Modernizacja dróg powiatowych na terenie powiatu krotoszyńskiego- zamówienie z wolnej ręki

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W KROTOSZYNIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00326559
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00326559/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-07 09:51
Lokalizacja
Krotoszyn, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-189aa1c4-9fe7-41d0-ae70-a8b6e188f68b
Identyfikator
6211555152
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA DROGOWEGO SPÓŁKA AKCYJNA W KALISZUKalisz, PL · lot 0
1 908 455,47 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00326559 z dnia 2026-07-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja dróg powiatowych na terenie powiatu krotoszyńskiego- zamówienie z wolnej ręki

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W KROTOSZYNIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250864824

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Transportowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Krotoszyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-700

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 62 722 65 31

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@pzdkrotoszyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: pzdkrotoszyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1289548

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja dróg powiatowych na terenie powiatu krotoszyńskiego- zamówienie z wolnej ręki

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-189aa1c4-9fe7-41d0-ae70-a8b6e188f68b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00326559

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamówienie zostanie udzielone na podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym Zamawiający może udzielić dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, jeżeli zamówienie takie zostało przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego.
Możliwość udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych została przewidziana w Specyfikacji Warunków Zamówienia z dnia 07.04.2026 r. (znak sprawy: PZD.26.6.2026) oraz w ogłoszeniu o zamówieniu nr 2026/BZP 00186164/01 z dnia 07.04.2026 r.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZD.26.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1591610,58 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

W budżecie Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie zabezpieczono środki finansowe na realizację zadania pn. „Modernizacja dróg na terenie Powiatu Krotoszyńskiego”, podzielonego na pięć części:
Część I
Gmina Kobylin – modernizacja nawierzchni drogi powiatowej nr 5130P.
Część II
Gmina Koźmin Wielkopolski – modernizacja nawierzchni drogi powiatowej nr 5145P.


Część III
Gmina Krotoszyn – modernizacja nawierzchni drogi powiatowej nr 5241P (ul. Zamkowy Folwark) oraz drogi powiatowej nr 5155P.
Część IV
Gmina Rozdrażew – modernizacja nawierzchni drogi powiatowej nr 5155P.
Część V
Gmina Zduny – modernizacja nawierzchni drogi powiatowej nr 5144P w miejscowościach Bestwin i Ruda.
Przed otwarciem ofert Zamawiający poinformował o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 4 390 000,00 zł brutto.
W wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie podstawowym, na podstawie art. 275 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, wybrano najkorzystniejszą ofertę złożoną przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. w Kaliszu na kwotę 2 481 315,20 zł brutto.
W związku z powyższym w budżecie Zamawiającego pozostały niewykorzystane środki finansowe w wysokości 1 908 684,80 zł.
Komisja stwierdza zasadność rozszerzenia zakresu realizowanego zadania poprzez udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych na wszystkich pięciu częściach zamówienia. Rozszerzenie zakresu obejmuje wykonanie dodatkowych odcinków robót na tych samych drogach objętych zamówieniem podstawowym, przy zachowaniu tożsamego charakteru, technologii wykonania oraz celu inwestycji.
Udzielenie zamówienia jest zasadne ze względów technicznych, organizacyjnych i ekonomicznych, gdyż pozwoli na kompleksową poprawę stanu technicznego modernizowanych odcinków dróg, przy wykorzystaniu środków finansowych pozostających w dyspozycji Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1908455,47 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1908455,47 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1908455,47 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego SA Kalisz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 618 14 18 538

7.3.3) Ulica: Noskowska 3-5

7.3.4) Miejscowość: Kalisz

7.3.5) Kod pocztowy: 62-800

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1908455,47 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-10-30
2026-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane