Udzielenie schronienia dla osób bezdomnych cz.2

Ośrodek Pomocy Społecznej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00326702
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00326702/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-07 10:27
Lokalizacja
Olkusz, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1548ce29-b2f1-41e8-8f60-23b1b2dd02b8
Identyfikator
6371063825
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi opieki społecznej obejmujące miejsca noclegowe

Wykonawcy

2 przyznane

Jarosław Lipiński Centrum Pomocy Potrzebującym – Schronisko ArkaBędzin, PL · lot 0
88 320 PLN
Jarosław Lipiński Centrum Pomocy Potrzebującym – Schronisko ArkaBędzin, PL · lot 1
126 224 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00326702 z dnia 2026-07-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Udzielenie schronienia dla osób bezdomnych cz.2

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Ośrodek Pomocy Społecznej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003448994

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al 1000-lecia

1.5.2.) Miejscowość: Olkusz

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-300

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: 32 641 32 12

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ops.olkusz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: wwwopsolkusz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1548ce29-b2f1-41e8-8f60-23b1b2dd02b8

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


pomoc społeczna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Udzielenie schronienia dla osób bezdomnych cz.2

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1548ce29-b2f1-41e8-8f60-23b1b2dd02b8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00326702

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00063367/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Udzielenie schronienia dla bezdomnych cz2

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00282827

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 214544,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia w ramach Części I jest świadczenie usług schronienia tj. udzielenie tymczasowego schronienia w schronisku dla osób bezdomnych, umożliwiając spędzenie nocy w warunkach gwarantujących tymczasową pomoc w warunkach gwarantujących ochronę życia i zdrowia dla osób bezdomnych skierowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Olkuszu w okresie od dnia 01 lipca 2026r. do 31 grudnia 2026r. Zamawiający przewiduje, że prognozowana średnia ilość osób skierowanych wyniesie 15 osób. Podana przez Zamawiającego ilość osób jest ilością przewidywaną w całym okresie trwania zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia lub zwiększenia ilości osób w zależności od faktycznych potrzeb w tym zakresie. Wykonawca oświadcza, że przyjmuje powyższe zastrzeżenia i nie będą mu przysługiwały żadne roszczenia tego tytułu wobec Zamawiającego. Każdorazowe umieszczenie osoby w noclegowni odbywać się będzie poprzez ustalenie wcześniejszego terminu oraz na podstawie decyzji administracyjnej, wydanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Olkuszu.
Usługa powinna być realizowana w lokalu znajdującym się w odległości nie większej niż 40 km od
Olkusza, z możliwością bezpośredniego dojazdu z zapewnieniem własnego transportu bądź transportu środkami komunikacji publicznej ogólnodostępnej bez przesiadek (z Olkusza do schroniska).
Wykonawca zobowiązany jest do przyjmowania osób bezdomnych w sytuacjach interwencyjnych, a w szczególności w przypadkach doprowadzenia tych osób przez Policję i Straż Miejską poza godzinami pracy OPS, zgodnie z projektem umowy stanowiącej załącznik do SWZ.
Standard usług świadczonych w schronisku dla osób bezdomnych oraz standard obiektu, w którym mieści się schronisko dla osób bezdomnych muszą być zgodne z załącznikiem nr 2 do rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2018 r.w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni.
Przedmiotem zamówienia

4.5.3.) Główny kod CPV: 85311000-2 - Usługi opieki społecznej obejmujące miejsca noclegowe

4.5.5.) Wartość części: 88320 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia w ramach Części II jest świadczenie usług schronienia tj. udzielenie tymczasowego całodobowego schronienia w schronisku dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi wraz z zapewnieniem niezbędnych warunków gwarantujących ochronę życia i zdrowia dla osób bezdomnych, usług opiekuńczych dla osób bezdomnych, które ze względu na wiek, chorobę, niepełnosprawność lub inne przyczyny, wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, opieki higienicznej, zaleconej przez lekarza pielęgnacji ale nie wymagają usług w zakresie wzmożonej opieki medycznej, świadczonych przez jednostkę całodobowej opieki na podstawie Ustawy z dnia 27.08.2004r.o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (tj.Dz.U. 2025 poz. 1461 z późn.zm.), skierowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Olkuszu w okresie od dnia 01 lipca 2026r. do dnia 31 grudnia 2026r. Zamawiający przewiduje, że prognozowana średnia ilość osób skierowanych wyniesie 7 osób. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia lub zwiększenia ilości osób w zależności od faktycznych potrzeb w tym zakresie. Wykonawca oświadcza, że przyjmuje powyższe zastrzeżenia i nie będą mu przysługiwały żadne roszczenia tego tytułu wobec Zamawiającego. Każdorazowe umieszczenie osoby w noclegowni odbywać się będzie na podstawie decyzji administracyjnej, wydanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Olkuszu. Usługa powinna być realizowana w lokalu znajdującym się w odległości nie większej niż 40 km od Olkusza, z możliwością bezpośredniego dojazdu z zapewnieniem własnego transportu bądź transport środkami komunikacji publicznej ogólnodostępnej bez przesiadek (z Olkusza do schroniska).
Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Standard usług świadczonych w schronisku dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi oraz standard obiektu, w którym mieści się schronisko dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi muszą być zgodne z załącznikiem nr 3 do Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2018 r. w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni.

4.5.3.) Główny kod CPV: 85311000-2 - Usługi opieki społecznej obejmujące miejsca noclegowe

4.5.5.) Wartość części: 126224 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 32,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 32,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 32,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Jarosław Lipiński Centrum Pomocy Potrzebującym Schronisko Arka

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6291343126

7.3.3) Ulica: Wilcza 1a

7.3.4) Miejscowość: Będzin

7.3.5) Kod pocztowy: 42-500

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 88320,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 98,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 98,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 98,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Jarosław Lipiński Centrum Pomocy Potrzebującym Schronisko Arka

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6291343126

7.3.3) Ulica: Wilcza 1a

7.3.4) Miejscowość: Będzin

7.3.5) Kod pocztowy: 32-500

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 126224,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2026-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi