5 czerwca 2014 roku pod poz. 2107, dostępnym pod adresem: https://dobremiasto.e-mapa.net/
5. Wykonawca będzie przestrzegał warunków określonych w pozwoleniu na budowę nr Db/17/2025 z 04.06.2025 r., przedmiarach robót, pozwoleniu Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie znak: IZNR.5142.198.2025.lw z 13.05.2025 r.
6. Przedmiot umowy obejmuje dodatkowo dostawę i montaż wyposażenia do prowadzenia Punktu Informacji Turystycznej, zgodnie z przedmiarem robót.
7. Roboty muszą być prowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego, normami technicznymi, zasadami bezpieczeństwa i zatwierdzonym projektem budowlanym.
8. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji umowy zgodnie z zasadą Do No Significant Harm (DNSH), oznaczającą "nieczynienie poważnych szkód" środowisku, zgodnie z rozporządzeniem (UE) 2020/852. Obowiązki obejmują stosowanie materiałów ekologicznych, segregację odpadów, monitorowanie wpływu na 6 celów środowiskowych, dokumentowanie działań oraz realizację projektu w sposób zrównoważony.
9. Szczegółowy opis przedmiotu umowy zawarty został w dokumentacji, stanowiącej załącznik nr 9 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45442120-4 - Malowanie budowli i zakładanie okładzin ochronnych
45000000-7 - Roboty budowlane
45410000-4 - Tynkowanie
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 702000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 842845,28 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 842845,28 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BiT Dariusz Brodziak
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5782917292
7.3.3) Ulica: Gałczyńskiego
7.3.4) Miejscowość: Elbląg
7.3.5) Kod pocztowy: 82-300
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 842845,28 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |